K.A.T.K.A
05.02.07,10:38
Dobrý deň. Náš zamestnanec - dôchodca od augusta 2006 - končí pracovný pomer teraz vo februári.
Prosím Vás, čo všetko treba urobiť pri skončení PP keď sa jedná o dôchodcu ?? Odhlášky (zdrav., soc.), zápočtový líst??? ELDP ???
Neviem, poradte mi prosím aby som na nič nezabudla a urobila to správne

Vopred ďakujem za odpovede.
K.A.T.K.A
13.02.07,12:51
Dobrý deň,
dnes som sa šla sem s nádejou pozrieť, či mám konečne nejakú odpoveď, ale akosi nič. Takže upresním moje nejasnosti.
Nie je mi jasné, či sa na sociálnu posťovňu odovzdáva ELDP, keďže sa tam dával pri vybavovaní dôchodku, myslím že to bolo v tom auguste, neviem teraz presne ten dátum, ale asi vtedy.
Zamestnanca treba odhlásiť zo zdravotnej poisťovne, sociálnej poisťovne, DÚ to mi je jasné.
ale je to všetko?
Tweety
13.02.07,12:59
Dobrý deň. Náš zamestnanec - dôchodca od augusta 2006 - končí pracovný pomer teraz vo februári.
Prosím Vás, čo všetko treba urobiť pri skončení PP keď sa jedná o dôchodcu ?? Odhlášky (zdrav., soc.), zápočtový líst??? ELDP ???
Neviem, poradte mi prosím aby som na nič nezabudla a urobila to správne

Vopred ďakujem za odpovede.
Odhlášky zo SP, ZP. ELDP pre SP, potvrdenie o príjme pre zamestnanca, zápočet doby.
vikinka
13.02.07,13:02
Ak končíte ako zamestnávateľ tak treba odhlásiť na soc.poist.aj na zdrav.poist.zamestnávateľa.Ak mal odovzdaný ELDZ so sprievodným listom so všetkými dobami do ukončenia PP,tak netreba odovzdávať ELDZ.Ostatné tak ako si napísala.