bajerko
04.02.07,11:46
Zdravim , mal by som moznost predavat doplnky vyzivy pre sportovcov pre jednu podobnu firmu z Polska. Vedlei by ste mi poradit ako najlepsie zacat? Staci mi nato zivnost? POtrebujem nejake specialne povolenie alebo nieco podobne ne predaj vyzivovych doplnkov ? Dakujem
j.s
04.02.07,11:03
A ty budes ten tovar importovat z Polska na SVK? Ak, ano tak v takom pripade sa ti radit neodvazim, ale ak ta firma ma filiaku aj na SVK a ty budes povedzem sprostredkovatel alebo iny clanok medzi nou a fit.centrami/spotrebitelmi, staci volna zivnost
bajerko
04.02.07,11:13
No rozmyslal som najprv tak ze to od nich kupim a budem tu predavat , dost veci co maju sa tu uz predava ale niektore vobec. A preto ta otazka na nejake specialne povolenie.
A keby si tu chceli zalozit nejaku pobocku , co ktomu potrebuju?
STRELEC
04.02.07,11:18
Živnosť postačuje voľná - obchodná. Tu problém určite nebude. Na obchodnú činnosť netreba žiadne potvrdenia o praxi, kvalifikácii, či odbornú spôsobilosť.

Problémom môžu byť samotné produkty. Možno sa vyžadujú pre ich predaj nejaké atesty.
j.s
04.02.07,11:24
Tieto pripravky musia byt schvalene MZ SR. Ale ak vravis, ze sa tu uz predavaju, to ti ulahcuje situaciu. Pozrel som sa v OR SR na nejake firmy co sa zaoberaju touto cinnostou a nemaju nejaku specialnu cinnost v predmete cinnosti. Mam pocit, ze ti bude stacit MO/VO v rozsahu volnej zivnosti pripadne sprostred.cinnost. Treba vsak zistit, ako to bude s tymi vyrobkami, ktore tu este nepredavaju. Bude treba nejaku certifikaciu alebo vyhlasenie o zhode pre uvedenim do obehu, suhlas MZ SR. Ak chces byt importer, nebudes to mat lahke. Vzniknu ti povinnosti ako preklad etikiet do nasho jazyka a mnoho dalsich inych povinnosti. Lepsie je keby oni zriadili pobocku na SVK a ty by si to od nich nakupoval tu a potom predaval. O podnikani zahr. osob na uzemi SR hovori obchodny zakonnik - hlava2
bajerko
04.02.07,11:28
Dik moc, ak by mal niekto predsa len blizie info o potrebnych krokoch pri predaji tych doplnkov ktore sa tu nepredavaju , budem vdacny. Hlavne kde sa nato mozem informovat.

Preklad etikiet by nebol az taky problem. Ake su tam este tazkosti keby som to dovazal?
j.s
04.02.07,11:54
http://www.uvzsr.sk/news/postup_vyzivovy_doplnok.html
skus si precitat tento clanok, myslim, ze ti dost pomoze