anelly
06.02.07,07:14
Ahojte poraďáci. Asi nie som v správnej téme, ale podobnú som nenašla. Nie som nejaká poverčivá, ale si myslím, že potrebujem radu. Poznáte nejakú "bosorku" alebo niečo podobné? Ako sa vraví vždy niečo zakríknem a je to neľmi nepríjemné, lebo sa to týka celej mojej rodiny. Napr.:môj syn nebol dávno chorý, pomyslím si a o 2 dni tak ochorie, že až. Už ma nebolela hlava ani nepamätám a na druhý deň máám takú migrénu...atď.Moja starká vravela, že frajerka z otcovej mladosti bola za bosorkou, ktorá počarovala celú rodinu a poviem Vám nemali sme ľahký život. Na iné W-stránky som doteraz nepísala, pretože si myslím, že len tu mi môžu poradiť inteligentný ľudia. Ďakujem. Ak môžte poraďte alebo má niekto podobné skúsenosti?
misomiso
06.02.07,06:37
Ja osobne:

1,) by som bol vdacny osodu, ze syn nebol dlho chory a ze ma nebolela hlava, pretoze su ludia, ktori maju deti v kuse chore (prip. aj postihnute), pritom ich boli hlava a maju este cukrovku a.t.d.

2.) by som bral ako celkom normalne, ak niekto ochorie potom, co nebol dlho chory.

3,) by som sa snazil (ak mi zalezi na zdravi rodiny a chcel by som zlepsit akesi "zdravotne skore") najst nejake skryte rezervy v zivotnom style (lepsia strava, nejaky pohyb, pokusit sa eliminovat stres...)
účtovník 007
06.02.07,06:42
Milá anelly,
to že je niečo medzi nebom a zemou je neodškriepiteľné. No Tvoj problém nie je v "pobosorovaní". Je v tvojom podvedomí. Dnes je dokázané, že náš mozog využívame asi z 1/5. Mnohé informácie ktoré sú nám ponukáné, vlastne ani nevieme spracovať. Nezamyslela si sa niekedy, že vlastne pomyslením na synovu chorobu ju vlastne privoláš? Ja mám totiž úplne rovnakú skúsenosť a zvykla som si na otázky typu:"A čo deti- zdravé?" neodpovedať. Všetci si už zvykli a obvykle si aj odpovedajú."Aha ty na takéto otázky neodpovedáš.":)
Len keď sa zamyslíme nad množstvom prísloví a porekadiel, tak človeka zamrazí, aké sú pravdivé. Ja keď som mojej babičke niekedy povedala, že som šťastná, alebo spokojná, vždy si dala na ústa prst a povedala:"To nikdy nevyslovuj, lebo to zakríkneš." Preto si myslím, že podobné veci sa stávali a stále stávajú mnohým ľuďom. A netreba hneď vyhľadávať bosorky. Tých myslím, lieta v bežnom živote okolo nás dosť.:D
anelly
06.02.07,08:31
Máte pravdu, asi som dnes precitlivelá, keď mám tú migrénu. Som Vám vďačná, že som sa Vám mohla zdôveriť. Pekný deň.
Milan Benka
06.02.07,08:45
Milá anelly,
to že je niečo medzi nebom a zemou je neodškriepiteľné. No Tvoj problém nie je v "pobosorovaní". Je v tvojom podvedomí. Dnes je dokázané, že náš mozog využívame asi z 1/5. Mnohé informácie ktoré sú nám ponukáné, vlastne ani nevieme spracovať. :D

Nepomýlili sa tí, čo to dokázali? Pri návštevách na úradoch mám pocit, že to využitie je oveľa, oveľa nižšie.
Akurát tu na porade mám pocit, že to využitie môže byť aj na takej úrovni.
camelfly
06.02.07,08:49
Nepomýlili sa tí, čo to dokázali? Pri návštevách na úradoch mám pocit, že to využitie je oveľa, oveľa nižšie.
Akurát tu na porade mám pocit, že to využitie môže byť aj na takej úrovni.

Milanko, tie testy robili neuradnici :D:D to preto tie dobre vysledky
misomiso
06.02.07,09:09
Milá anelly,
. Dnes je dokázané, že náš mozog využívame asi z 1/5.

A preco by sme aj vyuzivali viac, ked je tu Porada?
účtovník 007
06.02.07,10:11
Nepomýlili sa tí, čo to dokázali? Pri návštevách na úradoch mám pocit, že to využitie je oveľa, oveľa nižšie.


:D :D :D :D tusim som vas s tou 1/5 rozveselila, alebo zarmutila?:D :D :D

1/5= vyuzitie mozgu 1 uradnika
5/5=vyuzitie mozgu 5 uradnikov.
Uz chapete preco je ich na uradoch tak mooooc? No predsa aby vyuzivali cely mozog.:D
lubica_02
06.02.07,18:00
Ahojte poraďáci. Asi nie som v správnej téme, ale podobnú som nenašla. Nie som nejaká poverčivá, ale si myslím, že potrebujem radu. Poznáte nejakú "bosorku" alebo niečo podobné? Ako sa vraví vždy niečo zakríknem a je to neľmi nepríjemné, lebo sa to týka celej mojej rodiny. Napr.:môj syn nebol dávno chorý, pomyslím si a o 2 dni tak ochorie, že až. Už ma nebolela hlava ani nepamätám a na druhý deň máám takú migrénu...atď.Moja starká vravela, že frajerka z otcovej mladosti bola za bosorkou, ktorá počarovala celú rodinu a poviem Vám nemali sme ľahký život. Na iné W-stránky som doteraz nepísala, pretože si myslím, že len tu mi môžu poradiť inteligentný ľudia. Ďakujem. Ak môžte poraďte alebo má niekto podobné skúsenosti? Takéto pocity mavam tiež,že na niečo si len pomyslím a v blízkej budúcnosti sa to stane. Myslím si,že nie sú to žiadne čary, ale naše podvedomie reaguje na blížiacu sa zmenu. Človek musí celý život spoznávať a počúvať sám seba a svoje pocity. Kto to dokáže dobre, je pripravený na novú udalosť.
Počúvaj sama seba!!!
niik
27.02.07,20:11
anelly
necítim sa byť odborníkom v tejto oblasti, ale čo to viem a nesúhlasím s Tvojou babkou.
Iste, Ti aj ja odporúčam počúvaj sama seba a svoje vnutro a nedaj na rady tzv obdorníkov a hlavne sa nechod liečiť si zdravá a ani žiadnú bosorku k tomu nepotrebuješ.
Myslím , že máš dar, ale na to aby si ho mohla používať a vedieť s ním žiť musíš najprv pochopiť SEBA
Držím Ti palce nebude to ľahké
monr
28.02.07,06:20
Ja som sa v poslednom case naucila robit jednu vec: kazde rano si poviem, aky je skvely den, ako sa nam bude darit.
V minulosti som aj ja myslela, ze zarieknem niektore veci, a stanu sa. Treba zacat mysliet pozitivnejsie a hned je zivot o trosku krajsi.
Jahodka222
28.02.07,07:55
ja osobne by som za ziadnou bosorkou nesla. Nikedy staci zbavit dom zlej sily - mozes si napriklad prestudovat knihy kde sa pise o feng - sui alebo staci ak si najdes jeden den, a do vsetkych rohov v dome nasypes trosku soli a postupne budes chodit so svieckou a davat ju do rohov. vyzenie zle sily, a tak si budes moct byt upne ista, ze horsie to uz nebude:)
tiny77
28.02.07,08:19
zvlastne, ze ludia nie su veriaci, ale na cary a povery veria...
narabaju s negativnymi a pozitivnymi energiami a pri zariadovani bytu sa radia podla kníh z vychodnych nabozenstiev co je v sucasnosti "in"... hmmmm. smutne.

zivo veriaci ludia to maju jednoduchsie... maju svojho Boha, sviatosti, anjelov straznych, svätenú vodu, modlitby... aka poistka je mocnejsia??
veriaci vedia, ze takisto ako existuje dobro - Boh, existuje i zlo - diabol.
mame zbrane (modlitby, sviatosti, post, evanjelium), ktore sa mozu pouzivat... a predsa vyhladavame nieco zle? (bosorky, vestice)

Kto je cisty zvnutra, kto pocuva Boha ako dieta svojho Otca, vie, ze od neho nepride nic zle, a ked pride, casom pochopi, preco to tak muselo byt. Naco potom vyhladavat vestice a bosorky?

krasny den.
t.
niik
07.04.07,19:26
celkom súhlasím s tiny 77 ale mám jednu alebo viac :-)))
pripomienky alebo otázky
Myslíme si, že všetko čo je medzi nebom a zemou poznáme? a to čo dostaneme do daru ako talenty sme nedostali len tak?
Pochopenie prečo? iste príde alebo nie ? každý uvidí .
A pochopenie príde skôr z vnútra a asi nie ako dobré mienené rady od koho kohokoľvek.

Peknú a príjemnú Veľkú noc.
ondrejvla
07.04.07,19:53
Pridám svoj názor, môžete ho akceptovať, alebo nemusíte...
že je niečo medzi nebou a zemou, zistila už väčšina z nás, predtuchy, sny, pocity,...Človek od nepamäti túžil pokoriť prírodu, nepriateľa, život, ak mu to vyšlo, vo väčšine prípadov to bola vec náhody, ak nie, pripisoval to čarám, pobosorovaniu, alebo prekliatiu - to v tom horšom prípade, ale ak mu to vyšlo, bol víťazom, jeho ego nebolo pokorené.
Myslím si, že všetky klady a zápory nosíme v sebe, či bude deň príjemný alebo nie, nezávisí len od našej dobrej nálady zaránky, ale aj od nálady ľudí,
s ktorými prídeme do styku, od nášho pozitívneho, alebo negatívneho myslenia. Dôležitý moment nie je to, či nám niekto počaroval, ale to, či tomu chcem veriť. Ak nám navždy odíde niekto blízky, je to osud a vôľa Božia, alebo zavinenie tretej osoby, ale určite by som tu nedávala do popredia veštice a bosorky. Dôležité je žiť tak, aby sme sa i pri svojej chorobe dokázali ráno opäť stretnúť s človekom, ktorý je nám blízky,
s človekom, ktorého ľúbime a chcem mu povedať aj zajtra, aj o týždeň,
či o rok : "Dobré ráno"! Preto žime svoj život v rámci našich zdravotných možností, vo veľa prípadoch dosť ťažkých a boľavých tak, aby sme nemuseli nadávať na niečo, čo nepatrí k životu človeka. A tiež, aby naši blízki nemuseli prísť k miestu nášho posledného spánku s trpkým pocitom
na duši.
cloe
07.04.07,20:17
Pridám svoj názor, môžete ho akceptovať, alebo nemusíte...
že je niečo medzi nebou a zemou, zistila už väčšina z nás, predtuchy, sny, pocity,...Človek od nepamäti túžil pokoriť prírodu, nepriateľa, život, ak mu to vyšlo, vo väčšine prípadov to bola vec náhody, ak nie, pripisoval to čarám, pobosorovaniu, alebo prekliatiu - to v tom horšom prípade, ale ak mu to vyšlo, bol víťazom, jeho ego nebolo pokorené.
Myslím si, že všetky klady a zápory nosíme v sebe, či bude deň príjemný alebo nie, nezávisí len od našej dobrej nálady zaránky, ale aj od nálady ľudí,
s ktorými prídeme do styku, od nášho pozitívneho, alebo negatívneho myslenia. Dôležitý moment nie je to, či nám niekto počaroval, ale to, či tomu chcem veriť. Ak nám navždy odíde niekto blízky, je to osud a vôľa Božia, alebo zavinenie tretej osoby, ale určite by som tu nedávala do popredia veštice a bosorky. Dôležité je žiť tak, aby sme sa i pri svojej chorobe dokázali ráno opäť stretnúť s človekom, ktorý je nám blízky,
s človekom, ktorého ľúbime a chcem mu povedať aj zajtra, aj o týždeň,
či o rok : "Dobré ráno"! Preto žime svoj život v rámci našich zdravotných možností, vo veľa prípadoch dosť ťažkých a boľavých tak, aby sme nemuseli nadávať na niečo, čo nepatrí k životu človeka. A tiež, aby naši blízki nemuseli prísť k miestu nášho posledného spánku s trpkým pocitom
na duši.
Povedala si to veľmi pekne! Ja len dodám, že som si zvykla, vždy večer než zaspím, poďakovať za každý deň. Robím to už 7 rokov, odvtedy čo som bola veľmi chorá. Snažím sa mať stále dobrú náladu, aj keď je to niekedy ťažké, ale vždy sa mi to vráti:)
lenkak
07.04.07,20:18
Človek zistí hodnotu života a môcť vôbec žiť, až keď niečo cenné stratí, napr. zdravie.
Laborec
07.04.07,20:38
prestante mystifikovat vsetci. syn ochorie a ty to vies dopredu, lebo jeho telo vyda signal, ktory si neuvedomis vedomim, len svojim podvedomim. a podmedomie si spomenie, aha, nebol chory, zabudne dodat, ze uz zbadalo priznaky, ze dlho nebude.
mne sa casto stava, ze si pomyslim na nejaku osobu, co som davno nevidela a ani si na nu nespomenula a o par minut ju stretnem. nie je to nijaky zazrak, ale moje podvedomie ju v dave zachyti skor, nez si ju vedome vsimnem.

buduci piatok je trinasteho, to radsej aby ste ani nechodili von :-)))
najag
10.04.07,14:08
Extra sensory perception-mimozmyslove vnimanie.Netusene schopnosti spojene s zvlastnymi stavami mysle.Ludsky duch ma stale skryte sily, ktore boli a su predmetom skumania. Dnes uz nikto nepopiera, ze funguje cinska akupunktura, ktora pozna drahy energie v ludskom tele, aj ked ich nevidno, ale funguju. No prilis casto zabudame, ze myslienky maju silu, ci uz pozitivne, alebo negativne, ze myslienkami mozeme aj ublizit. Zabudame prilis casto na duchovno a prilis casto myslime na materialno. Zabudame , ze budeme zat, co zasejeme.Nestor ceskej parapsychologie, Bretislav Kafka napovie viac. Kto bude chciet hladat, ten najde.
taťko
09.05.07,10:13
Rýchlo si zavri oblok, lebo Ty vletím dnu ! A potom už mysli iba na niečo pekné a dobré a tak aj konaj.
Potom sa ty tie potvory vyhnú.
Olice
09.05.07,11:23
Ahojte poraďáci. Asi nie som v správnej téme, ale podobnú som nenašla. Nie som nejaká poverčivá, ale si myslím, že potrebujem radu. Poznáte nejakú "bosorku" alebo niečo podobné? Ako sa vraví vždy niečo zakríknem a je to neľmi nepríjemné, lebo sa to týka celej mojej rodiny. Napr.:môj syn nebol dávno chorý, pomyslím si a o 2 dni tak ochorie, že až. Už ma nebolela hlava ani nepamätám a na druhý deň máám takú migrénu...atď.Moja starká vravela, že frajerka z otcovej mladosti bola za bosorkou, ktorá počarovala celú rodinu a poviem Vám nemali sme ľahký život. Na iné W-stránky som doteraz nepísala, pretože si myslím, že len tu mi môžu poradiť inteligentný ľudia. Ďakujem. Ak môžte poraďte alebo má niekto podobné skúsenosti?
Skús si pozrieť nasledovný link, nie je to v žiadnom prípade bosoráctvo, ale dokážu robiť neuveriteľné veci, pretože urieknutie (kliatba) existuje a človeku uberá neskutočne veľa energie a sťažuje život.
S prognostikmi mám vlastné skúsenosti a nemôžem nič iné len chváliť, ale nikomu nič nevnucujem.
http://www.noetis.cz/
Janka P
09.05.07,13:29
Skús si pozrieť nasledovný link, nie je to v žiadnom prípade bosoráctvo, ale dokážu robiť neuveriteľné veci, pretože urieknutie (kliatba) existuje a človeku uberá neskutočne veľa energie a sťažuje život.
S prognostikmi mám vlastné skúsenosti a nemôžem nič iné len chváliť, ale nikomu nič nevnucujem.
http://www.noetis.cz/

Vďaka za tip, zaujímava stránka.
wagner
17.05.07,15:12
Pozri si aj stránku www.numerologie-bako.cz Odporúčam, veľmi veľa sa dozvieš.
Laborec
23.09.07,10:45
Hm, hlavne si pozrite cenniky.Nechapem co vam na tychto strankach pride zaujimave,ved tam nie su ziadne informacie, ktore by vam pomohli.Je tam teda jedina podstatna informacia: chceme zbohatnut na vasej hluposti a pokial mozno tak rychlo.
Marianna01
23.09.07,11:39
ja som bola dakedy plná mystiky a povier, strašne som chcela veriť, že niečo medzi nebom a zemou je. Po dlhšom intenzívnom skúmaní som zistila, čo to tam je - využitie dôverčivých ľudí vo svoj prospech. Bola som z toho sklamaná, ale radšej sklamaná, ako oblbnutá. Teraz si na kompenzáciu tejto "straty" radšej prečítam dobrú fantasy a aspoň viem, že mnou nikto nebude manipulovať...;)
wagner
23.09.07,12:17
Síce neviem prečo si myslíš, že niekto chce z numerologie zbohatnúť, ale je to Tvoj názor. Po prvom kurze a spoznaní človeka, ktorý to prednáša,by si určite hovoril niečo iné. Ten človek si zažil toho dosť , robil od robotníka až po riaditeľa firmy, takže to čo tam prezentuje, sú jeho vlastné skúsenosti a výskumy. Neodsuzuj a ani neposudzuj, pokiaľ nepoznáš podstatu.Ceny kurzov sú všade takmer rovnaké. Absolvovala som tri kurzy a môžem povedať, že to nie je oblbovanie. Ale keď si to chceš myslieť, je to Tvoj názor a ja ho nikomu neberiem.
Marianna01
23.09.07,12:25
som rada, že mi ho neberieš - ten môj názor :D:D:D

ale nie, teraz vážne. Ja som naozaj bola v týchto veciach ako doma, dokonca ešte prv, než sa týmito pseudovedami roztrhlo u nás vrece. A ešte prv, než by ma mohli úplne totálne zblbnúť, sa mi podarilo z toho vybŕdnuť. Treba len začať triezvo uvažovať, neveriť všetkému, o čom sa ťa snažia skalopevne presvedčiť. Treba sa začať pýtať a zrazu prídeš - možno- na to isté, na čo aj ja ;). Teraz, keď vidím nejakú knihu s podobnou tematikou, alebo kurz, školenie... len sa znechutene obrátim. Neexistuje, aby som niekomu ešte aj platila za to, že mi tlačí kaleráby do hlavy. To sa mi našťastie nestalo, ani keď som tomu celému humbuku verila...
wagner
23.09.07,17:12
Určite máš pravdu v tom, že je mnoho kurzov a múdrych v nich, ktorí Ťa presviedčajú o svojej pravde.(Len aby sa na Tvoj úkor nabalili) Od tohto prednášajúceho ešte kniha nevyšla. Má ju vydať v budúcom roku. Aj kurzy si musí vedieť každý vybrať. Môžem Ťa ubezpečiť, že nepatrím k tým, ktorí uveria hocijakým rečičkám. Zatiaľ mi všetky numerologické výpočty sedia na konkrétnych ľudí tak, že ani tí, ktorým som to rátala nechceli uveriť že je to z výpočtov. Dokonca sa ma pýtajú kto mi tie veci o nich povedal. Vďaka numerologickému výpočtu som spoznala dokonale moju spolužiačku, ktorej som dlho nevedela prísť na chuť. Výpočty sa mi potvrdili,hoci ona tomu nechcela celý čas veriť. Teraz má exekútora na krku a vyzerá to tak, že príde o dom a bezdomovcami budú jej dve dcéry a bývalý manžel. Takže nie všetko čo sa ponúka je šalamúnstvo, sú tam aj dobré veci, len si treba vedieť vybrať.
Dáša_
23.09.07,17:26
Hm, človeka niekedy napada otazka: Prečo vždy dostaneme to, čo nechceme?

Jak je možné, že okolo cesty je široko daleko jediny strom a auto narazí práve do neho?

Záujemcom odporúčam knihy Vadima Zelanda Ovlivňování reality. Vyšlo už tuším 6 dielov. Čítajú sa ťažko, ale sú výborné.

Sú tam odpovede aj na takéto otázky.
Dáša_
24.09.07,08:23
Napadlo ma, že som vlastne nepovedala, prečo dostaneme vždy to, čo nechceme.
Jednoducho preto, lebo na to myslíme. Podvedomie to berie ako povel, aby začalo konať.

Je treba mysliet na to , čo chceme. Vybrat si nejaky ciel a ísť za ním. Nedívať sa na prekážky. Iste, prídu. Ale treba sa s nimi vysporiadať (možno pripraviť na najhoršie) a viac už nemyslieť na to. Len sa pozerať na svoj cieľ.
A pre splnenie cieľa urobiť niečo. Proste vydať sa na cestu, aj ked bude dlhá. Ak urobím každý deň aspon malý krok, som zase o niečo bližšie.

V podnikaní napríklad nebyť iba gaučovým podnikateľom, ktorý by aj podnikal, keby... Ale konečne začať.

Proste stanoviť si cieľ a ísť za ním.

je jasné, že cieľ sa nie vždy naplní. Možno aj časom vidím, že vlastne ten cieľ ma až tak neláka. Možno som si iba zle vybrala a treba hľadať niečo iné. Najsť si iný cieľ.

Ale treba niečo robiť:))


:D :D Vpred ku skvelým zajtrajškom :D :D
Mindzi peter
24.09.07,20:09
*chcel by som sa opytat ci pozna niekto nejake kuzla,. napriklad na lasku alebo na ucarovanie niekoho,..alebo ako sa da dakoho ,,prekliat,.poskodit dakomum,,. ale skor by som chcel nieco na peniaze alebo lasku,, nieco ako z toho filmu kde mali taky parfen ze na koho striekli tak ten sa do dotycneho zalubil :-)
witch
27.09.07,07:28
*chcel by som sa opytat ci pozna niekto nejake kuzla,. napriklad na lasku alebo na ucarovanie niekoho,..alebo ako sa da dakoho ,,prekliat,.poskodit dakomum,,. ale skor by som chcel nieco na peniaze alebo lasku,, nieco ako z toho filmu kde mali taky parfen ze na koho striekli tak ten sa do dotycneho zalubil :-)
Nechci vedieť, ako komu poškodiť, také sa ti vrátí ako bumerang, bez ohľadu, či veríš na čary alebo neveríš. A kto by chcel lásku, ktorá nie je zo srdca, ale "vynútená"? Podvod zostane podvodom, aj získaný pomocou "nadprirodzených" síl. Dúfam, že tento príspevok si myslel ako žart.
Mindzi peter
03.10.07,20:37
Nechci vedieť, ako komu poškodiť, také sa ti vrátí ako bumerang, bez ohľadu, či veríš na čary alebo neveríš. A kto by chcel lásku, ktorá nie je zo srdca, ale "vynútená"? Podvod zostane podvodom, aj získaný pomocou "nadprirodzených" síl. Dúfam, že tento príspevok si myslel ako žart.

nie urcite nemyslel,..ale nevies o niecom albo o nikeom,, kto to vykonava?,myslim elixiry lasky a woodu a take nieco,...
Mária27
03.10.07,21:17
Veď predsa "witch" je "bosorka"!
Psycholog
04.10.07,04:31
Veď predsa "witch" je "bosorka"!
nebo také "metlo-vodička"
witch
04.10.07,05:37
:--- Jasné, som bosorka, ale vykonávam len také čary, ako skĺbiť robotu č.I, č.II., byť milujúcou matkou, výkonou gazdinou a zvodnou manželkou:D . Bez mágie by to bola riadna fuška. Elixíry okrem vareného vína a cibulovho čaju nevarím.:cool:
Katka91
05.10.07,10:02
Povedala si to veľmi pekne! Ja len dodám, že som si zvykla, vždy večer než zaspím, poďakovať za každý deň. Robím to už 7 rokov, odvtedy čo som bola veľmi chorá. Snažím sa mať stále dobrú náladu, aj keď je to niekedy ťažké, ale vždy sa mi to vráti:)

Aj ja to robím, poďakujem za dobré, ale aj za zlé alebo ťažké, čo sa v tej deň stalo. Aj to ťažké a zlé, čo nás stretne, nás zase posunie niekde ďalej. Ako sa hovorí: čo ma nezlomí, to ma posilní. Mám to z vlastnej skúsenosti.