norea
03.02.07,21:17
Začínam podnikať, nie som platcom dph, vediem jednoduché účtovníctvo... je možné prijať platbu z ČR v CZK na pay pay účet a následne previesť platbu na môj podnikateľský účet do slovenskej meny? Vypisom z PAYPAY zdokladujem vklady. Ide o to, že mojimi zákazníkmi by mali byť fyzické osoby a vklad z českej banky do slovenskej je vysoko spoplatňovaný.

Ďakujem, norea
Marianna01
03.02.07,20:21
Dnešný deň je výnimočný - nieviem koľký krát som sa stretla s výrazom, ktorému nerozumiem.

Čo je pay pay účet? :eek:
norea
03.02.07,20:24
ucet na nete, z ktoreho a na ktory sa daju posielat uhrady v akejkolvek mene za minimalne poplatky ... www.paypay.com (http://www.paypay.com) :-)
Marianna01
03.02.07,20:29
Na prvý pohľad to vyzerá ako "normálny" účet...
Funguje to ako riadna banková inštitúcia?
Marianna01
03.02.07,20:31
No ale bez ohľadu na to, aká je to inštitúcia, môžeš to tak robiť. Robí sa to podobne napr. aj cez BCI účet - a tam dokonca financie prebiehajú len v určitých percentách za tovar, ostatné sú komodity.
Kľudne to tak rob, ale si to ešte ošetri internou smernicou.
norea
03.02.07,20:32
:-) Mariana no ano, je to normalny ucet, so vsetkym co k tomu patri. Bol by toto z danoveho hladiska "schodny" postup?:confused:
Marianna01
03.02.07,20:35
:-) Mariana no ano, je to normalny ucet, so vsetkym co k tomu patri. Bol by toto z danoveho hladiska "schodny" postup?:confused:

Ano, ako som písala vyššie.
Tú smernicu si urob, v nej pekne môžeš vysvetliť, kvôli čomu máš tento účet, ve´d keď máš možnosť ušetriť na bankových poplatkoch, je úplne prirodzené, že tak urobíš. A vieš, predpokladám, že ani kontrolóri nebudú tušiť, čo je paypay účet :D ;)

Ale idem aj ja študovať, možno ušetrím? ;)
norea
03.02.07,20:36
ĎAKUJEM !!!
peeel
04.02.07,16:40
Začínam podnikať, nie som platcom dph, vediem jednoduché účtovníctvo... je možné prijať platbu z ČR v CZK na pay pay účet a následne previesť platbu na môj podnikateľský účet do slovenskej meny? Vypisom z PAYPAY zdokladujem vklady. Ide o to, že mojimi zákazníkmi by mali byť fyzické osoby a vklad z českej banky do slovenskej je vysoko spoplatňovaný.

Ďakujem, norea

Na prakticky podobnú záležitosť som sa pred časom pýtal aj ja: http://www.porada.sk/39824-virtualne-peniaze-v-ju-mate-niekto-skusenost-new-post.html

Ale nik nevedel nič rozumné povedať. :-)
Muška
04.02.07,16:48
No niekedy stačí len oživiť svoju otázku, aby nezanikla v takom množstve otázok :)
norea
04.02.07,17:21
peeel,

hm .. nasla som tusim 3 diskusie ohladom paypay ale nic mi to nejasnilo ... lebo ako hovoris - bez vysledku. Snad sem niekto preklikne a poradi !! Na porade!!! :-)
peeel
04.02.07,18:03
peeel,

hm .. nasla som tusim 3 diskusie ohladom paypay ale nic mi to nejasnilo ... lebo ako hovoris - bez vysledku. Snad sem niekto preklikne a poradi !! Na porade!!! :-)

Veď to, veď to... :D
norea
06.02.07,19:43
tak skusim uvazovat ... uhrada na paypay v CZK, prevod z paypay na podnikatelsky ucet vedeny SK - uctujem kurz akym mi bol urobeny prevod z paypay alebo NBS?