vanovka
04.02.07,16:28
:) Dobrý deň,
nevie mi niekto poradiť,či výroba a montáž vzduchotechniky patrí medzi remeselné živnosti a môžem si potom uplatniť paušálne výdavky 60%?
Nenávratný finančný príspevok v roku 2006 z ÚPSVR pôjde do príjmov celý alebo si to môžem rozdeliť podľa čerpania aj na ďalší rok,keď si chcem uplatňovať paušálne výdavky?

Ďakujem.

Zdena
STRELEC
04.02.07,15:31
Nie je to remeselná živnosť.

Doplnenie: príspevok je predmetom príjmov v tej istej výške v tom-ktorom roku, ako je čerpanie (výdavky) z tohto príspevku. Preto neovplyvňuje príspevok daňový základ.
M@jka
04.02.07,15:49
Nie je to remeselná živnosť.

Doplnenie: príspevok je predmetom príjmov v tej istej výške v tom-ktorom roku, ako je čerpanie (výdavky) z tohto príspevku. Preto neovplyvňuje príspevok daňový základ.
Myslím a aj viackrát to tu bolo prezentované, že pri použití paušal.výdavkov sa príspevok dáva do príjmov :confused:v plnej sume do toho obdobia, kedy bol poskytnutý. Je tu niekde zverejnené aj metodické usmernenie k príspevkom.
STRELEC
04.02.07,15:55
Myslím a aj viackrát to tu bolo prezentované, že pri použití paušal.výdavkov sa príspevok dáva v plnej sume do toho obdobia, kedy bol poskytnutý. Je tu niekde zverejnené aj metodické usmernenie k príspevkom.To áno.
Predpokladal by som, Majka, že ak nie je možné uplatniť "remeselné" paušálne výdavky a daňovník si uplatní radšej skutočné výdavky (je zrejme začínajúci v roku 2006 = dostal príspevok), tak platí v plnej miere príspevok vyššie.
M@jka
12.02.07,19:30
To áno.
Predpokladal by som, Majka, že ak nie je možné uplatniť "remeselné" paušálne výdavky a daňovník si uplatní radšej skutočné výdavky (je zrejme začínajúci v roku 2006 = dostal príspevok), tak platí v plnej miere príspevok vyššie.
Máte pravdu, z tohto vidieť ako sa na vec pozerá účtovník so skúsenosťami a bez nich :mad:, ospravedlňujem sa .