ajuska27
04.02.07,09:02
Ahojte ,
chcem mať opatrovateľskú službu detí vo veku 2-6 rokov vo vlastných priestoroch.Priestory už mám, len neviem čo na ne povie hygiena. Sú nové, ale bude tam potrebné urobiť" zopár" úprav. Problém je v tom , že na 1 dieťa, keď tam budú aj spávať sú 4 m2, ak nebudu spávať tak 3 m2.Takže ked mám 50m2,a ja tam chcem mať min.12 detí,neviem ako mám nahlásiť svoju činnosť-celodennú/budú spávať 4 deti/, alebo hodinovú.:confused:
Ako to berie hygiena?
Kolenčík
04.02.07,14:23
Myslím, že ako im to vysvetlíš a ako ich prehovoriš, vo svojom rozhodnutí by ti mali na základe zisteného stavu určiť podmienky, nie je to len o spinkaní detí, ale aj o socialných zariadeniach, celkovej hygiene, zariadenie /práčovňa/ a pod. Treba ich pozvať vysvetliť im zámer a oni rozhodnú a budú aj kontrolovať.
Anulienka
04.02.07,16:27
Aj ja by som mala dotaz k tejto téme...
Ked mi neprišla hygiena do 30 dní, na ktoré mali uvedenú lehotu, a chcem prevádzkovať cestovnú agentúru... žiadnu potravinovú prevádzku... môžem otvoriť aj bez toho, že by mi to predtým pozreli? Že vlastne hygiena príde, a kancelária už bude fungovať?:confused:
Marianna01
04.02.07,18:44
Anulienka, ak chceš otvoriť prevádzku, na ktorú potrebuješ súhlas hygienikov, nesmieš otvoriť bez ich súhlasu. Ak neprišli do zákonom stanovenej lehoty, urguj ich. Volaj, píš, ale jemne, aby Ti kvôli hlúposti nezakázali otvoriť prevádzku.

Kolenčík, nemyslím, že práve škôlka je taká jednoduchá prevádzka, že ich "prehovoríš". Na to sú tu tvrdé normy. Nepoznám ich ani ja, viem o podobných veciach len od riaditeľky našej škôlky. Tam mali totižto tiež problém s ukladaním detí k spánku - keďže otvorili o triedu menej, plánovali túto triedu nevykurovať. Preto lehátka ku spánku rozkladali na chodbe, ktorá vykurovaná bola (nie prístupová chodba, ale spojovacia s ďalšou časťou). Hygiena to zakázala... Nuž, kvôli tomu, čo môžeš a čo nie, ozaj treba zavolať na hygienu, opýtať sa ich, aké podmienky musíš spĺňať pre tú alebo onú prevádzku. Sú najpovolanejší Ti v tom poradiť.
Kolenčík
04.02.07,19:52
Ja som vôbec nehovoril o jednoduchosti, ba naopak tvrím to isté čo Marina, len som chcel pomôcť tým, že oni rozhodnu čo má byť a pre aký počet to spĺňa podmienky.
ajuska27
07.02.07,15:23
Ďakujem za odpovede
prídu mi obzrieť priestory v pondelok, dám vedieť ako to dopadlo.
Liptakova6
11.06.12,12:56
Dobrý den, chcem Vas poprosiť, či by ste mi nevedeli poradiť. Podnikáme vo firme asi 2 0rokov - ja som tu 6 a hygienu určite máme,ale nedoručili nám o tom žiadne povolenie ani nič. Existuje nejaký register, alebo ako by som mohla opatovne získat ten papier, lebo komunikovať s hygienou je zbytočné. Dakujem