Vero2
05.02.07,18:52
čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q?
2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy?
3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP:confused:
evina
05.02.07,17:57
čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q? Tomu síce nerozumiem ako podáva DP za III. kvartál teraz alebo ako je to myslené, ale táto faktúra môže byť tak v 3. ako aj vo 4. štvrťroku /§51 Zákona...
2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy? Dala by som za každý mesiac zvlášť v členení ntto a DPH
3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP:confused: nerobím v MRP snáď niekto druhý, ale asi aj závisí o aké nezrovnalosti sa jedná...


Odpoveď farebne:)
.
Milan Benka
05.02.07,18:02
čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q?
Ak je to jeho vystavená fa, tak do 3.Q.
Ak došlá fa, tak 3. alebo 4. Q (tak ako píše Evina)

2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy?
Súhlasím s Evinou.

3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP
Čo chceš opraviť?
:confused:


zvýraznené
Vero2
06.02.07,07:16
Že čo kontrolovať? Výdaj tam má dva krát v hotovosti a z bú to isté. z bú tam nemalo byť. K niektorým účtovným prípadom v hotovosti nemá doklady. Čo s tým? Účto si robil minulý polrok sám. Mohli by ste sa prosím k tomu vyjadriť zaujíma ma Váš názor.

Ešte by som chcela vedieť, že ak mám na faktúre napr. sumu 1916 sk, v peň. denníku 1915,90, z toho celkom 1610.- a dph 305.90 čo je aj na faktúre, je to v peň.denníku správne neviem čo s tými haliermi.
Milan Benka
06.02.07,07:18
Používaš verziu dos, alebo win ?
marcik
06.02.07,07:43
Môj názor: urobiť dodatočné DP DPH, opraviť doklady v PD,a to zaokrúhlovanie sa dá soft. nastaviť, aby nebral haliere ako chybu, ale poviem ti že z vlastnej skúsenosti radšej to nahadzuj tak ako to máš na dokladoch, hlavne DPH! Lebo pri kontrole sa chytia al halierov!!
Johanka
06.02.07,08:45
Že čo kontrolovať? Výdaj tam má dva krát v hotovosti a z bú to isté. z bú tam nemalo byť. K niektorým účtovným prípadom v hotovosti nemá doklady. Čo s tým? Účto si robil minulý polrok sám. Mohli by ste sa prosím k tomu vyjadriť zaujíma ma Váš názor.

Ešte by som chcela vedieť, že ak mám na faktúre napr. sumu 1916 sk, v peň. denníku 1915,90, z toho celkom 1610.- a dph 305.90 čo je aj na faktúre, je to v peň.denníku správne neviem čo s tými haliermi.




Môžem vyjadriť svoj názor k tomu, že si to robil sám :) - nebude rozumnejšie začať znovu? Opravovať zaúčtovania po niekom , kto evidentne nemá o účtovníctve ani základné vedomosti nie je žiadna sranda .....
STRELEC
06.02.07,08:54
Takýto prípad sa nedá opravovať. Len urobiť odznova, vyčísliť rozdiely a rozhodnúť čo s nimi.
Vero2
06.02.07,19:18
účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku. Má tam napríklad zaúčtované dva krát tú istú položku výdaj v hotovosti, bežný účet zostatok k 31. 12 06 mu nesedí s PD.
Nemá zamestnancov len jeden živnostník pre neho robí reklamné návrhy, u neho vo firme a berie si obedy na seba a pre neho. Veď to je blbosť. On si nedá povedať, že to mu neuznajú!!!!!!!!!!

Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám:D .
Milan Benka
06.02.07,19:25
Začni odznova, tak to bude najlepšie a budeš mať v tom dobrý prehľad.
evina
06.02.07,19:29
účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku. Má tam napríklad zaúčtované dva krát tú istú položku výdaj v hotovosti, bežný účet zostatok k 31. 12 06 mu nesedí s PD.
Nemá zamestnancov len jeden živnostník pre neho robí reklamné návrhy, u neho vo firme a berie si obedy na seba a pre neho. Veď to je blbosť. On si nedá povedať, že to mu neuznajú!!!!!!!!!!

Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám:D .

Mám pocit, že dnes tu účtovníctvo dostáva vo viacerých témach pekne na frak...


účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku.

Neviem si predstaviť inú radu nad zlato ako tieto účtovné smeti upratať urobením účtovníctva odznova. Myslím, že Tí, ktorí radili mysleli na rok 2006, a potom ak pán podnikateľ bude ochotný zaplatiť tak, aj predchádzajúce roky, veď za účtovníctvo je zodovedný on a len on...


Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám:D .

Tak tomuto už vôbec nerozumiem. Neviem aké iné sumy by sa mali účtovať ako tie, čo sú na výpise a o akých dokladoch v súvislosti z BÚ hovoríš?.....Ak sú napr. rozdiely medzi sumou na faktúre a jej úhradou rieši sa to iným aposobom ako "prispôsobovaním" položiek účtu.... Myslím, že prvé, čo si každý naozaj čo i len priemerný účtovník skontroluje je to, či mu na halier sedí zostatok na BÚ v peňažnom denníku so skutočným stavom na BÚ podľa výpisu...

Ak sa to nedá urobiť poriadne celé odznova, nemá zmysel robiť s tým asi nič...