milcsu
03.02.07,20:51
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, vo firme máme stálych zamestnancov, chcela by som sa spýtať, či im každý rok mám dávať podpisovať Vyhlásenie
o nezdaniteľnej čiastke, alebo stačí len pri nástupe do zamestnania.
Ďakujem.
liduska
03.02.07,19:57
Každý rok.
tinaM
03.02.07,19:57
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, vo firme máme stálych zamestnancov, chcela by som sa spýtať, či im každý rok mám dávať podpisovať Vyhlásenie
o nezdaniteľnej čiastke, alebo stačí len pri nástupe do zamestnania.
Ďakujem.
Vyhlásenie dávaš podpisovať každý rok do 31.1.. Svojim podpisom potvrdzuje zamestnanec, že nedošlo k zmenám.
mariannak
03.02.07,19:58
každý rok k 31.1. príslušného roka
milcsu
03.02.07,20:10
Ďakujem, pekný večer.
marek32
13.02.07,07:27
Ak stály zamestnanec nepodpísal vyhlásenie do 31.01. ale až 13.02., v ktorom mesiaci má prvý krát nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka a daňový bonus ? Za mesiac február alebo za marec ?
matafe
13.02.07,09:12
Ak stály zamestnanec nepodpísal vyhlásenie do 31.01. ale až 13.02., v ktorom mesiaci má prvý krát nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka a daňový bonus ? Za mesiac február alebo za marec ?

V mesiaci marec. Vyplýva to z §36 ods.1 zákona o dani z príjmov.

§ 36
Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a daňového bonusu

(1) Zamestnanec, ktorý si uplatňuje daňový bonus u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný preukázať tomuto zamestnávateľovi splnenie podmienok na priznanie daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom tieto podmienky spĺňa. Na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne, začínajúc kalendárnym mesiacom nasledujúcim po mesiaci, v ktorom sa zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) preukážu; ak zamestnanec nastúpi do zamestnania, na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne už v kalendárnom mesiaci, v ktorom zamestnanec nastúpil do zamestnania, ak ich preukáže do konca tohto kalendárneho mesiaca a neuplatnil si ich v tomto kalendárnom mesiaci u iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane.122)