Janka12345
05.02.07,14:31
Mám predajňu a kamarátka z vedľajšej predajne mi chce prispieť na odvoz odpadu, aby nemusela mať vlastný kontajner. Problém je v tom, že ja s ňou nemám žiadnu nájomnú zmluvu. Poplatok za odvoz odpadu mi prišiel bez DPH. Ja som platca DPH, ale ona nie. Môžem s ňou uzatvoriť zmluvu o nájme kontajnera a faktúrovať jej bez DPH? :confused:
Zita5
05.02.07,14:19
Mám predajňu a kamarátka z vedľajšej predajne mi chce prispieť na odvoz odpadu, aby nemusela mať vlastný kontajner. Problém je v tom, že ja s ňou nemám žiadnu nájomnú zmluvu. Poplatok za odvoz odpadu mi prišiel bez DPH. Ja som platca DPH, ale ona nie. Môžem s ňou uzatvoriť zmluvu o nájme kontajnera a faktúrovať jej bez DPH? :confused:
Zmluvou o nájme zrejme nevyriešite nič .

Kamarátka ako SZČO je povinná prihlásiť predajňu v mieste podnikania na MÚ - že vytvára odpad / to je jedno aký , či to je vo veľkom rozsahu alebo v malom / a platiť za odvoz tohto odpadu . Ak by rušila prevádzku je povinná zrušenie ohlásiť 5 dní vopred formou "zmeny ohlásenia ".
Treba si uvedomiť z jej strany , že ide do rizika .

Berte to ako moje doporučenie .
Janka12345
05.02.07,14:29
Ďakujem za odpoveď. Neviem, ako to mala do teraz, ale funguje tak už druhý rok. Pred tým sa o kontajner delila s niekým iným. Mne ide len o to, či jej to ja môžem vyfaktúrovať aj bez DPH?
Zita5
05.02.07,14:35
Treba si zistiť VZN obce alebo mesta , či vôbec ste oprávnená takéto niečo prenajímať a zároveň aj fakturovať .
skaspa
05.02.07,14:47
Ďakujem za odpoveď. Neviem, ako to mala do teraz, ale funguje tak už druhý rok. Pred tým sa o kontajner delila s niekým iným. Mne ide len o to, či jej to ja môžem vyfaktúrovať aj bez DPH? keď už by si to fakturovala: keďže si ty platiteľ DPH musíš faktúrovať s DPH, je jedno, či je tvoja kamarátka platiteľ alebo nie, ty vystavuješ faktúry s DPH;
Janka12345
06.02.07,13:21
:) Ďakujem