martina_j
05.02.07,13:51
prosim vás, je možné sociálny fond čerpať aj tak že vyplatím určitú finančnú sumu k jubileám??
a ešte jedna otázka: je pravda že nemusím mať samostatný bankový účet na sociálny fond? stačí ak jednotlivé čerpania a tvorbu sledujem na analytike pod bežným bankovým účtom v účtovníctve (= jeden fyzický účet a dve analytiky v účtovníctve)?

diky
betka
05.02.07,13:45
Ak ma niekto zivotne jubileum, moze sa cerpat zo SF. Ale tato ciastka sa musi zdanit 19% sadzbou dane pri mzdach, pricom odvody sa z tohto nepocitaju.
2. nemusi byt samostatny ucet v banke. Na konci roka sa to vysporiada uzavierkovou upravou uctovania.
martina_j
05.02.07,13:51
Ak ma niekto zivotne jubileum, moze sa cerpat zo SF. Ale tato ciastka sa musi zdanit 19% sadzbou dane pri mzdach, pricom odvody sa z tohto nepocitaju.
2. nemusi byt samostatny ucet v banke. Na konci roka sa to vysporiada uzavierkovou upravou uctovania.

ok, a co myslis tym "Na konci roka sa to vysporiada uzavierkovou upravou uctovania"??
Marína
05.02.07,13:58
martina_j
05.02.07,14:18
ok chapem, to je ked este nevies aky je presne zaklad pre vypocet soc fondu, lebo to robis na zaciatku mesiaca... je na tom nieco zle ked uctujem o soc fonde az po mesiaci? (tym padom mi nevznikaju rozdiely)