stanina
04.02.07,21:37
Ahojte poradaci,ako SR firma s SKdph vystavujeme fa. za práce poskyt.v CR /práce na stavbe - armatúra/českej firme s CZdph.Máme tieto fa. vystavovať s dph? a druhá otázka znie ak nám česky podnikateľ neplatca dph , a je SR občan, vystavuje fa, nám ako SR firme za práce v CR máme si mi vypočítať dph?Posím poradte mi?Neviem sa dopracovať k českému zákonu o dph.Vdaka
daniek
05.02.07,05:15
Ahojte poradaci,ako SR firma s SKdph vystavujeme fa. za práce poskyt.v CR /práce na stavbe - armatúra/českej firme s CZdph.Máme tieto fa. vystavovať s dph? a druhá otázka znie ak nám česky podnikateľ neplatca dph , a je SR občan, vystavuje fa, nám ako SR firme za práce v CR máme si mi vypočítať dph?Posím poradte mi?Neviem sa dopracovať k českému zákonu o dph.Vdaka

k prvej otázke - § 15 ods. 2 alebo 6 - faktúra bez dph
Milan Benka
05.02.07,05:44
Ahojte poradaci,ako SR firma s SKdph vystavujeme fa. za práce poskyt.v CR /práce na stavbe - armatúra/českej firme s CZdph.Máme tieto fa. vystavovať s dph? Mimo DPH.
a druhá otázka znie ak nám česky podnikateľ neplatca dph , a je SR občan, vystavuje fa, nám ako SR firme za práce v CR máme si mi vypočítať dph?
Miesto dodania služby je znova ČR. Žiadne samozdanenie.
Posím poradte mi?Neviem sa dopracovať k českému zákonu o dph.Vdaka

http://www.kurzy.cz/zakony/235-2004-zakon-o-dani-z-pridane-hodnoty-dph/