cloe
05.02.07,20:20
Ahojte, prechádzam pri mzdách z iného softu do Pohody a mám nasledovný problém. Zadala som v personalistike všetky potrebné údaje ale nechce mi vypočítať náhradu za dovolenky. Ako presne treba postupovať pri zadaní dovolenky a kde sa uvedie priemer z predchádzajúceho štvrťroka. A ďalšia vec sa týka pracovníka so zmenenou pracovnou schopnosťou. Ako to zadať, aby počítal strávne odvody? Díky za rýchlu odpoveď, sedím u toho a neviem s tým pohnúť
Dada
06.02.07,04:44
Ahojte, prechádzam pri mzdách z iného softu do Pohody a mám nasledovný problém. Zadala som v personalistike všetky potrebné údaje ale nechce mi vypočítať náhradu za dovolenky. Ako presne treba postupovať pri zadaní dovolenky a kde sa uvedie priemer z predchádzajúceho štvrťroka. A ďalšia vec sa týka pracovníka so zmenenou pracovnou schopnosťou. Ako to zadať, aby počítal strávne odvody? Díky za rýchlu odpoveď, sedím u toho a neviem s tým pohnúť

Náhradu za dovolenku ti nemá z čoho vypočítať, ak si napríklad 4. štvrťrok 2006 robila mzdy v inom programe. Musíš si ho zistiť v starom programe a v januárových mzdách tú priemerku nahodíš (je tam na to "chlievik").
U toho pracovníka čo má zmenenú pracovnú schopnosť v personalistike v záložke Dane a poistné si navolíš, aké odvody budeš platiť za toho ZŤP.
cloe
06.02.07,15:59
Díky Dadka. Už som ten "chlievik" našla, asi som bola slepá. Chcem ťa ešte poprosiť, či nevieš aký má byť vymeriavací základ pri skrátenom pracovnom čase ak mzda nedosahuje 7600,-- Sk. Zamestnanec má za 4-hod. prac. čas mesačnú mzdu 4800,--, tak neviem či majú byť odvody z tejto sumy alebo zo 7600,--. Myslím, že so soc. poisťovne to má byť zo 4800,-- a do zdravotnej zo 7600,-- ale nie som si istá. Ak by mi poradil aj niekto iný, budem mu povďačná. Zabudla som ešte dodať, že má čiastočný invalidný dôchodok.
Tuším som mimo témy, tak sorry.
Gard
07.02.07,14:19
Do obidvoch poistovni (soc aj zdrav) je to len z tych 4800.

Do toho inv. dochodku sa nevyznam, ale myslim ze ten nevadi.