Daša
05.02.07,16:34
Dobrý deň, prosím o radu, akou formou sa zbavím záväzku, ak sa dohodnem s treťou stranou že ho na seba prevezme. Potrebujem si vylepšiť vlastné imanie. Ako sa to bude účtovať a aký vplyv to bude mať na daňový základ? ďakujem.
chanell
06.02.07,21:14
Zúčtuješ to cez 321/648. Daňovo postupuješ tak, ako si účtovala pri nákladoch. Teda ak bol náklad daňový výnos je jednoznačné daňový.
Daša
07.02.07,07:11
Veľmi pekne ďakujem, myslela som si.Aký typ zmluvy alebo dohody mám použiť? Môže to byť dohoda o prevzatí záväzku treťou osobou? V par. 17 ods.3 písm.f ZDP sa hovorí, že výnosz odpísaného záväzku, ktorého plnenie prevzal iný dlžník sa nezahrňa do základu dane. Je to tento prípad? Ďakujem.
plavčík
02.05.07,10:07
Múže živnostník postúpiť svoj záväzok na s.r.o.?
Akou formou? Kde by som to mohol nájsť prípadne vzor takéhoto postúpenia záväzku.

ĎAKUJEM
mudroš
02.05.07,13:27
Zúčtuješ to cez 321/648. Daňovo postupuješ tak, ako si účtovala pri nákladoch. Teda ak bol náklad daňový výnos je jednoznačné daňový.
Mylím si, že výnos bude nedaňový. podľa § 17 ods. 3 písm. f) sa do základu dane nezahŕňa "výnos z odpísaného záväzku, ktorého plnenie prevzal nový dlžník".