ilona
06.02.07,07:00
Mám problém s jednou firmou.Majú potratené doklady zo zmenárne o zmene EUR na sk,takže vychodí veľký zostatok vo valutovej pokladni a sk pokladni mínus.Jedná sa o dosť veľkú sumu.Neviem ako to urobiť,jedine východisko ma napada,že napísať prehlásenie o stratených dokladoch a na základe tohoto preučtovať z val.pokladne do sk pokladne napr.priemerným kurzom.Učtuju v JU.Nemáte niekto skúsenosti ako by to posudzovala kontrola z DU,alebo poradíte mi niečo lepšie? Ďakujem.
tinaM
06.02.07,06:56
Mám problém s jednou firmou.Majú potratené doklady zo zmenárne o zmene EUR na sk,takže vychodí veľký zostatok vo valutovej pokladni a sk pokladni mínus.Jedná sa o dosť veľkú sumu.Neviem ako to urobiť,jedine východisko ma napada,že napísať prehlásenie o stratených dokladoch a na základe tohoto preučtovať z val.pokladne do sk pokladne napr.priemerným kurzom.Učtuju v JU.Nemáte niekto skúsenosti ako by to posudzovala kontrola z DU,alebo poradíte mi niečo lepšie? Ďakujem.
Riešila by som to vlastným vkladom do valutovej pokladne kurzom NBS v deň vkladu.
.lena.
06.02.07,07:03
Riešila by som to vlastným vkladom do valutovej pokladne kurzom NBS v deň vkladu.
Nie naopak? Vo valutovej majú veľký zostatok a v sk mínus. Vklad do sk pokladne a os.spotreba vo valutovej.
tinaM
06.02.07,07:08
Nie naopak? Vo valutovej majú veľký zostatok a v sk mínus. Vklad do sk pokladne a os.spotreba vo valutovej.
No zrejme vznikol mínusový stav v Sk pokladni z dôvodu, že si nakúpila valuty /nemáš na to doklad/. Tak ten príjem do valutovej pokl. by som riešila vkladom bez toho, aby som zasohovala do Sk pokladne.
liba2
06.02.07,07:22
ilona potrebuje znížiť stav vo valutovej pokladni a súčasne zvýšiť stav v SKK pokladni - teda valuty vymenili na SKK a nie je o tom záznam v účtovníctve.
liba2
06.02.07,07:25
Mám problém s jednou firmou.Majú potratené doklady zo zmenárne o zmene EUR na sk,takže vychodí veľký zostatok vo valutovej pokladni a sk pokladni mínus.Jedná sa o dosť veľkú sumu.Neviem ako to urobiť,jedine východisko ma napada,že napísať prehlásenie o stratených dokladoch a na základe tohoto preučtovať z val.pokladne do sk pokladne napr.priemerným kurzom.Učtuju v JU.Nemáte niekto skúsenosti ako by to posudzovala kontrola z DU,alebo poradíte mi niečo lepšie? Ďakujem.S kontrolou DU nemám skúsenosť - ale ty sa s tým vysporiadať musíš, teda preúčtovanie treba urobiť. Aj ten záznam nech pán podnikateľ podpíše; na základe toho urobíš preúčtovanie. Kurz použi NBS dňa preúčtovania.
tinaM
06.02.07,07:28
ilona potrebuje znížiť stav vo valutovej pokladni a súčasne zvýšiť stav v SKK pokladni - teda valuty vymenili na SKK a nie je o tom záznam v účtovníctve.
Ak nakupuješ valuty, použiješ fin.prostriedky z Sk pokladne. To znamená, výdaj z Sk pokladne na priebežné položky. Ak je to účtované takto, preto je mínusový stav v Sk pokladni.
Ak by dala vlastný vklad do val.pokl., tak nevznikne mínus v Sk pokladni.
ilona
06.02.07,07:31
tina M prečítaj ešte raz,pochopila si to opačne. liba 2 ďakujem,ale ak sa ešte niekto nájde kto má s tým skúsennosti nech poradí.