baninka
05.02.07,18:04
Ahojte, prosím všetkých, ktorí by mi vedeli podať informácie v oblasti účtovníctva pre OZ.
Podľa akých zákonov sa mám riadiť, na čo dať veľký pozor, na čo nie? Som úplný začiatočník a netuším čo sa ma ako OZ týka a čo nie.
Povinné prílohy daňového priznania (súvaha, výsledovka???) treba podať? Alebo nejaké iné hlásenie?
TErmín na podanie DP za rok 2006 je 31.3.2007?
Ďakujem za odpoveď.
dracica
05.02.07,17:05
fúúú tak to je dobrý začiatok, účtovala si v PU ???
baninka
05.02.07,17:11
áno, mám mierne znalosti v PÚ len neviem, ako sa teraz naladiť pre účtovanie OZ, nemám šajnu čo platí z klasických zákonov a čo je výnimka. Mám ale zákon o neziskovkách...na začiatok...
Nie sme platcami DPH, ide len o veľmi mladú vydavateľskú činnosť.
díky pekne
dracica
05.02.07,17:14
áno, mám mierne znalosti v PÚ len neviem, ako sa teraz naladiť pre účtovanie OZ, nemám šajnu čo platí z klasických zákonov a čo je výnimka. Mám ale zákon o neziskovkách...na začiatok...
Nie sme platcami DPH, ide len o veľmi mladú vydavateľskú činnosť.
díky pekne

Prečítať si postupy účtovania pre neziskové organizácie tam najdeš aj účtovnú osnovu v princípe je tam podobná účtovná osnova
dracica
05.02.07,17:16
kúp si literatúru účtovníctvo neziskových organizácii vydavateľstvo EPOS to ti pomôže na začiatok a keď si nebudeš veideť s niečím rady napíš príspevok na poradu
Melnick
05.02.07,17:36
Ahojte, prosím všetkých, ktorí by mi vedeli podať informácie v oblasti účtovníctva pre OZ.
Podľa akých zákonov sa mám riadiť, na čo dať veľký pozor, na čo nie? Som úplný začiatočník a netuším čo sa ma ako OZ týka a čo nie.
Povinné prílohy daňového priznania (súvaha, výsledovka???) treba podať? Alebo nejaké iné hlásenie?
TErmín na podanie DP za rok 2006 je 31.3.2007?
Ďakujem za odpoveď.

A stačilo by vyhľadať príspevky o neziskovkách. Tam už sme tieto veci rozoberali.:)
Melnick
05.02.07,17:41