ajacik
08.01.05,20:37
čo mám robiť v takom prípade, ak sa jedná o nákladový účet, ktorý nie je daňovo uznateľný.
ako ho označiť, aby ho nebralo do úvahy napr. pri vyčíslovaní zisku.

dakujem
Paula
08.01.05,19:53
ajacik, už roky myslím na to, že pri vyrábaní účtovnej osnovy mohli vymyslieť nejaký účet XY, ktorý by bol nenákladový, všetko potrebné by sme tam mohli dávať a softvér by ho do ZD nezapočítaval. Žiaľ musíme ešte vždy lietať ceruzou po papieri . Robím si naďalej analytiku pre daňovo neuznané, napr. 501099, 518099, 548099... Pri výpočte HV mi vytlačí všetky 500-vky a 600-vky, potom ľahko spočítam všetko končiace deviatkami :) - neuznané.
accad
08.01.05,20:07
Rozlíšiť nedaňový nákladový účet vo FIBU sa dá iba v rámci analytiky. Výstup FIBU robí iba účtovnú súvahu a výkaz ziskov a strát. Tak ako píše Paula robím to potom ručne podľa analytiky. Mám ešte jednu pomôcku a to je program na písanie prílohy PUZ 2003 plus od firmy HZ Prievidza. Tam si potom podľa analytiky z FIBU píšem do jednotlivých riadkov daňového priznania (ako takú prílohu) daňovo neuznateľné náklady, ktoré mi potom SW automaticky spočíta a zapíše do daného riadku.
ajacik
09.01.05,09:44
dakujem.

tiež to robím ručne. len som myslela, či som niečo neprehliadla v programe o zadávaní účtov.

ešte raz dakujem
Majka
10.01.05,11:54
aj ja to tak robim, mam ucty 50199 a pod...


ked vas mam na linke kt. uctujete vo fibu, neviem preco ale mne este stale aj v r. 2004 vypisuje vykazy ktore uz neexistuju suvaha a v.z a strat., neviem sa napasovat presne na cisla v tlacive s vystupom z fibu. je nejaky novy upgrade?
dakujem.
Sany
10.01.05,11:59
posledný upgrade je z decembra
Majka
10.01.05,12:03
dakujem,idem mrknut.ako si spokojna s fibu?
Sany
10.01.05,12:10
vcelku áno, je pomerne jednoduchý a hlavne sa dá všeličo opravovať donekonečna bez toho, aby som musela robiť cez opravu účtovania...
Sany
10.01.05,12:11
teraz ma napadlo, máš grafickú alebo textovú verziu? tá grafická sa mi páči viac.
Majka
10.01.05,12:13
textovu. tiez som spokojna. ja v nom uctujem prvy rok.
Sany
10.01.05,12:56
skús si pozrieť grafickú verziu, na nete je skúšobná. Viac sa ovláda myšou, mne sa páči viac. Tá textová je vzhľadom veľmi DOSovská a využíva viac-menej klávesnicu.
Majka
10.01.05,13:01
no ved mi hovor, vsak tu o prietrh tukam ako datel,ked bude cas prezirem si. pri pocte faktur cca 70-100 mes. ma poriadne bolia prsty :-0
Luba
13.01.05,17:05
Ja ešte k tomu rozlišovaniu daňových a nedaňových nákladov: robím to tak, že mám založené stredisko 90 "nedaňové" a tam účtujem všetky nedaňové veci, či už celý účet (napr. 513) alebo len občasné nedaňové náklady (aj výnosy pravdaže, ak sa vyskytnú) a nemusím to rozlišovať analytikou. Potom sa to dá pekne vidieť v zostavách. lebo sa dajú tlačiť strediská samostatne.
SOJCIK
09.03.05,21:41
Všetkým ktorí používate FIBU ,aby ste mohli priamo zistiť váš "základ dane" "bez ceruzky" s tým,že si priamo sami odpočítate nedaňové účty odporúčam použiť vytvorenie vlastného zjednodušeného výkazu nákladov a výnosov upraveného o "neuznané" účty.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

S pozdravom Sojčík
FIBU ver.: 11.70
anithocka
02.02.09,17:28
ahojte, účtujem už skoro dva roky v programe FIBU a po pravde neviem sa s nim skamaratit preto mám na Vás otázočku (typujem že to čo mám nainštalované na PC je dosovksá verzia, ale nie som si istá) potrebovala by som poradiť ako si dám zoznam všetkých neurahdených faktúr, potrebovala by som tam aj variabilný symbol, obchodného partnera a sumu bez DPH, s DPH a celkom. som moc náročná ak chcem takýto nejaký výstup mať??
marina8
02.02.09,18:59
ahojte, účtujem už skoro dva roky v programe FIBU a po pravde neviem sa s nim skamaratit preto mám na Vás otázočku (typujem že to čo mám nainštalované na PC je dosovksá verzia, ale nie som si istá) potrebovala by som poradiť ako si dám zoznam všetkých neurahdených faktúr, potrebovala by som tam aj variabilný symbol, obchodného partnera a sumu bez DPH, s DPH a celkom. som moc náročná ak chcem takýto nejaký výstup mať??


ked som tak podumala, tak zoznam neuhradenych faktur su vlastne pohladavky a zavazky a mas tam vsetko okrem rozdelenia na zaklad dane a DPH, je to neuhradena pohladavka alebo zavazok celkom
mas to tam aj v cudzej mene
neviem ci staci takato odpoved
anithocka
02.02.09,20:26
ked som tak podumala, tak zoznam neuhradenych faktur su vlastne pohladavky a zavazky a mas tam vsetko okrem rozdelenia na zaklad dane a DPH, je to neuhradena pohladavka alebo zavazok celkom
mas to tam aj v cudzej mene
neviem ci staci takato odpoved

no to som si myslela aj ja, že to tak bude ale mne tam vyhadzuje všetky faktúry od daného obchodného partnera ale ja potrebujem iba neuhradene preto sa pýtam takú primitívnu otázku
marina8
02.02.09,20:38
no to som si myslela aj ja, že to tak bude ale mne tam vyhadzuje všetky faktúry od daného obchodného partnera ale ja potrebujem iba neuhradene preto sa pýtam takú primitívnu otázku


moc dobre tomu nerozumiem, v salde mas tam iba neuhradene alebo cistocne neuhradene fa, nic ine
ak uhradzas fa pocas celeho roku ci uz v hotovosti alebo cez banku, tak ti tam nemozu visiet:confused:
je to daka zahada
a parujes dobre pri uhrade? teraz davam zufalu otazku ja:D
casch
02.02.09,20:44
Treba použiť zostavu:
1. pohľadávky a záväzky
2. účet 311 alebo 321
3. triediť podľa x - firmy
Takto urobí zostavu neuhradených pohľadávok alebo záväzkov podľa jednotlivých dlžníkov.
marina8
02.02.09,20:51
Treba použiť zostavu:
1. pohľadávky a záväzky
2. účet 311 alebo 321
3. triediť podľa x - firmy
Takto urobí zostavu neuhradených pohľadávok alebo záväzkov podľa jednotlivých dlžníkov.


to uz som jej povedala, lenze ak som dobre pochopila otazku, tak ona tam ma vsetko ako neuhradena aj tie uhradene
takze mozme pockat co sa dozvieme dalej:)
anithocka
03.02.09,13:37
ak si dám cez Alt + F5 faktúru pod VS ukazuje mi uhradiť 0 tak to znamena, že si to dobre musím párovať..takže ak si dám výpis cez pohľadávky a záväzky tak by mi malo ukázať všetky neurahdené, alebo čiastočno uhradené? správne to chápem?? ďakujem Vám za odpovede
marina8
03.02.09,14:02
ak si dám cez Alt + F5 faktúru pod VS ukazuje mi uhradiť 0 tak to znamena, že si to dobre musím párovať..takže ak si dám výpis cez pohľadávky a záväzky tak by mi malo ukázať všetky neurahdené, alebo čiastočno uhradené? správne to chápem?? ďakujem Vám za odpovede


ak spravne parujes tak naozaj cez P a Z ti ukaze iba neuhradene, ciastocne uhradene, pri zahranicnych tam budes mat kurzovy rozdiel ak si to neriesila rovno pri banke
tak sa na to pozri a daj vediet ako to mas
anithocka
04.02.09,12:35
ahojte, pozrela som sa na to a mam asi problem podla toho co pisete. mne tam dava aj uhradene faktury. mam to tak ze mam cca 10 uhradenych potom 1 neuhradenu potom zase zopar uhradenych a zase neuhradenu a takto sa to opakuje. Medzi neuhradenymi mam aj uhradene. tak neviem kde moze byt problem (nemoze byt v tom ze tam nebol instalovana obnovat upgrade). hm??
marina8
04.02.09,13:49
ahojte, pozrela som sa na to a mam asi problem podla toho co pisete. mne tam dava aj uhradene faktury. mam to tak ze mam cca 10 uhradenych potom 1 neuhradenu potom zase zopar uhradenych a zase neuhradenu a takto sa to opakuje. Medzi neuhradenymi mam aj uhradene. tak neviem kde moze byt problem (nemoze byt v tom ze tam nebol instalovana obnovat upgrade). hm??


nemyslim,ze by to bolo upgradom
a nehcces poslat databazu mailom vanekovi? on sa ti na to pozrie
marina8
04.02.09,13:54
ahojte, pozrela som sa na to a mam asi problem podla toho co pisete. mne tam dava aj uhradene faktury. mam to tak ze mam cca 10 uhradenych potom 1 neuhradenu potom zase zopar uhradenych a zase neuhradenu a takto sa to opakuje. Medzi neuhradenymi mam aj uhradene. tak neviem kde moze byt problem (nemoze byt v tom ze tam nebol instalovana obnovat upgrade). hm??


pripadne si oductuj banku za januar 2008 chod na text tam daj F5 ak je to FO alebo F6 ak je to FD a ono ti vytiahne prislusnu fa zo salda, daj enter, zauctuj a pozri sa ci ti fa vypadla z P a Z za januar
ak ano tak si takto poopravuj cely mesiac a zase skontroluj ak budes mat cela januar ok, tak urob presne tymto sposobom cely rok
napis ako to dopadlo
anithocka
04.02.09,14:00
presne takto som to robila pocas dvoch rokov (ja som prebrala program po inej ekonomke, ktora si ho zvolila) a teraz ja sa z neho neviem vymotat
..ta ekonomka mi povedala, ze ak nahravam banku mam si dat datum, sumu ktora je na bankovom vypise a ak sa jedna o FO tak F5 a ak o FD tak F6 a vybrala som si fakturu, ktora k tomu patrila. poparovane to mam dobre, len nechapem preco mi to neukazuje iba neuhradene faktury...mam este otazocku mozno bude potom problem tu ze je tam nejake halierove vyrovanie a preto mi tam este vyskakuje ta faktura (aj ked dost o tom pochybujem) ako si mam dat zoznam fakur kde mi bude ukazovat kolko mam este neuhradene?? tak isto? lebo ak tak isto tak potom neviem lebo mi to nejde...poslat vanekovi co komu? a to je kto? ja neviem ako sa to robi ...vravim vam ja sa uz dva roky snazim skamaratit s tym programom a nejde mi to volajako :(
marina8
05.02.09,18:55
presne takto som to robila pocas dvoch rokov (ja som prebrala program po inej ekonomke, ktora si ho zvolila) a teraz ja sa z neho neviem vymotat
..ta ekonomka mi povedala, ze ak nahravam banku mam si dat datum, sumu ktora je na bankovom vypise a ak sa jedna o FO tak F5 a ak o FD tak F6 a vybrala som si fakturu, ktora k tomu patrila. poparovane to mam dobre, len nechapem preco mi to neukazuje iba neuhradene faktury...mam este otazocku mozno bude potom problem tu ze je tam nejake halierove vyrovanie a preto mi tam este vyskakuje ta faktura (aj ked dost o tom pochybujem) ako si mam dat zoznam fakur kde mi bude ukazovat kolko mam este neuhradene?? tak isto? lebo ak tak isto tak potom neviem lebo mi to nejde...poslat vanekovi co komu? a to je kto? ja neviem ako sa to robi ...vravim vam ja sa uz dva roky snazim skamaratit s tym programom a nejde mi to volajako :(


vanek je tvorca programu a najdes ho na www.vsoft.sk
ale to tu databazu uz mozes poslat zrovna aj mne a sa ti na to pozriem:D
databazu najlepsie posles mailom ked:
achivacia vsetky roky na USB a z USB prilepit oba subory do mailu
ale ono to moze byt tym halierovym vyrovnanim,
nepotrebujes zoznam faktur, an to mas saldo, vsetko v com mas " neporiadok" teda kurz rozdiely, preplatene fktury, halierovae vyrovnanei, tak sa ti to ukazuje tam
ale to sa mi nechce verit, ze by si mala nejaky problem s kazdou fakturou
Kika69
10.02.09,14:58
Ahojte!

Môžete mi prosím vás poradiť, ktorí tu účtujete vo V-Softe? Ja v ňom účtujem PÚ prvý rok, takže veľa skúseností ešte nemám. Viem však, že sa v ňom dalo otvoriť nový účtovný rok bez toho, aby sa ten starý uzavrel a účtovať súčasne do starého i nového roka. Teraz však neviem, ako to je pri prechode na euro, dá sa to spraviť aj teraz? Vďaka.
marina8
10.02.09,20:04
Ahojte!

Môžete mi prosím vás poradiť, ktorí tu účtujete vo V-Softe? Ja v ňom účtujem PÚ prvý rok, takže veľa skúseností ešte nemám. Viem však, že sa v ňom dalo otvoriť nový účtovný rok bez toho, aby sa ten starý uzavrel a účtovať súčasne do starého i nového roka. Teraz však neviem, ako to je pri prechode na euro, dá sa to spraviť aj teraz? Vďaka.


prave som skusobne urobila uzavierku, prebehla ok, rok 2009 ti automaticky prekonvertuje na eur, zaciatocne stavy v hlavnej knihe a j cele saldo uz mas v eurach
do stareho roka sa vratis klasicky, oductujes po mesiacoch a potom zase urobis uzavierku
len mi tam v roku 2009 samo urobilo nejaky ucet 378099, taky som v osneove nemala, mi to pripada, ze su to rozdiely z prepoctu na eura a asi to treba preuctovat na 663/A
ale to mu budem zajtra volat, ze ci to tam je v programe nastavene automaticky a a k by mi vznikala " strata" z prepoctov ci program vytvori ucet 379099
Kika69
11.02.09,18:31
prave som skusobne urobila uzavierku, prebehla ok, rok 2009 ti automaticky prekonvertuje na eur, zaciatocne stavy v hlavnej knihe a j cele saldo uz mas v eurach
do stareho roka sa vratis klasicky, oductujes po mesiacoch a potom zase urobis uzavierku
len mi tam v roku 2009 samo urobilo nejaky ucet 378099, taky som v osneove nemala, mi to pripada, ze su to rozdiely z prepoctu na eura a asi to treba preuctovat na 663/A
ale to mu budem zajtra volat, ze ci to tam je v programe nastavene automaticky a a k by mi vznikala " strata" z prepoctov ci program vytvori ucet 379099

Ďakujem Marina za pomoc, ja som vlastne ani to nevedela, že sa dá spraviť uzávierka a potom ešte do toho starého roka účtovať. Vlaňajší rok uzavrela ešte kolegyňa predo mnou, mňa to čaká prvýkrát. To len teraz (myslím pri prechode na euro) je umožnené, že sa dá rok uzavrieť a potom znovu otvoriť? Tá skúšobná uzávierka sa robí cez ktorý povel v menu?
marina8
11.02.09,19:02
Ďakujem Marina za pomoc, ja som vlastne ani to nevedela, že sa dá spraviť uzávierka a potom ešte do toho starého roka účtovať. Vlaňajší rok uzavrela ešte kolegyňa predo mnou, mňa to čaká prvýkrát. To len teraz (myslím pri prechode na euro) je umožnené, že sa dá rok uzavrieť a potom znovu otvoriť? Tá skúšobná uzávierka sa robí cez ktorý povel v menu?


uzavriet rok a vratit sa do neho mozes kolkokrat potrebujes
ale vacsinou to robim raz, cize uzavriem 2008, aby mi nabehol 2009 a vratim sa kvoli uzavierkovym operaciam do 2008
ja som to nazvala "skusobna uzavierka", lebo som este nepotrebovala ist do roku 2009
zavierka sa robi cez servis, zavierka, rocna
do stareho roka sa vratis zase cez servis, zavierka, mesacna a tam poodklikavas prevody a ono by ti to malo otvorit cely rok
este predtym ako uzavries si daj tlacove zostavy, vypis dokladov a daj si tam iba januar -december, na obrazovke by ti malo ukazat vsetky nauctovane doklady, ked to stiahnes dolu, tak su tam take 2 cisla , ak ti budu sediet po uzavreti 2008 a aj po znovuotvoreni tak mas vsetko ok
tieto cisla si vzdy kontroluj, aspon vies, ze mas aktualne stavy
uzavries znova cez servis uzavierka rocna
Kika69
12.02.09,09:11
Skúsim to, ako si mi to napísala. Krásne ti ďakujem za pomoc. Pekný deň ti prajem.
marina8
12.02.09,10:29
Skúsim to, ako si mi to napísala. Krásne ti ďakujem za pomoc. Pekný deň ti prajem.

drzim palce, keby nieco neislo, tak sem napis
Manual
15.04.09,12:29
Prosím, robí niekto v programe FIBU (pre PU) skladovú evidenciu ?
Manual
15.04.09,15:47
Posúvam....................... :)
Manual
16.04.09,03:28
Nikto ho nepoužíva... ?
Kika69
20.07.09,13:16
Prosím viete mi poradiť, kde mám zadať vo FIBU výšku koeficientu? To viem, že priamo vo vstupoch sa udáva C, ak chcem, aby DPH prerátal koefiecientom, len neviem, kde sa vypočítaný celoročný koefiecient zadáva. ĎAKUJEM.
Kika69
20.07.09,21:56
Už som na to prišla.:)
akire-erika
18.03.10,12:52
Pracujem s Fibu už dlhší čas, ale stále som dajako neprišla na to, ako nahrať drobný majetok (niečo ako zaúčtovanie)
Idem cez Čísledníky - Drobný majetok - vyplním jednotlivé kolónky (inv.číslo, názov, suma....) ale neviem ako to potom zapísať, aby som si mohla vytlačiť zoznam drobného majetku.
Možno je to veľmi jednoduché, ale dajako mi to nejde. :-(
Ďakujem za pomoc
Daniela1
18.03.10,13:15
Otvoríš si drobný majetok a zapíšeš inv.číslo, názov, cena, doklad ktorým bol majetok naobudnutý a mesiac a rok zaradenia. Pri prechode na nový riadok je drobný majetok zapísaný. Môžeš sa naň pozrieť v tlačových zostavách - drobný majetok - zoznam.
akire-erika
19.03.10,08:00
Daniela1, urobila som tak ako si napísala, ale tlačí mi len čisté strany. Dlhodobý majetok je OK, ale ten drobný mi dajako nefunguje :-( Zapíšem všetok drobný majetok obstaraný v roku 2009, ale keď sa vrátim späť do programu účtovníctvo, tak mi všetky položky zmiznú :-( Mám sa kontaktovať s výrobcami programu? Hnevá ma to, lebo chcem mať všetko v poriadku a takáto blbosť ma brzdí. :-(
Daniela1
20.03.10,12:59
Neviem si predstaviť čo robíš nesprávne. Robím na programe FIBU už od roku 1992 a som s ním veľmi spokojná. Správne píšeš mesiac a rok zaradenia napr. 1209 (december 2009)? Zapíš pár riadkov drobného majetku a choď hneď potom do tlačových zostáv a mal by sa Ti zobraziť. Tým že prejdeš do účtovníctva a vrátiš sa späť nemôže majetok zmiznúť. Skús to ešte raz. Vychádz mi že asi zle zadávaš ten dátum zaradenia. Ozvi sa znovu. Ak by Ti to nešlo pošlem Ti moje telefónne číslo a skúsime to spolu zadať. Odkiaľ si? Ja som z Košíc.
ngboard
02.04.12,19:27
potrebujem moc súrne pomoc napíšte mi prosím sem alebo na skype empty.bbbc potrebujem to dnes 2.4.2012