MatusPTO
05.02.07,10:34
vie mi niekto poradiť?
SZCO bola v januári a februári minulého roka PN. za toto obdobie jej boli vyplatené dávky v určitej sume. čo s tým? dakujem
Tweety
05.02.07,09:35
vie mi niekto poradiť?
SZCO bola v januári a februári minulého roka PN. za toto obdobie jej boli vyplatené dávky v určitej sume. čo s tým? dakujemJe to príjem NOZD.
MatusPTO
05.02.07,09:38
dakujem.
že vraj sa o túto sumu znižujú odvody, je to pravda?
Julča
05.02.07,09:44
Počas doby PN sa nemusia platiť odvody. Ak SZČO platila odvody v plnej výške, nech si podá žiadosť o vrátenie príspevku z dôvodu preplatku na sociálnej poisťovni.
MatusPTO
05.02.07,09:47
SZCO počas PN platila odvody, ktoré jej následne na základe žiadosti vrátili. ako to zaúčtovať v penaznom denníku?
dík
andreaS
05.02.07,09:53
kedže moja otazka spada pod tuto temu, tak ju pridam...

mam SZCO, ktory bol PN cca 3 mesiace... vykonava taku cinnost, ktoru moze robit aj doma (kludne aj v posteli :) ) Presnejsie vyucuje cudzie jazyky a robi preklady. Aby neprisiel o tuto pracu, tak ucit chodila dcera ale prekladal sam doma. Za toto vystavil faktury v obdobi PN-ky... teraz neviem co s tym, ci to moze tak byt, pripadne ako doriesit vyplatene peniaze dcere, ktora mu s tym pomohla....

dakujem
Jozef Mihál
05.02.07,10:00
Andrea: Pokojne môže pracovať v posteli, ak mu to lekár vyslovene nezakázal. Pokojne môže fakturovať za obdobie PN, nemocenské mu kvôli tomu nezoberú.
andreaS
05.02.07,10:08
pan Mihal moc dakujem :)
dvd
28.02.07,08:07
existuje formular "Žiadost o vratenie poistného(odvodov)" do Sociálnej poistovne zaplatenych pocas trvania PN u SZČO? mozete niekto poskytnut vzor? dakujeme vopred
dvd
15.03.07,08:23
SZČO mala na odvody do SP trvalý príkaz v banke, potrebuje zažiadat o vrátenie zaplatených odvodov za obdobie ked bola PN (bolo to 2,5 mesiaca) - nema niekto prakticku skusenost s týmto?
ZuzanaP
15.03.07,08:44
Musí požiadať, ja som napísala žiadosť, že žiadam o vrátenie poistného za obdobie to a to z dôvodu PN.