viera_m
05.02.07,18:50
Prajem všetkým dobrý večer a prosím o radu, ktorá je nad zlato.
Spoločnosť "A" pôsobiaca v SR poskytne spoločnosti "B" pôsobiacej v ČR právo poskytovať služby pod obchodným názvom spoločnosti "A" formou FRANŠIZINGOVEJ ZMLUVY (ak som to napísala zle ospravedlňujem sa). Prosím o radu kde sa môžem dočítať o účtovaní takéhoto typu predaja, prípadne či už bola a kde na porade rozoberaná takáto téma.
Za všetky príspevky veľmi ďakujem.
viera_m
Vianocka
20.02.07,11:20
Super otázka, aj ja sa práve týmto zaoberám.
S.r.o. podpisala ZMLUVU O FRANŠÍZE na dobu určitú (na 5 rokov). Táto zmluva môže byť predĺžená o ďalších 5 rokov pri splnení vopred dohodnutých podmienok. Za franšízu uhradí franšízista poplatok (naozaj v značnej výške), ktorý je nevratný. Za predĺženie franšízy sa platí ďalší poplatok.
Otázka: myslíte, že tento počiatočný poplatok treba časovo rozlíšiť na 5 rokov alebo môže byť jednorazovým nákladom, nakoľko je nevratný?
A na aké účty by sa tento poplatok účtoval?
Marianna01
20.02.07,15:10
Podľa mňa treba časovo rozlíšiť. Každý rok 1/5 celkovej sumy.

mimotemy Keď som chodila do školy, bola to ešte franchising - čítali sme frenčajzing - anglická výslovnosť. Doby sa menia... :D
dada41
06.06.08,09:48
Ahoj,
aj ja sa potrebujem podrobnejšie oboznámiť s témou franšízin. Prosím Vás, ak máte bližšie informácie z oblasti daní a účtovníctva, prosím o pomoc. vopred ďakujem.