Tatiana Hulová
06.02.07,05:31
Ahojte,

dostala som faktúru za prenájom kopírky.
Faktúra obsahuje 2 položky:
1. zhotovené kópie na kopírke (čiernobiele a farebné) ŠKP 72.50.11 Údržba a oprava kancelárskych a účtovných strojov a služby s tým spojené: cena 2000 SK
2.paušál - prenájom 48 mesiacov )SKP 71.33.11 Služby spojené s leasingom a prenájmom kancelársych strojov cena: 5165 SK

Môžem to zaúčtovať nasledovne?
1. 518 AE
2. 518 AE?

Ďakujem.



Môžem
Tatiana Hulová
06.02.07,17:03
Prosím poradil by mi niekto?
Monika Kováčová
06.02.07,17:08
Tu nejde o leasing, ale o prenájom. Ale účtuješ správne, 518 AE/321 AE.
Tweety
06.02.07,17:09
Tu nejde o leasing, ale o prenájom. Ale účtuješ správne, 518 AE/321 AE.
No, ten prenájom , ak je na 48 mes., chce to náklad časovo rozlíšiť cez 381.:)
Monika Kováčová
06.02.07,17:12
No, ten prenájom , ak je na 48 mes., chce to náklad časovo rozlíšiť cez 381.:)
Tweety, neviem ako u pýtajúcej sa, ale u mňa je fa vždy vystavená (aj DD) k poslednému dňu v prísl. mesiaci. Prenájom za prísl. mesiac. Nijaká akontácia, nijaký záväzok - neúčtujem časové rozlíšenie.

Doplňujem: Vlastne zadávateľka otázky hovorí, že má faktúru za prenájom na 48 mesiacov, ale som presvedčená, že v skutočnosti má len za jeden mesiac. Aspoň ja to tak mám cez Canonn - len zmluva o prenájme je na 48 mesiacov. Faktúry chodia mesačne.
Tweety
06.02.07,17:32
Tweety, neviem ako u pýtajúcej sa, ale u mňa je fa vždy vystavená (aj DD) k poslednému dňu v prísl. mesiaci. Prenájom za prísl. mesiac. Nijaká akontácia, nijaký záväzok - neúčtujem časové rozlíšenie.

Doplňujem: Vlastne zadávateľka otázky hovorí, že má faktúru za prenájom na 48 mesiacov, ale som presvedčená, že v skutočnosti má len za jeden mesiac. Aspoň ja to tak mám cez Canonn - len zmluva o prenájme je na 48 mesiacov. Faktúry chodia mesačne.
Ani mne sa tiež nechce veriť, žeby bol prenájom naraz na jednej fa, ale môže to tak byť. Lepšie by bolo, keby to zadávateľka upresnila. :)
Tatiana Hulová
07.02.07,19:14
Ďakujem.
Aj u mňa je fa vystavená k poslednému dňu v prísl. mesiaci, prenájom za príslušný mesiac. Zmluva je na 48 mesiacov a faktúra chodí mesačne.

Ešte raz vďaka.
Reprografia
18.06.08,11:06
Zdravím,
tiež by som sa rada informovala. Máme zmluvu o prenájme kopírky na 24 mesiacov. V zmluve je uvedená aj možnosť prevodu vlastníctva. My však teraz nevieme, či ju o dva roky naozaj prevezmeme, alebo skončí tento prenájom a možno si vezmeme niečo nové do prenájmu. Takže mi z toho vyplýva, že kopírku nezaradím, tým pádom ani neodpisujem a splátky budem účtovať na 518?
Čo ak sa ale rozhodneme a kopírku odkúpime napr. za 1000,- Sk. Ako ju potom zaradím, v akej cene a budem odpisovať.
Ďakujem za pomoc
Tweety
18.06.08,11:30
Zdravím,
tiež by som sa rada informovala. Máme zmluvu o prenájme kopírky na 24 mesiacov. V zmluve je uvedená aj možnosť prevodu vlastníctva. My však teraz nevieme, či ju o dva roky naozaj prevezmeme, alebo skončí tento prenájom a možno si vezmeme niečo nové do prenájmu. Takže mi z toho vyplýva, že kopírku nezaradím, tým pádom ani neodpisujem a splátky budem účtovať na 518?
Čo ak sa ale rozhodneme a kopírku odkúpime napr. za 1000,- Sk. Ako ju potom zaradím, v akej cene a budem odpisovať.
Ďakujem za pomoc
Áno, splátky na 518AE, ak ju odkúpite , určite vám ju budú fakturovať, faktúru potom zaúčtujete podľa jej výšky. Ak bude nad 30000.-, bude to HM, takže zaradiť a odpisovať, ak nie, budete účtovať ako o zásobách.
Reprografia
18.06.08,12:17
Veľmi pekne ďakujem
gerapa
03.03.11,09:39
Zdravím,
chcem sa spýtať pokiaľ mám takúto kopírku v prenájme a mesačne chodia faktúry mám ju zaradiť do svojho majetku bez odpisov? Alebo ako?
Ďakujem za pomoc
jani73
05.10.20,08:39
Dobrý deň, je to už starší príspevok, ale naviažem naň,
máme kopírku v nájme na 36 mes., po ukončení doby nám kopírka bezplatne zostáva do majetku ako správne postupovať pri zaradení. fakturovať nám už nič nebudú. Ďakujem Jana
ivka70
05.10.20,09:20
ZAloz si samostatnu otazku.