cervena
04.02.07,18:50
Dobrý deň

Kamarátka potrebuje vedieť ako sa má účtovať komisionálny predaj.. lebo asi to zle robí. Nedarí sa jej zavesiť dotaz. Ak to niekto viete prosím pomôžte.
Vďaka :) Alena
mysimis
04.02.07,18:23
Už sme to tu rozoberali. Skús si dať do vyhľadávača komisionálny predaj.
ivuska333
07.11.07,21:15
SOM TU NOVACIK TAK DUFAM ZE NA DOBRE MIESTO REAGUJEM A DAKTO SI MA VSIMNE, CHCEM LEN VEDIET AK SI ALOZIM OBCHOD KOMIS PREDAJ NAPR KOCIKY, SATSTVO, OBUV, CO JE NAKUPNY DOKLAD A CO PREDAJNY, TREBA POKLADNU? DA SA KOMIS REALIZOVAT AJ MEDZI SLOV OBCANOM A CUDZINCOM? DAKUJEM VELMI VELMI MI POMOZETE PRI ROZHODNUTI ZALOZIT, MAM SPECIALNY NAPAD LEN NEVIEM CI SU U NAS NA TO MOZNOSTI, A TO KUPIT OD OBCANA RAKUSKA NEJAKU VEC A JA JEJ PREDAJ SPROSTREDKUJEM TU V SR NASMU OBCANOVI, TO NENI KOMIS? AK NIE CO TREBA DAT DO ZIVNOSTI?
jabko
07.11.07,22:11
robím jeden bazár, ktorý funguje na komisionálnom predaji a používame mandátne zmluvy, ktoré obsahujú tabuľku vecí na predaj aj koľko sa za to utŕžilo a koľko chce občan za to vyplatiť, ktorý to tam nechal. Zároveň na evidenciu používame knihu, kde sa eviduje denne chronologicky, č. zmluvy a zmena v nej ( vyplatenie predaných vecí klientovi, alebo predaj danej veci.) Systém mandátnych zmlúv nám odporučilo drsr po dopyte.
jabko
07.11.07,22:15
na príjem a výdaj hotovosti v súvislosti s mandátnymi zmluvami používame PPD a VPD. V súvislosti s nákupom od Rakúskych občanov si nie som istá ako ten komisionálny predaj môže fungovať. Snáď Ti to pomôže.:)
1novacik1
08.11.07,10:53
ahojte,prosim o pradenie skusenejsich
firma sro-účtuje v PU-sposobom B a nechce uz predavata tovar ktory ma -preto to chce da do komisu- SZCO,ktora vedie JU-preto v sro by sa urobila inventura skladu k 1.11.2007 132/504 30000,-
urobila komisionalna zmluva-raz mesacne sa bude robit inventura predaneho tovaru a vystavi sa faktura napr na sumu 1500,-skk v PU by to uctovne islo -VF311/602 1500
211 /311 1500
504/132 1500
v JU by som to dala na sklad,lebo tam sa to predava cez ERP -co by bola trzba napr 1950,-skk-POZD-ked sa vystavi faktura DF bolo by to v PD-VOZD 1500,-skk-moze to takto byt? pozrel by sa mi niekto na to -dakujem