Halipasa
04.02.07,22:07
,,Skutkovy stav":
Ukoncujem RD skor ako po troch rokoch a nastupujem do PP na 8-hod. prac. uvazok (so zarobkom vyssim ako 1/2 min.) a o dieta sa mi bude starat mama na dochodku, t. j. nedam ho do nijakeho zariadenia.
Otazky:
Co vsetko musim a mam urobit a kam vsade sa prihlasit, odhlasit a podobne....?

A ake su povinnosti zamestnavatela voci uradom a voci mne v tomto pripade (u jedneho zamestnavatela koncim dnom nastupu po RD a u druheho zacinam v ten isty den)?

A co s narokom na dovolenku za tento rok (nastupujem 6.2.2007)?

Pridem o rodicovsky prispevok? Musim to nahlasit aj na urad soc. veci a rodiny?
A co zdravot poistenie a socialka?

Dakujem za skoru pomoc.
:confused:
matejkozuzka
05.02.07,06:44
Postupne:
- keďže o dieťa sa Ti stara mama o rodičovský príspevok neprídeš, tvojou povinosťou je ohlásiť na UPSVaR, že nastupuješ do práce a dieťa nie je umiestnené v žiadnom zariadení t.j.škôlke, tam podpíseš čestné prehlásenie o tejto skutočnosti (tak som to urobila aj ja, keď dieťa dáš do škôlky musíš to ísť nahlásiť),
Zuzana
jankasm
05.02.07,09:30
,,Skutkovy stav":
Ukoncujem RD skor ako po troch rokoch a nastupujem do PP na 8-hod. prac. uvazok (so zarobkom vyssim ako 1/2 min.) a o dieta sa mi bude starat mama na dochodku, t. j. nedam ho do nijakeho zariadenia.
Otazky:
Co vsetko musim a mam urobit a kam vsade sa prihlasit, odhlasit a podobne....?

A ake su povinnosti zamestnavatela voci uradom a voci mne v tomto pripade (u jedneho zamestnavatela koncim dnom nastupu po RD a u druheho zacinam v ten isty den)?

A co s narokom na dovolenku za tento rok (nastupujem 6.2.2007)?

Pridem o rodicovsky prispevok? Musim to nahlasit aj na urad soc. veci a rodiny?
A co zdravot poistenie a socialka?

Dakujem za skoru pomoc.
:confused:

Čo sa týka rodičovského príspevku a úradu práce, soc. vecí a rodiny súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.
A teraz k ostatným otázkam: ty sa prihlasovať a odhlasovať nemusíš nikde. U pôvodného zamestnávateľa ukončíš PP (upozorňujem, že nie v ten istý deň kedy začínaš u toho nového. Musí to byť deň predtým. Môže to byť aj počas RD, nemusíš k nemu akože na ten jeden deň nastúpiť.) Zamestnávateľ na SP aj na ZP ukončí tvoju RD, ktorú tam máš nahlásenú, na SP ukončí aj prerušenie a následne na ZP aj na SP ukončí tým istým dňom aj tvoj PP.
Čo sa týka dovolenky, keďže nastupuješ 6.2.2007 tak za február už nárok nemáš (nárok vzniká za celý odpracovaný mesiac). Tvoj nárok pri ročnom nároku 20 dní bude pri predpoklade, že tam budeš robiť do konca roka 20/12*10 = 16,5 dňa. ;)
botuľa
05.02.07,12:51
Takže tvoja povinnosť je:
nahlásiť na Úrad sociálnych vecí a rodiny (rodičovský príspevok), že nastupuješ do práce, doniesť potvrdenie od akého dátumu nastupuješ (od zamestnávateľa). Pokiaľ sa ti o dieťa stará matka, rodičovský príspevok ti ostane do 3 rokov veku dieťaťa.

Zamestnávateľ má tieto povinnosti:
Nahlásiť na Sociálnu poisťovňu ukončenie prerušenia poistenia. Takisto nahlásiť zdravotnej poisťovni nástup do práce.
Halipasa
05.02.07,14:04
Ste vsetci pokladici. Dakujem vam velmi pekne za pomoc.

Krasny kazdy den prajem.