Janka12345
05.02.07,15:21
Chcela by som prispievať zamestnancovi nejakou sumou na stravné lístky. Najlepšie asi bude, keď to urobím cez kolektívnu zmluvu. Príspevok na stravné asi nestačí. Vôbec neviem, čo s tým. Môže mi niekto poslať vzor kolektívnej zmluvy? Je pravda, že už nemusím viesť sociálny fond na nijakom účte a stačí len evidencia SF? Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem.
Danila
05.02.07,14:31
Chcela by som prispievať zamestnancovi nejakou sumou na stravné lístky. Najlepšie asi bude, keď to urobím cez kolektívnu zmluvu. Príspevok na stravné asi nestačí. Vôbec neviem, čo s tým. Môže mi niekto poslať vzor kolektívnej zmluvy? Je pravda, že už nemusím viesť sociálny fond na nijakom účte a stačí len evidencia SF? Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem.Keď si cez vyhľadávanie zadáš sociálny fond, nájdeš vyčerpávajúce odpovede. A čo sa týka kolektívnej zmluvy, máš vo firme odbory, s ktorými by si ju uzatvorila?
Janka12345
05.02.07,14:33
Odbory nemám, ale myslela som, že to bude jednoduchšie.
Melnick
05.02.07,14:37
Jani keď nemáš odbory ,nemôžeš mať kolektívnu zmluvu.:)
Danila
05.02.07,14:37
Odbory nemám, ale myslela som, že to bude jednoduchšie.Keď nemáš odbory, nebude kolektívna zmluva. Zákon pamäta aj na túto skutočnosť. A stravné je v rámci čerpania SF jednoznačne v zákone definované. Takže nič zložité Ťa nečaká.
Janka12345
05.02.07,14:45
OK. Ďakujem
Paľka
06.02.07,09:07
Tvoríme SF povinným prídelom vo výške 1%. Máme odborovú organizáciu. Musí zamestnávateľ tvoriť SF aj ďalším prídelom min. vo výške 0,25% ? je to povinné? Ja myslím, že ide o vzájomnú dohodu medzi zamestnávateľom a odbormi. Vopred vďaka.
Tweety
06.02.07,09:11
Tvoríme SF povinným prídelom vo výške 1%. Máme odborovú organizáciu. Musí zamestnávateľ tvoriť SF aj ďalším prídelom min. vo výške 0,25% ? je to povinné? Ja myslím, že ide o vzájomnú dohodu medzi zamestnávateľom a odbormi. Vopred vďaka.
Dalšie zdroje sú na nepovinné.