jana j
05.02.07,13:10
22.11. 2006 sme z devizového účtu previedli 3170,00 USD /kurz NBS ???/ na účet vedený v Skk v Ľudovej banke. Na účet vedený Skk v Ľudovej banke boli peniaze pripísané 27.11. 2006 / kurz. Ľud. banka ??/. Vzniká mi kurzový rozdiel na 261 je to tak správne??? Ako to mám zaúčtovať ????
Ďakujem
martinius
05.02.07,12:15
Pri prevode peňažných prostriedkov z účtu zriadeného v cudzej mene na účet zriadený v slovenskej mene a z účtu zriadeného v slovenskej mene na účet zriadený v cudzej mene sa použije kurz, za ktorý boli tieto hodnoty nakúpené alebo predané.
4326
05.02.07,12:38
Ja si myslím, že pri prevode prostriedkov z účtu na účet nevzniká žiaden kurzový rozdiel.
kalkulka
05.02.07,13:13
Pri prevode peňažných prostriedkov medzi účtami sa používa kurz komerčnej banky, preto nemôže vzniknúť KR.
jana j
05.02.07,16:17
Ďakujem všetkým za odpoveď
jana j
06.02.07,10:26
Rozumiem tomu dobre, ak prevádzam peniaze z devizového účtu banky ČSOB na účet korunový Skk vedený v Ľudovej banke - tak vzniká kurzový rozdiel ?
ČSOB devizový účet 5 000,00 USD kurz NBS
Ľudová banka príjem na korunový účet 5 000,00 USD prepočtem na Skk, kurzom komerčné banky
vzniká kurzový rozdiel ?!?
4326
06.02.07,10:35
Podľa mňa kurzový rozdiel nevznika, nakoľko prevod účtuješ kurzom, ktorým si mala peniaze pripísané na účet v Ľudovej banke. Použiješ kurz komerčnej banke a nie kurz NBS.
martinius
06.02.07,11:10
Rozumiem tomu dobre, ak prevádzam peniaze z devizového účtu banky ČSOB na účet korunový Skk vedený v Ľudovej banke - tak vzniká kurzový rozdiel ?
ČSOB devizový účet 5 000,00 USD kurz NBS
Ľudová banka príjem na korunový účet 5 000,00 USD prepočtem na Skk, kurzom komerčné banky
vzniká kurzový rozdiel ?!?
Ospravedlňujem sa....myslela som,že prevádza z jedného devízového na druhý devízový.
Takže ak je to v rámci jednej banky,tak KR nevzniká.Ani keby si posielala na účet vedený v SKK v inej banke.KR by podľa mňa vznikol,len keby si posielala z jedného devízového účtu v banke A na iný devízový účet v banke B,ak operácie neprebehnú v ten istý deň.Ale to by sa už účtovalo kurzom NBS.
4326
06.02.07,11:26
Počkaj si na výpisy,uvidíš,môžem sa mýliť,ale ja by som KR účtovala. Uvažovala by som : ak by som peniaze vybrala z banky A - účtujem to komerč.kurzom danej banky a ak by som ich v daný deň vložila do banky B,musím ich tiež účtovať ich komerč.kurzom nie,ale KK druhej banky.

Ale ak vyberáme napr. EUR z jednej banky a vkladáme do druhej banky, tak nikde na výpise nie je uvedený kurz. Vtedy sa účtuje kuznom NBS, lebo ide o výber jednej a vklad jednej meny. Ak by som vybrala EUR, zmenila a vložila SKK tak účtujem kurzom zmenárne.
martinius
06.02.07,11:29
Viem,opravila som sa potom....