lubo.f
04.02.07,15:17
Ak protistrana zatajuje svoj znalecký posudok, vieme však, že ním žiadala úver v stavebnej sporiteľni, môžeme požiadať súd, aby žiadal stavebnú sporiteľňu o poskytnutie tohoto posudku?
STRELEC
04.02.07,16:18
Áno. Je však na rozhodnutí súdu, či skutočne aj vyžiada predmetný znalecký posudok. Dôvodil by som aj možným urýchlením konania. Možno situácia vyžaduje posudok znalca a pokiaľ už existuje ...
Protistrana má zrejme dôvody prečo onen posudok je už nevyhovuje - inak by ho navrhla sama. Určite by som súdu túto možnosť navrhol.
lubo.f
05.02.07,13:32
A ak mi druhá strana poskytla odborný posudok, ktorý sa odvoláva na znalecký posudok, môžem už teraz požiadať druhú stranu o znalecký posudok? Má povinnosť mi ho teraz poskytnúť?
elli
06.02.07,10:32
A ak mi druhá strana poskytla odborný posudok, ktorý sa odvoláva na znalecký posudok, môžem už teraz požiadať druhú stranu o znalecký posudok? Má povinnosť mi ho teraz poskytnúť?

Tebe nie, ale mozes pisomne alebo na pojednavani navrhnut sudu, aby ulozil protistrane ten znalecky posudok predlozit priamo sudu. Otazka je, ako sa s tym sud vysporiada a ci sa s takymto smerom dokazovania stotozni.
Ak protistrane takuto povinnost ulozi, mozes - ak si ucastnikom sporu alebo na zaklade pisomneho splnomocnenia - nahliadnut na sude do spisu (obvykle v civilnej kancelarii alebo v tzv. informacnom centre) a tym aj do znaleckeho posudku.