fajnovka
05.02.07,08:24
Zdravím,
neviem či dávam príspevok do správneho šuplíka - ak nie ospravedlňujem sa. Chcem sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s auto - reklamou. Zvažujem či sa na to dať ale mám obavy či to nie je nejaký podfuk.
Budem Vám vďačná za akúkoľvek odozvu.
Anka
misomiso
05.02.07,07:48
Neviem, na aku sa konkretne pytas. Ak mas ale na mysli tu istu, ktoru som nedavno videl v jednych BA inz. novinach, tak to splna vsetky predpoklady podvodu.

Okrem takych "maskovacich" poziadaviek, ako napr. auto v dobrom stave, ciste, najazdenych 30 km denne je tam poziadavka vstupnej investicie.

Predpokladam, ze to budu odovodnovat tym, ze vyroba tych nalepiek nieco stoji. Potom Ti predaju tie nalepky, (ktore stoja povedzme 3 tis), za povedzme 15 tis, s tym, ze sa Ti bude investicia vracat. Pravdepodobne sa potom uz s tou firmou nebude dat spojit.

Podobne svojho casu lakali aj na "pracu doma" - rozne navliekanie goralok a pod. Pod zamienkou ochrany vlastneho majetku predali draho ludom bezcenne goralky s tym, ze ich o par tyzdnov vykupia navlecene so ziskom...
camelfly
05.02.07,07:51
autoreklama je teraz v celku dobre propagovanym jednym z prvkov marketingu,
len su tam urcite podmienky, za den musis najazdit .... km alebo za mesiac najazdit ....km, mas to presne podla podmienok ktore ti stanovia

vlastniť automobil /nákladné, dodávkové, osobné/, nemalo by byt starsie ako 5 rokov
ochotu prenajať reklamnú plochu na min. 1/4 roka a viac
pracovať v meste a jazdiť autom min. 200km/mesiac, kazda firma ma ine stanovene podmienky, na to si daj pozor
fajnovka
05.02.07,08:03
Ano, tato reklama
v zmluve ktora sa da stiahnut z netu nie je spominany žiadny predaj nalepiek - všetko lepia sami. Je tu vstupna investicia na 2/4 roky, ktoru maju vracat v pomernej čiastke za každy rok. Vyzera tok tak lakavo, až sa mi to nezda
camelfly
05.02.07,08:10
vies, uz teraz ked som citala tie podmienky, tak hmmm...
ty este ani len nezacnes a musis zaplatit v prípade uzatvorenia zmluvy na 2 roky, dodávatelovi reklamy 25. 000,- Sk za zmluvy, niekde mozno inu sumu, ked si tu nalepku nechtiac poskodis alebo ti ju poskodi iny, zaplatis ju na vlastne naklady , uvaz si to, tie podmienky su site na nich, nie na teba ako sprostredkovatela + este dalsie, treba si presne pozriet znenie zmluv
Johanka
05.02.07,08:44
Kamarátka mala záujem, tak sme pozerali i na ich stránke návrhy zmlúv. Nie som síce právnik, ale myslím , že zmluva medzi s.r.o. a občanom nemôže byť uzatvorená podľa Obchodného zákonníka ....
fajnovka
05.02.07,09:56
Rozhodnúť sa síce stále neviem ale aj tak dakujem za všetky odpovede
Anka
misomiso
06.02.07,06:39
Uplne najlepsie bude, ak sa obetujes a vyskusas to. Potom nam vsetkym napises, ako to dopadlo. Vsetci potom olepime auta a zbohatneme (alternativa moznost - budeme sa radovat, ze sme nenaleteli.) :) :) :)
fajnovka
06.02.07,13:15
:D v poriadku
inak seriozne som prekutala net, všetky možne diskusne fora a vysledok - našla som asi dva prispevky ktoré písali ľudia čo sú spokojní s reklamou, naozaj za to dostávajú prachy - 90% pochybovalo a 9% negatívna skúsenosť (dlhe čakacie doby na nalepenie reklamy)
misomiso
06.02.07,13:23
No tak to je potom super. Samozrejme za prepokladu, ze ti diskutujuci neboli majitelia tych spolocnosti...
Marianna01
09.02.07,21:11
Už som tiež počula o tejto forme reklamy, dokonca dobrý kamarát vážne uvažuje, či na svoje nákladné autá nedá takúto reklamu - veď by mu to preplatilo časť nákladov na údržbu auta. Máme spoločného známehio, ktorý takto mesačne ušetrí slušnú kôpku peňazí - ale zadávateľ reklamy je z maďarska, a nemá podobné podmienky, ako som si prečítala tu - vstupná investícia...? :eek: Preboha, veď mi má platiť za službu, nie aby som mu ešte ja platila za nejaký možno aj hlúpy text, ktorý si umiestni na mojom vozidle...
duficek
09.02.07,21:25
ludia zobudte sa a zabudnite na ponuky, ktore vam maju priniest peniaze, ALE NAJPV MATE ZA NIECO ZAPLATIT. slubuju vam peniaze, tak preco si ich pytaju najprv od vas !!!???!!!

len potom nechcite, aby vas stat odskodnil...:(
kubo007
06.03.07,13:59
Prosím vás je to čistá pyramída, Takže nechcite potom od štátu žiadne odškodnenie. Podnikám v doprave už niekoľko rokov a zohnať na auto reklamu je viac menej len ako výmena za nejaké služby. Ale kto chce kam pomôžme mu tam, len podotýkam nežiadajte od štátu odškodnenie keď to za pol roka padne.
retko
28.03.07,12:27
ta firma nema ziadnych zakaznikov, na vsetkych autach je reklama na ich firmu, ved len vracaju ludom peniaze ktore zaplatili ako vstupny poplatok. tiez je otazne dokedy. vlastne sa tak lahko dostali k bezplatnej reklame svojej firmy a to je vsetko. si myslite ze teraz najdu nejaku firmu (dve, tri, ...) ktora da na reklamu na cudzie auta 9000(mesacne)x12(mesiacov)x10(aut) sa rovna (cca 1 mega) za rok zato ze na desiatich autach bude nalepena ich reklama ? jedine tak BMG by do toho islo, ale to uz skoncilo predsa.
jajko50
28.03.07,12:33
namiesto tej reklamy
dám si buchty od mamy
firma tá len vodu múti
a buchtička tá ver chutí
Tomminno
29.03.07,10:27
Zdravim Ta Fajnovka, vcera sa mi od mojej sesternice dostala do mailu internetova adresa na firmu ponukajucu auto-reklamu. Rozpravali sme sa o autach a spominala mi ze uvazuju nad kupou nejakeho auta a tato moznost ich zaujala. Ked som si tu ponuku na ich stranke precital a prepocital tak som bol sokovany. Bolo by to fantasticke zarabat na tom ze mas na aute nalepene nalepky. Otcovi totiz pred 3 dnami ukradli auto na ktore setril niekolko rokov a neuzil si ho ani 3 mesiace. Prave teraz som v situacii ked musim nejake auto kupit. Bez neho sa neda podnikat. Ponuka ma oslovila a zacal som sa nou poslednych 24 hod. zaoberat. Napadlo ma vsak ze skusim nieco o tej firme zistit na nete - je to mocne medium:) .
Siel som na stranku www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) (obch.register SR) a zadal nazov firmy. Naslo ju a vyhodilo meno majitela. V úplnom výpise je vidiet ze sa casom robilo mnozstvo úprav vo vedeni firmy- to je ale podla mna normalne :) .
Po kliknuti na meno konatela ma ale zaujalo mnozstvo firiem kde vsade figuruje. Netvrdim ze by na tom bolo nieco v neporiadku, len ma to zaujalo. Rozhodol som sa prezriet si kazdu firmu zvlast na stranke http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=487
Je to stranka socialnej poistovne a zaujimavá je hlavne v casti dlznici. Nazvy firiem z ORSR som hladal v zozname dlznikov (ktorych spominamy pan figuruje ako konatel) a na moje prekvapenie skoro vsetky jeho firmy maju nedoplatky u soc. poistovne. Ked som si to zhruba spocital vyslo mi to na par milionov. A to uz nieje taka sranda. Z mojho pohladu ten kto vedome neplati odvody do soc. poistovne okrada vedome svojich zamestnancov na dochodku a s takymto clovekom by som ja osobne nespolupracoval. Tento prispevok je vylucne moj nazor a nikto sa s nim nemusi stotoznit. Som vsak zvedavy ci tu ta firma bude aj o 3 roky. Ak ano tak ma to prekvapi. Pripada mi skutocne ako sen aby mi niekto platil 7.000 Sk za to ze mesacne prejdem 900 km na aute s nalepkami. Platit 7.000 mesacne za male nalepky na aute musi byt nerentabilne. Prenajom velkeho bilboardu niekde pri okresnej ceste napr. medzi Bytcou a Zilinou stoji mesacne cca. 2.500 az 3000 Sk. A to je podstatne väcsia plocha ktoru vidi denne niekolko tisic ludi. Som zvedavy na Vase reakcie a nazory. Tak sem s nimi.
maculicka
02.04.07,10:50
veď človek iba keď trocha logicky rozmýšla, tak je to zrejmé, že takáto forma "zárobku" je čistý podvod...tiež som lustrovala v obchodnom registri spoločníka..vyhodilo mi tam kopec spoločností...a to mi aj stačilo...ale ludia v mojom okolí sú z toho nadšení, vraj keď im vyplatia aspoň tri mesiace, už nie sú v mínuse, no veď na rok pri daňovom priznaní budú nemilo prekvapení, že zo zárobku budú musieť odkasírovať 19%...len ešte som o nikom nepočula, komu by už aj vyplatili prvé peniaze...no neviem, ale dychtivo sledujem vývoj a koniec tejto rozprávky.
Caravello
07.04.07,18:16
Úplne súhlasím so všetkými negatívnymi názormi na túto spoločnosť a myslím, že to je veľký podvod založený na ľudskej hlúposti a chamtivosti a na podporu tohto tvrdenia, okrem už spomenutých argumentov chcem položiť len jednu otázočku: "Videl už niekto auto polepené touto spoločnosťou s iným ako ich vlastným firemným polepom?" Ak nie tak je to čistá pyramída.
andreaS
08.04.07,06:57
musim len suhlasit s negativami na tuto autoreklamu... S priatelmi sa len smejeme, ked zbadame taketo auto a dodame, ze ti co vrazili peniaze do bmg aspon neboli onalepkovani. Tito si este oznacili auto, kt. krici ze naleteli....

Si zoberte, ked niekto vrazi 40tis, vyplatia mu napr. 3x po tych 7tis, to mame 21tis... ostava tam 19.000,- no nech ta nalepka a papierovacky stoja 5.000,- (aj to som prestrelila), tak ostava nam za jedno auto 14.000,- , keby im tieto peniaze dalo "len" tisic aut, tak im ostane 14.000.000,- ... no neoplati sa to??? :)
fajnovka
08.04.07,17:39
chcela by som sa Vám podakovať, ked som pred časom zadávala túto tému, tak som tak trochu dúfala že to nie je podfuk - vyzeralo to tak lákavo a zvlášť ked splácam úver na auto...hmm veľmi by mi to pomohlo.
No potvrdlili ste mi opak, a dúfam že tieto príspevky pomôžu aj niekomu kto sa podobne ako ja touto možnosťou začal vôbec zaoberať.
Takže ešte raz ďakujem,
Anka
Farks
19.04.07,05:51
Asi predvčerom som tu čítala, taký link, neviem kto ho pripojil, písal tam nejaký muž, ktorý mal negatívne skúsenosti s autoreklamou, nemôžem to teraz nikdy nájsť. Neviete nič o tom?
skaspa
19.04.07,06:43
Asi predvčerom som tu čítala, taký link, neviem kto ho pripojil, písal tam nejaký muž, ktorý mal negatívne skúsenosti s autoreklamou, nemôžem to teraz nikdy nájsť. Neviete nič o tom?
asi myslíš toto:
http://lorenz.blog.auto.cz/0704/pozor-na-auto-reklama-s-r-o#komentar-7267
biaaa
19.04.07,11:01
Vsimol som si ze jedna firma robi teraz dost tvrde promo. Ponukaju dve varianty, jedna je ze si auto nechate polepit za vstupny naklad a potom musite jazdit a oni platia. Druha je ze vam tusim znizia lizing. Neviem kolkatim sa podarila druha varianta a ani kolkatim platia podla prvej varianty - ale co som si vsimol ze kazde auto ktore je udajne polepene, je polepene ich vlastnou reklamou (t.j. nie reklama na nejaky konkurencny produkt) - co sa mi zda dost cudne.
Gabi03
11.05.07,12:34
Neviem, ako to pokračuje tu na Slovensku, ale v Maďarsku sa ľudia začínajú zobúdzať. Keďže info mám zo správ, predpokladám, že sú aj overené. Tam tiež niekoľko ľudí (či aj tisícok ľudí) uzavrelo s podobnými spoločnosťami zmluvy na autoreklamu, kde v podstate reklamovali túto spoločnosť a žiaden konkrétny výrobok alebo službu. Vlastne ešte pred pár týždňami bolo interview aj so zástupcom jednej takejto spoločnosti, ktorá mala momentálnu krátkodobú platobnú neschopnosť, ale sľubovala vyplatiť všetko s dvoj až troj týždňovým meškaním.
Spomínali niekoľko (asi tri) takéto firmy. Samozrejme po niekoľko mesačnom pôsobení sú už nezastihnuteľný, ako na telefóne, ako v sídlach spoločností ani zástupcov - konateľov týchto spoločností. Zapamätala som si konrkétne jednu spoločnosť, ktorá niekoľko mesiacov tým prvým ľuďom vyplácali mesačne ich nároky, ale potom už prestali a vyrátali na takých 60 mil. forintov zinkasovaných na tie prvotné vklady od obyčajných ľúdí.

Tak si utvorte vlastnú mienku.
duficek
11.05.07,12:38
a cakal niekto normalne uvazujuci nieco ine? ved je to pyramida zabalena v celofane....skoda reci, blbci sa z toho aj tak nepoucia.
Chobot
14.05.07,06:44
a cakal niekto normalne uvazujuci nieco ine? ved je to pyramida zabalena v celofane....skoda reci, blbci sa z toho aj tak nepoucia.

Rozum sa mi zastavuje, keď vidím, koľko ľudí je stále bez vlastného úsudku (a to som slušne napísal), že po tošľých skúsenostiach stále naletia na vidinu rýchleho zisku. Nestačilo národu, že zahučali na BMG a Horizonte, že vrazili kopec peňazí do rôznych prác na doma, že nespočetne veľa krát boli podvedení sprostredkovateľmi práce v zahraničí, stačí keď príde jeden chytrolín a sľúbi mesačne 7.000, hneď sú všetci v pozore a nevedia sa dočkať, kedy mu zaplatia "vstupnú investíciu".

Som len zvedavý, či aj títo ľudia budú žiadať odškodnenie od štátu, lebo dovolila tomu podnikateľovi takto ich okradnúť.

Ale komu niet rady, tomu niet pomoci.

V piatkajšom vydaní Hosp. novín bol článok aj rozhovor s konateľom firmy, ktorý hovorí za všetko. Dá sa prečítať aj na nete:

http://hnonline.sk/3-21105010-auto+reklama-k00000_detail-44

http://hnonline.sk/3-21105070-auto+reklama-k00000_detail-6e
endrju
26.05.07,09:13
mailer23
26.05.07,12:03
Tak a je po autoreklame:-))) finish.

Som rozcarovany z toho kolko sa naslo na slovensku ludi,kt. sa do tejto hry zapojili. Ja radsej hram tenis.
misomiso
26.05.07,18:28
Ludia su od prirody lenivi, uprednostnuju bezpracny zisk, necuduj sa, ja som naletel tiez. Kazdy sa musi aspon raz popalit, aby vedel, co ma robit. V podstate to funguje uplne prirodzene a automaticky. Ti co sa daju nachytat v tejto skusenosti potom maju akysi rychlokurz Vyskokej skoly ekonomickej, na druhy raz su uz mudrejsi a vedia, co maju robit, aby peniaze zarobili a nie o ne prisli. Moj nazor je taky, ze to za tych par tisic stoji. Ked si zaplatite dobry kurz anglictiny, tiez to nestoji 100 Sk.
Tweety
29.05.07,05:32
Včera v médiách odznelo to, čo sa dalo od fi očakávať,(hoci ona to nepripúšťala) ďalší z PODVODOV na občanoch.:mee:
katarina.j
29.05.07,09:49
Takže už je to tu a blbečkovia čo si mysleli že budu mať auto zadarmo teraz len pozeraju...
Prepáčte za výraz ale nenašla som iný, jemnejší! Treba napísať pravdu a keď si niekto myslel že dostane auto zadarmo tak je blbeček a určite som týmto neporušila etiketu porady
Gabi03
29.05.07,09:52
Ale.... teoreticky by ma zaujímalo, či hneď tí prví, ktorí na to "naleteli" a teda pár mesiacov dostávali nejaké peniaze, či sa im aspoň vrátila "investícia". :rolleyes:
hemaja
29.05.07,11:10
Takže už je to tu a blbečkovia čo si mysleli že budu mať auto zadarmo teraz len pozeraju...
Prepáčte za výraz ale nenašla som iný, jemnejší! Treba napísať pravdu a keď si niekto myslel že dostane auto zadarmo tak je blbeček a určite som týmto neporušila etiketu porady
súhlasím s katarinou.j, rozmýšľam, kto ešte dokázal po situácii ohľadom krachu nebankoviek naletieť takémuto už na prvý pohľad viditeľnému podvodu... že je to niečo iné? ale vôbec nie, veď ako sa hovorí: "keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú", pri nebankovkách tiež tí úbožiaci, ktorí tam vložili svoje úspory, mysleli, že zbohatnú na nereálnych úrokoch, a tu to je niečo podobné... poučíme sa, my ľudia, už niekedy... dúfam, že som nikoho neurazila, len som musela reagovať.
misomiso
29.05.07,11:24
Beriete to prilis tragicky. V podstate nejde o nic ine, ako ked vam niekto v reklame slubuje nejaky neskutocny zazitok z nanuku alebo jogurtu a Vy z neho potom musite polovicu vyhodit, lebo je hnusny. Vrati Vam niekto tie peniaze? Asi nie, jednoduch ste naleteli. Taketo situacii zazivate denne a ak by ste zratali takto "investovane" peniaze do roznych drobnych podfukov a hluposti za cely zivot, isto by Vam z toho vysla slusna sumicka. Jednoducho uz je to raz tak - peniaze sa prelievaju do vreciek ludi, ktori vedia "vyvolat ocakavanie" (aby som sa odborne vyjadril). Neviem, preco sa tomu cudujete a preco okolo toho taky rozruch...
účtovník 007
29.05.07,13:14
Beriete to prilis tragicky. V podstate nejde o nic ine, ako ked vam niekto v reklame slubuje nejaky neskutocny zazitok z nanuku alebo jogurtu a Vy z neho potom musite polovicu vyhodit, lebo je hnusny......
Jednoducho uz je to raz tak - peniaze sa prelievaju do vreciek ludi, ktori vedia "vyvolat ocakavanie" (aby som sa odborne vyjadril). .

Môj zamestnávateľ je kúzelník. Dokáže vo mne vyvolávať už dlhú dobu očakávanie, že mi zvýši plat.:D :D :D Ale asi si idem radšej kúpiť ten nanuk.:D

PS.Každý kto má občiansky, je svojprávny. Tak nech si robí čo chce. Dobré aj zlé rozhodnutia. Je to iba jeho vec. Samozrejme do tej doby, kedy svojími zlými rozhodnutiami, nezačne ovplyvňovať ostatných.(Viď diskusia odškodňovanie pošk. v neb.subjektoch)
anklar
31.05.07,10:59
No tak to je potom super. Samozrejme za prepokladu, ze ti diskutujuci neboli majitelia tych spolocnosti...

Áno. Ak tí diskutujúci neboli práve tí majitelia. Včera som pozerala správy - v susednej krajine. Tam už spoločnosti, ktorá prevádzkuje (-vala) takúto formu reklamy, šliapu na päty. Asi to nebude zatiaľ úplne v poriadku.
Braňo
25.09.07,05:30
Chobot
25.09.07,06:51
už to tu máme

http://www.bleskovky.sk/cl/10/174087/Sef-Auto-reklamy-zmizol

No, tak za 38 mil. (čo je niečo vyše milióna dolárov) sa už dá pekne začať nový život na nejakom ostrove v pacifiku...:rolleyes: :D
účtovník 007
25.09.07,06:56
No, tak za 38 mil. (čo je niečo vyše milióna dolárov) sa už dá pekne začať nový život na nejakom ostrove v pacifiku...:rolleyes: :D

A že ľudia nemajú peniaze. Len škoda, že sa toľkí dali nachytať napriek antireklame. Nuž čo.... rychlý prachy....rychlý prachy;)
Chobot
25.09.07,07:16
A že ľudia nemajú peniaze. Len škoda, že sa toľkí dali nachytať napriek antireklame. Nuž čo.... rychlý prachy....rychlý prachy;)

Nebyť tej masívnej antireklamy, asi by ich bolo oveľa viacej. Toto sa vlastne zastavilo ešte v počiatkoch.
biaaa
25.09.07,22:50
oni dostvali peniaze ???? ;-)))))
Chobot
26.09.07,06:36
oni dostvali peniaze ???? ;-)))))

Koho tým myslíš? Majiteľov (majiteľa) firmy, či majiteľov áut?
hanelie
26.09.07,06:50
Jedna vec je naletieť a ďalšia "vytešovať sa z tých blbečkov, ktorí naleteli"
typicky slovenská vlastnosť -"ŠKODORADOSŤ" - TEŠIŤ sa z naivity /áno možno aj blbosti/ iného:mee:
KvetkaK
26.09.07,07:00
Musím povedať, že s tou ponukou na autoreklamu prišiel aj môj manžel a veľmi sa mu to páčilo a som rada že nakoniec sa na to nedal nahovoriť, lebo by si teraz búchal hlavu o stenu. :) Ale ľutujem tých, čo sa na to dali. :(