Tatiana Hulová
06.02.07,04:14
Ahojte,

A.prišla mi faktúra z ČR (od platcu DPH v ČR) za 4 softvéry na údržbu, tzn.pre našu vlastnú potrebu. V dodacom liste uvádza dodávateľ, že nám predáva na základe zmluvy o dielo. Vo faktúre uvádza, že na základe § 64 českého ZDPH není uplatnená daň na výstupe - miesto zdaniteľného plnenia je na Slovensku.

Môžem postupovať nasledovne?
1.software by som samozdanila, ide o nadobudnutie služby
2.odvediem 10% zrážkovú daň z príjmov
Tento postup by bol rovnaký aj v prípade, že nám software dodávateľ priamo nainštaloval u nás a aj v prípade ak by ho poslal internetom?

B.prišla faktúra z ČR od neplatcu DPH za licenciu

aj v tomto prípade volím rovnaký postup?

Ďakujem Vám za radu.
DušanČ
06.02.07,09:31
Samozdanenie musíš vykonať aj v prípade, že dodávateľ z iného štátu EÚ je plátcom DPH alebo nie. Zrážkovú daň nie je potrebné odvádzať, dodávateľ by mal príjem zdanený 2-krát. Medzi ČR a SR existuje zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia.
Tatiana Hulová
06.02.07,15:16
Veľmi pekne ďakujem.

To znamená, že aj licenciu od neplatcu DPH samozdaním.

Ďakujem.
Tatiana Hulová
06.02.07,15:21
Teraz som si uvedomila, že som z toho úplne mimo.

Takže zrážkovú daň zo softvéru ani z licencie nemusím odvádzať?
Judith18
16.02.12,08:33
Ahojte,
načnem trošku staršiu tému, lebo sa ma týka.
Nadobudla som sofvér z ČR a a neviem sa rozhodnúť či je to pojde do daň.priznania ako podľa §69 ods.2 alebo ods.3. V tom paragrafe §16 som našla obstaranie softvéru ale riešia tam len osobám mimo EÚ. Takže si myslím, že to bude prijatie služby podľa §15 ods.1. Zadefinovala som si to správne? Čo mi na to poviete?
Tweety
16.02.12,08:34
Áno, je to služba.
Judith18
16.02.12,08:42
Ďakujem za odpoveď, ano to viem že je to služba ale prijatá podľa §15 alebo §16 ? V tom som si neni istá ...