Lubkka
05.02.07,19:42
Prosim Vas surne o radu,
aky prijem v roku 2004 moze mat fyzicka osoba nepodnikatel z predaja svojho majetku (auto, náradie...) aby si tieto prijmy nemusi pripocitavat k mzde a nemusela podavat danove priznanie ?

Dakujem pekne
JarkaL
05.02.07,18:46
Príjmy z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnut. veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku ... boli oslobodené, pozri §9 ZDP písm.d)
Lubkka
06.02.07,06:20
Ale co potom s § 8,C = ostatné príjmy sú najmä príjmy z predaja hnuteľných vecí ?
tinaM
06.02.07,06:42
Ale co potom s § 8,C = ostatné príjmy sú najmä príjmy z predaja hnuteľných vecí ?
No tu sa jedná práve o tie príjmy z predaja hnuteľných vecí, ktoré boli kedysi predmetom podnikania, boli vyradené z evidencie majetku a predali sa do 5 rokov od vyradenia.
celas
06.02.07,06:45
Prosim Vas surne o radu,
aky prijem v roku 2004 moze mat fyzicka osoba nepodnikatel z predaja svojho majetku (auto, náradie...) aby si tieto prijmy nemusi pripocitavat k mzde a nemusela podavat danove priznanie ?

Dakujem pekne
Nezáleží za koľko to predá, ale či tie predmety má vo firme vložené, či s nimi podnikal, teda auto či používal na podnikanie, zaplatil cestnú daň a účtoval si o PHM. Vtedy predaj takýchto vecí musí zdaniť ešte 5 rokov po skončení podnikania, myslím tým DPFO
Lubkka
06.02.07,06:50
Ja som mala na mysli obycajneho obcana, nepodnikatela, ktory predal naradie s ktorym nikdy nepodnikal..... a predal ich SZČO u ktorej to bol vydavok znižujúci základ dane. Tak ma zaujima či tento prijem v tom roku 2004 musel občan zdanit .... dakujem
STRELEC
06.02.07,06:52
Ja som mala na mysli obycajneho obcana, nepodnikatela, ktory predal naradie s ktorym nikdy nepodnikal..... a predal ich SZČO u ktorej to bol vydavok znižujúci základ dane. Tak ma zaujima či tento prijem v tom roku 2004 musel občan zdanit .... dakujemOdpoveď je už v príspevku č. 2

Bez ohľadu na výšku sumy bol (a aj je) takýto predaj hnuteľného majetku od dane oslobodený.
Lubkka
06.02.07,06:55
Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)
STRELEC
06.02.07,06:57
Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)Hovorí sa v tejto téme stále ale o "nepodnikateľskom" predaji. To len na zdôraznenie.
Pepa
06.02.07,07:06
Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)
Ale ver !