anickaa
04.02.07,15:57
Dobrý deň,poraďte mi prosím Vás-od 10/2006 zamestnávam 4osoby na DvP a študentku na DoBPŠ s tým, že tie dohody boli spísané od 10/06-12/06.Tento rok som chcela pokračovať a uzavrieť dohody od 1/07-12/07.mám upratovaciu firmu a panie pracujú pravidelne.Bola som ale upozornená, že DvP sa takto nemôže robiť donekonečna-na práce vykonávané pravidelne a dlhodoby by som ich mala zamestnať na prac.zmluvu.Študentka je vraj v poriadku, tam sa dá uzavrieť dohoda na rok?ale prosím Vás, čo s tými ostatnými?dve panie sú starobné dôchodkyne, jedna má cca 8000,-druhá cca 1500,-ďalšia pani je na MD a má cca 5000,- a tá posledná je nezamestnaná a má cca 3000,- v hrubom.poradili mi skrátený pracovný čas, ale ja neviem, aké sú tam obmedzenia, ako rátať odvody a čo s daňou, ak odrobia do 4h denne som povinná im zabezpečiť stravu, ako je to dovolenkou?Prosím Vás poraďte mi ako sa to dá vyriešiť.nedá sa to celé robiť tým spôsobom, že každý mesiac alebo štvrťrok s nimi napíšem novú dohodu?viem, že je to veľa otázok naraz, ale okrem dohôd som doteraz neprišla do styku s mzdami, sama som nebola zamestnaná som SZČO.Veľmi pekne ďakujem.
STRELEC
04.02.07,15:09
[quote=anickaa].... a panie pracujú pravidelne. .... DVP sú určené na náhodilé, nepravidelne sa vyskytujúce, kampaňovité a obdobné práce. Študentka je vraj v poriadku, tam sa dá uzavrieť dohoda na rok? Aj na neurčito. Potrebné potvrdenie o návšteve školy. .... poradili mi skrátený pracovný čas, ale ja neviem, aké sú tam obmedzenia, ako rátať odvody a čo s daňou,Obmedzenie je tam v pracovnom čase (do 20hod./týždenne). Výpovedná lehota 15 dní. Niektorí zamestnávatelia považujú za obmedzenie nárast nákladov. Fondy sa odvádzajú tak, ako z pracovného pomeru iného. Je to riadny pracovný pomer, len je dohodnutý na kratší pracovný čas a nie je to pritom pracovný pomer na čiastočný úväzok. ak odrobia do 4h denne som povinná im zabezpečiť stravu, Nie. ako je to dovolenkou? Ako u pracovného pomeru, tj 4 týždne, pokiaľ zamestnanec nepreukáže nárok na viac. Prosím Vás poraďte mi ako sa to dá vyriešiť.nedá sa to celé robiť tým spôsobom, že každý mesiac alebo štvrťrok s nimi napíšem novú dohodu? - To nerieši problém . viem, že je to veľa otázok naraz, ale okrem dohôd som doteraz neprišla do styku s mzdami, sama som nebola zamestnaná som SZČO.Veľmi pekne ďakujem.
endrju
04.02.07,16:47
:mad:
navrhujemvsetkyrozsiahleprispevkypisatbezakejkolve kdiakritikyaformatovania
:mad:
endrju
04.02.07,17:22
..Mne osobne sa to veľmi zle číta...
Aj mne. :cool:

Napríklad, v tento nedeľný večer som vzdal pokusy o zistenie, na čo sa vlastne chcel opýtať autor prvého príspevku v tejto téme. :(
A rovnako som vzdal pokusy o rozlúštenie odpovedí. :rolleyes:

P.S.
Dôvodom neúspešnosti mojich pokusov nebola nečitateľnosť diakritiky... ;)
Marti.ka
09.02.07,06:44
Viem, že o dohodách tu bolo popísané už veľa, ale vždy len po kúskoch. A vždy, keď si niečo prečítam, mám pocit, že toho viem ešte menej. Neviete mi niekto napísať všetky par., ktorých sa dohoda týka? Myslím povinnosti nielen podľa Zákonníka práce, ale aj ostatné par.?
Zaujíma ma hlavne : Môže dohodár - kaderník mať podpísanú dohodu o vykonaní práce na celý rok, pričom pracuje podľa potreby niekoľko hodín v niektorých mesiacoch ? Môže táto dohoda pokračovať aj po skončení roka alebo treba urobiť novú dohodu?
A čo sa týka prihlášok a odhlášok do SP, prihlásiť treba deň vopred a odhlásiť do 3 alebo 8 dní po skončení? Stále mi nie je jasná dĺžka trvania, keď dopredu neviem ako dlho a ako často ho budem na prácu potrebovať.
A čo sa týka počtu hodín uvedených na dohode, stačí ich tam dopísať po skončení dohody, keďže dopredu neviem, koľko hodín u mňa odpracuje?
Keď je takýto dohodár na úrade práce, treba tam niečo nahlasovať a podľa akého ustanovenia? Ak by niekto mal čas a chuť a mohol o dohode napísať čo najviac v kocke, aj s prípadným uvedením par., bola by som veľmi vďačná.