Ali36
05.02.07,17:08
Ahojte poraďáci, mám otázku: Pohostinstvo - musí vypisovať str.3 výdaj spotrebitešského balenia liehu? Nie som si istá, pred tým sme túto stranu nevypisovali v starom tlačive, môj dôjem že nie, opravte ma prosím ak sa mýlim. Díky.
Muška
05.02.07,16:14
Nevypisovalo, už sa vypisuje
Danielle369
05.02.07,16:22
vypisuje sa to úplne dolu na liste,nie hore.
Muška
05.02.07,17:00
doplním svoju odpoveď, vypisuje sa len jedným číslom, tuším 4. strana. pozrela som do tlačiva.....je to na 3. strane - úplne posledný riadok
Samozrejme, že tá 3. strana - "menovite" - sa vypisuje iba ak by si predala na meno
Ali36
05.02.07,17:58
Díky moc za pomoc,:--- ste zlatí :---
bobotova
07.02.07,18:59
Možno sa pýtam od veci, ale prosím o trpezlivosť. Takže sme kaviareň, čo tam budeme písať na str.3? Vopred ďakujem za odpoveď.
moni
07.02.07,19:07
Na stranu 3 pokial v kaviarni predávaš lieh v spotrebitelskom balení a predávaš ho konečnému spotrebiteľovi, celkom dole je políčko bez možnosti uviesť číslo povolenia, tam si vypočítaš podľa vzorca v ponaučení kolko si predala toho liehu.
Excise Duty
07.02.07,19:09
Možno sa pýtam od veci, ale prosím o trpezlivosť. Takže sme kaviareň, čo tam budeme písať na str.3? Vopred ďakujem za odpoveď.

Celkom na spodku v tom samostatnom stĺpci 3 celkové množstvo predaného alkoholu prepočítané na litre alkoholu.
bobotova
07.02.07,19:26
ďakujem!!!!!!!!!!!
natkov
19.02.07,17:37
Klient má večierku - do 12/2006 sme písali príjem alkoholu a zásoby. Za január 2006 treba písať aj výdaj??????
lenkak
19.02.07,17:39
áno. Tak ako sa píše o pár príspevkov vyššie.
Monika Kováčová
19.02.07,18:13
Klient má večierku - do 12/2006 sme písali príjem alkoholu a zásoby. Za január 2006 treba písať aj výdaj??????

áno 3. strana dole ale za 1/2007.
mat.hew
01.03.07,07:02
Na stranu 3 pokial v kaviarni predávaš lieh v spotrebitelskom balení a predávaš ho konečnému spotrebiteľovi ...
V poučení (FS 12/2006) je v bode 17. napísané:
V stĺpci 3 „Množstvo vydaného liehu v SBL v l a. ostatným odberateľom SBL“ držiteľ povolenia na predaj uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a., ktoré vydal v spotrebiteľskom balení anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu, vrátane celkového množstva liehu vyjadreného v l a., ktoré vydal zo spotrebiteľského balenia anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu
Takže mi z toho vyplýva, že nielen predaj v SBL, ale aj predaj na poháriky.
Inými slovami - mesačná inventúra. :mee: Aby to nabudúce nechceli v mililitroch!
Mám pocit, že to avízované znižovanie stavov štátnych úradníkov znamená, že ich prácu budeme robiť my.
Beata
01.03.07,07:13
V poučení (FS 12/2006) je v bode 17. napísané:
V stĺpci 3 „Množstvo vydaného liehu v SBL v l a. ostatným odberateľom SBL“ držiteľ povolenia na predaj uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a., ktoré vydal v spotrebiteľskom balení anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu, vrátane celkového množstva liehu vyjadreného v l a., ktoré vydal zo spotrebiteľského balenia anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu
Takže mi z toho vyplýva, že nielen predaj v SBL, ale aj predaj na poháriky.
Inými slovami - mesačná inventúra. :mee: Aby to nabudúce nechceli v mililitroch!
Mám pocit, že to avízované znižovanie stavov štátnych úradníkov znamená, že ich prácu budeme robiť my.
Na túto tému sme sa už bavili (viď http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html) a tiež som bola za to, že treba nahlasovať aj otvorené SBL, presne podľa inventúry. Bohužiaľ, keď prečítaš uvedenú tému, dopracovali sme sa k tomu, že colnica vydala stanovisko (viď https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2007/index.php?id_clanok=11), v ktorom stanovila, že do hlásenia vpisujeme iba celé SBL a každé načaté SBL uvádzame ako celé do zásob, čiže do výdaja sa dostane len vtedy keď sa predá posledná kvapka...
mat.hew
01.03.07,07:18
Vďaka za upozornenie, ešte že sa tie naše skvelé štátne úrady vždy dokonale zhodnú :)