lussika
04.02.07,10:40
ahojte ako by ste rozpustali prijate preddavky keby ste ich nevedeli priradit ani na zaklade uhrady a neviete sa dopatrat k danej osobe...my to rozpustame na 648 ale aky casovy limit je potrebny na to rozpustenie...mozme aj po dvoch rokoch alebo musime v danom roku prijatia. Dakujem
KEJKA
04.02.07,09:57
nie je upravene v zakone, ale dva roky je malo, najma pri vyznamnejsej sume. Nespravnu uhradu si platitel vyziada cez banku, takze bz som pockala tri roky - a potom pripadne uplatnila namietku premlcania. Lenze to by ste mali aj banke avizovat, aby ste vedeli preukazat, ze ste sa pokusili vypatrat neznamu platbu.
Uctovanie na 648 neodporucam - nejde o vasu prevadzkovu cinnost.
lussika
04.02.07,10:22
no ved mi najskor oslovime banku postu podla toho odkial to pride pokial ale oni nam nedaju udaje a nechcu uskutocnit spiatocnu uhradu tak cakame ci sa niekto ozve...takze odporucate cakat tri roky...ja som tiez uvazoval nad premlcanim aby na druhej strane nedoslo k problemu...no a potom teda na 688
veronikasad
04.02.07,10:37
Platby, ktore mi nepatria, by by som vratila. Ak prisli cez banku, je tam predsa cislo uctu z ktoreho prisli /nemusim vediet meno alebo firmu/, neviem ako to funguje teraz cez postu, ale kedysi posielali k uhrade kopiu postovych poukazok, takze viem komu mam vratit. S identifikaciou cez banku su skutocne problemy, mne sa tiez podarilo poslat uhradu na ine - velmi podobne cislo uctu/pozor pri predcisliach/ a trvalo dost dlho, kym som peniaze dostala spat.

--------
Veronika
Vladimír Ozimý
04.02.07,10:40
no ale ja uz riesim to ze skratka nie mozne zistit platitela napr. to vlozi v hotovosti atd...skratka ja riesim dany stav ze to tam mam x rokov a potrebujem to uz nejak riesit...
veronikasad
04.02.07,11:00
Ak to bolo vlozene na ucet v banke, tam naozaj nevypatras odosielatela. Premlcacie doby neovladam, ak su to stare zalezitosti, zuctovala by som to do mimoriadnych vynosov.

-----------
Veronika
Vladimír Ozimý
04.02.07,11:20
no ale napr. firma si povie ze to tam nechce mat kvoli prehladnosti da sa to upravit internou smernicou kde si zada do akeho casu odpise taketo neidentifikovatelne uhrady napr. do 2 rokov atd