Jiper
04.02.07,20:30
Chcem sa touto cestou opýtať, či aj po všetkých novelách do 595/2003 za rok 2006, sa rodičovský príspevok vo výške 4.440 Sk nezapočítava do príjmu manželky, ktorá je na materskej dovolenke. Som zamestnancom väčšieho podniku a zamestnávateľ za mňa odvádza dane. Zamestnávateľovi som v týchto dňoch predložil potvrdenie z UPSVAR o výške rodičovského príjmu za rok 2006, pretože si chcem uplatniť odpočet nezdaniteľnej čiastky na manželku. Účtovníčka však odrátala výšku rodičovského príspevku od nezdaniteľnej čiastky a z tohoto rozdielu vyrátala výslednú nezdaniteľnú čiastku. Podľa mňa však nepostupovala správne, pretože rodičovský príspevok sa do príjmu manželky nezapočítava.
Marianna01
04.02.07,19:34
podľa mňa je to štátna soc. dávka, a teda sa nepočíta do príjmu a ani do nezdanit. čiastky odpoítateľnej na manželku. Ale už dávno som nepočítala podobný prípad, radšej ešte odobriť niekým.
-Dana-
04.02.07,19:43
Je to štátna sociálna dávka, ktorá sa do vlastného príjmu nezapočítava. Účtovníčka naozaj nepostupovala správne.
Jiper
04.02.07,19:48
ďakujem za odpoveď, po prečítaní 595-ky a 280-ky som dospel k tomuto záveru aj ja. Je však smutné, keď si takéto veci musí overovať zamestnanec a nie účtovníčka
Jiper
07.02.07,19:07
Ďakujem za priaznivé ohlasy, po diskusii s účtovníčkou sa problém vyriešil a zatiaľ je všetko na dobrej ceste.
Chcel by som ešte dodať, že táto stránka sa mi veľmi páči a som prekvapený ochotou pomôcť. Zatiaľ dovi.