ansle
05.02.07,08:28
Dobrý deň.
Možno mi niekto z Vás poradí, ako zistím ceny prenájmu priestorov v obchodných centrách v Bratislave. Zaujíma ma hlavne Aupark a Avion. Na ich stránkach som to už skúšala a na môj e-mail mi dodnes nik neodpovedal. Akoby to bolo tajomstvo. Určite je rozdiel v cene podľa zamerania /reštaurácia alebo predaj tovaru/ a tiež podľa rozlohy. Ďakujem vopred za Vaše cenné rady.
camelfly
05.02.07,07:36
myslim ze vyska ceny je ohladom osobneho dojednania na obchodnom useku alebo priamo s clovekom co ma na starosti prenajom priestorov, najlepsie je tam ist osobne alebo ak sa najde nejaky najomca co ti tu cenu povie, stanovuje sa na meter 2, urcite sa tam aj rozlisuje ako si pisala, ci sa jedna o obchodik alebo restauracnu prevadzku
chlap
05.02.07,09:04
Dostať sa do Auparku (ako obchodník, ktorý má prenajaté priestory), je dosť ťažké. Manažment Auparku si totiž striktne vyberá, koho si tam pustia. Ak sa tam chceš dostať a nie si zabehnutý obchodný reťazec, takmusíš najskôr písomne predložiť podnikateľský zámer s odhadovaným obratom a až potom sa s tebou budú baviť. Mimochodom, manažment pre vzťahy s nájomcami je pomerne arogantný - pokiaľ nerobíš obrat 100 mil. ročne, tak sa im budeš musieť doprosovať ..... to je aj dôvod, prečo ti doteraz nikto neodpovedal.

A čo sa týka nájomného, tak v Auparku (a v ostatných obchodných centrách v BA) je tzv. obratové nájomné - t.j. nájomné je založené na fixnej časti, ktorá sa začína niekde pri 10.000,- Sk / m2 ročne a na pohyblivej časti, ktorá sa odvíja od výšky obratu nájomcu. Táto druhá časť znamená, že sú určené pásma ročného obratu a ak obrat dosiahne určité hranice (čo sa zisťuje priamo z registračnej pokladne alebo z daňového priznania), prenajímateľ zvýši nájomné. (Napr. ak je ročný obrat 10 mil. až 20 mil. , prenajímateľ vyfaktúruje nájomné vyššie o 1.000,- Sk / m2 ročne ---- alebo ak je ročný obrat 20 mil. až 30 mil. , prenajímateľ vyfaktúruje nájomné vyššie o 2.000,- Sk / m2 ročne.)
Jozef Mihál
05.02.07,09:11
...a preto všetci Bratislavčania tak radi nakupujú v AUPARK-u a nie napríklad v Pandorfe...
ansle
05.02.07,11:40
Všetkým Vám ďakujem veľmi pekne. Aspoň si môžem prerátať, či má môj zámer vôbec zmysel. Prajem pekný deň!
pasians
05.03.07,16:32
Neviem ako v Avione, ale v Aupraku je bezne asi 80 cakatelov, z toho polovica spekulantov, polovica realnych. Aupark je potvora, ako pisal chlap, vybera si, koho pusti, koho nie, musi to zapadat do koncepcie celeho centra, cize ak chces parfumeriu, no chance, rovnako ako aj oblecenie... Dalsia vec - pyta si percenta z obratu, v zavislosti od jeho vysky.

Pri obchodnom priestore na beznu predajnu - cca. 80 stvorcov treba ratat s priemerne 200 tisic mesacne, plati sa tusim v eurach. Cena zavisi od polohy, najviac maju blizsie pri vchodoch, lacnejsie su poschodia. Velmi premenlive. Cakacie lehoty sa nedaju odhadnut.

Vela stastia