Oldi
07.01.05,15:53
Olympáci,
k dispozícii je nová verzia 5.60 - nech sa páči: http://www.kros.sk/11729
Manual
09.01.05,19:22
Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
Oldi, Tebe to tam píše ???
Pekný večer nedelný
Oldi
10.01.05,07:24
Ja osobne nepracujem s Olympom (len OMEGA) ale spýtam sa kolegýň, otestujeme a dám vedieť, dobre ?! Pekný deň! Už pondelkový :-)
Manual
10.01.05,16:13
Už to mám, konečná podoba Hlásenia v Olympe buje až v dalšom vylepšení koncom januára - tak vraveli v Žiline. Na to je čas do konca marca
Pekný večer :-)
Čo znamená to ICQ a čísla, vidím to pri viacerých prispevkoch.
UCET
10.01.05,17:28
ICQ je program sluziaci na rychlu komunikaciu a vymienanie si nazorov a to cislo je adresa daneho cloveka
UCET
10.01.05,17:29
No je to len prva beta mne to tam tiez nedava. Urcite to dotiahnu v Krose dokonca
Indiana
14.01.05,05:44
Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
Oldi, Tebe to tam píše ???
Pekný večer nedelný
Podľa poučenia k tomuto tlačivu sa Dátum narodenia uvádza len u cudzích štátnych príslušníkov, ktorý mimochodom nemajú rodné číslo.
UCET
14.01.05,12:47
Podľa poučenia k tomuto tlačivu sa Dátum narodenia uvádza len u cudzích štátnych príslušníkov, ktorý mimochodom nemajú rodné číslo.
to som nevedel takze potom je to tlacivo v poriadku
M0NIKA
29.01.05,12:39
Ahojte všetci, možno Vás bude zaujímať, že v stredu - 26.01.2005 som bola na školení OLYMP a o.i. nás upozornili na to, že vo verzii 5.60 neodporúčajú robiť ročné zúčtovanie dane, lebo robí chyby. Takže si radšej z webu stiahnite verziu 5.7x.
UCET
29.01.05,12:49
Ahojte všetci, možno Vás bude zaujímať, že v stredu - 26.01.2005 som bola na školení OLYMP a o.i. nás upozornili na to, že vo verzii 5.60 neodporúčajú robiť ročné zúčtovanie dane, lebo robí chyby. Takže si radšej z webu stiahnite verziu 5.7x.
ano maju pravdu treba na to verziu 5.7x mam to odskusane
saman
29.01.05,12:52
Verizia 5.71 k dispozicii na nete... :)))
luba3
29.01.05,12:54
Včera som si stiahla verziu OLYMP 5.71.
UCET
29.01.05,14:22
ja tiez uz frcim na 5.71
M0NIKA
31.01.05,16:16
Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
Oldi, Tebe to tam píše ???
Pekný večer nedelnýAhoj Manual, vrátim sa k Tvojmu dotazu...
Ja som to hlásenie dnes tlačila vo verzii 5.71 a tiež mi tam rodné čísla nenapísal. Nemôže to byť o tom, že čo koho do našich rodných čísel? Nezdá sa mi to, ale tiež potom nerozumiem tomu, prečo to nerobí automaticky....

A keď vidím, že robíš s týmto hlásením, mohol (mohla) by si mi, prosím, poradiť? Ja ho robím prvýkrát... :o .
Keď mám iba dvoch zamestnancov a jednu študentku, no okrem nich som mala v priebehu roka 59 DVP - musím ich do tohoto hlásenia vypisovať všetkých?
Olymp mi vypísal všetkých a nepáči sa mi na tom jedna vec: v posledných 3 "okienkach" mám toho istého človeka (robil zakaždým niečo iné) a nevyzerá to veľmi dobre....
Manual
31.01.05,17:10
Monika,
s tým datumom narodenia je to tak, že sa vyplňuje len vtedy, ak má zamestnanec trvalý pobyt mimo SR. Pozri vysvetlivky na prvej strane hlásenia dole k časti III. Ja som na to došiel až potom.
S tými dohodármi nemám skúsenosť, ja nemám ani jedného.Myslím, že by tam mali byť všetci, lebo oni teraz nemajú daň jednorazovo vysporiadanú ako vtedy keď bola 10% pre DOVP do 3000,- Sk. Asi tolko.
Pekný večer...
Manual
31.01.05,17:23
Až si robila Ročné zúčtovanie preddavkov v staršej verzii ako je 5.71, a mala si zamestnancov, čo si uplatňovali bonus na deti, tak Ti to vytlačí špatne. V ročnom zúčtovaní nebudeš mať uvedený daňový bonus. Keď ho budeš tlačiť vo verzii 5.71, tak to musíš opraviť. Mzdy... Ročné zúčtovanie... Generuj... Oprav... a potom Ti to vytlačí dobre.
Pekný večer...
M0NIKA
31.01.05,17:28
Manual, ďakujem, ja som to zatiaľ neštudovala vôbec - ušetril(a) (si on alebo ona? - ak to nie je tajomstvo :) ) si mi čas a paniku.
Ďakujem aj za to upozornenie. Robila som to už v 5.71 a bonusy nemám, takže mám o starosť menej. :D
Príjemnú zábavu s PORADOU Ti želám.