ValMa
04.02.07,09:47
Prajem pekný deň,
mám takýto problém: konatelia s.r.o. majú nevyplatené odmeny od r. 1993.
Neviem kde to bolo presne účtované ako odmeny, pani ktorá toto účtovala už tam dávno nepracuje a povedala mi, že si už účtovanie nepamätá, ale na odporúčanie banky to zaúčtovali na ostatné kapitálové fondy 413. Jeden z konateľov odchádza a chce mať vyplatený svoj podiel odmien. Neviem čo s tým. Myslím, že sa to nemôže urobiť cez mzdové náklady. Môžete mi poradiť?
KEJKA
04.02.07,11:12
413 nie je ucet o odmenach.
Ak si nic nevyplatili, odchadzajuci spolocnik predava svoj obchodny podiel. A tento podiel prednostne kupuju ostatni spolocnici, moze vsak predat aj niekomu inemu.
Tie je mozne odist a nechat si vzplatit vzrovnaci podiel, teda OP nekupi nikto, ale znizi sa zakladne imanie /ak maju len 200000 Sk, tak to neprichadza do uvahy/
toto treba urobit, ak spolocnik odchadza, vyplatenie cez mzdy problem nevyriesi.
Uctuje sa vo vlastnom imani, ak OP kupia spolocnici, vyplatia ho z vlastnych penazi, nie z firemnych.
ValMa
04.02.07,11:18
uviedla som nespravne informaciu, ze odchadza. Odchadza z firmy ako zamestnanec, ale ako konatel ostava a chce vyplatiť svoje stare odmeny, ktore mal dostať ako zamestnanec, ale tie sú na účte ostatné kapitálové fondy.
ValMa
13.02.07,16:25
môžete mi niekto poradiť?