3tina
03.02.07,23:02
Nie som si istá pri rozúčtovaní fa z jedného seminára, sú na nej položky:
-ubytovanie účastníkov 512
-strava 512
-kúpeľný poplatok dať tiež k ??512
-hudba ???
-nájom miestnosti 518 analytika nájom

Poraďte,vopred vďaka
Marianna01
03.02.07,22:23
To mali na mysli hudbu - ako živú hudbu napr. v bare? Alebo púšťali počas seminára nejaké CD? :eek: To je teda vec! Ja by som zvažovala repre, ale ktovie, možno to má opodstatnenie...
kalkulka
04.02.07,08:13
A čo to bol za seminár? Súvisí z vašou činnosťou? To ste vyslali zamestnancov na seminár, ktorý potrebujú k svojej práci? Ak takto a fa je vystavená na firmu, tak všetko 518, len mi vysvetli k čomu bola použitá tá hudba?
3tina
04.02.07,11:48
Jedná sa o živú hudbu počas spoločenského večera, ktorý bol v programe seminára. Ja tiež uvažujem o repre, a ešte uvažujem aj o strave (nakoľko minulý rok v podobnom prípade bolo rozpísané, obedy, alkohol a pod.) alkohol automaticky repre, ale keď to nie je rozpísané, snáď to môžem dať na 512?
kalkulka
04.02.07,12:00
Takto tú hudbu vidím na repre. Ale ostatné, ak to bolo fakturované na firmu a zaúčtuješ to mimo cesťakov, tak by som účtovala 518, veď vám poskytli službu. Ešte by som snáď uvažovala o tom kúpeľnom poplatku na 538 a možno strava 527,
528. Ťažko takto odpovedať, možno by bolo dobré poznať aj niektoré cifry v stravnom.
Marianna01
04.02.07,12:10
Ani som nebola tak ďaleko od pravdy. Tak hudbu určite repre, ostatné prečo nedajú zamestnanci do cesťákov? Potom by si to mala jednoduchšie. A ešte jedna vec - ak mali stravu za deň za viac, ako je stravné na SC, potom by som to dala ako pohľadávky voči zamestnancom a dorovnať.
kalkulka
04.02.07,13:19
Alebo preplatiť a cez príjem cez závislú činnosť dodaniť. Je to na rozhodnutí zamestnávateľa, v prípade ak stravné je nad rámec zákona o CN.
3tina
04.02.07,15:24
Vďaka za rady, tiež som to mohla napísať zrozumiteľnejšie, ide o to že od účastníkov sme prijali účastnícky poplatok (naša tržba 602) za seminár v cene ktorého bolo zahrnuté aj stravovanie, čo nám hotel fakturuje, len tá čiastka stravné nie je vôbec rozpísaná /samozrejme zahŕňa obed, čo je OK ale aj tú celú parádu na spoločenskom večeri) keďže je to dosž vysoká suma asi to dám radšej na 513 ?
Marianna01
04.02.07,19:27
Tak teraz si ma už úplne doplietla :)

Vy ste organizovali seminár, za stravu v hoteli, kde ste seminár mali, vám vyfaktúrovali nejakú cenu, vy ste ju refakturovali? Alebo čo? Neviem, mali ste tam aj vy zamestnancov? Napíš presne - kto robil seminár, pre koho, kto bol účastný (nie menoslov :) ale či zamestnanci, alebo cudzí), komu ste poskytovali stravu, čo ste refakturovali, a čo chceš dať do nákladov. Nejak som stratila niť.
Možno niekto tuší, o čo ide.?
3tina
05.02.07,13:42
Áno my sme organizovali seminár, hotelu platíme faktúru ako celok -vlastne celá fa je fakt služba ako ste už písali- ubytovanie, strava, tú hudbu, miestnosť... Boli tam účastníci, od ktorých sme prijali platby - účastnícky poplatok za tento seminár (v cene ktorého boli prednášky, obed, spoločenský večer, zborník predášok.)

Asi som fakt hotentot