scorpions
06.02.07,08:35
prosím poraďte mi. Som živnostník a robím dealerskú činnosť pre jednu spoločnosť. Dávajú mi k dispozícii osobné auto. Keďže brat je momentálne bez práce ,chcela by som aby on jazdil na aute. Ako to mám spraviť? Mám ho zamestnať na Dohodu? Aké odvody budem za neho platiť a kam? Netreba nejakú zmluvu medzi bratom a mnou kedže auto tá spoločnosť prepožičiava mne ale jazdiť na tom bude môj brat?Potrebujem to dosť súrne.Ďakujem.
STRELEC
06.02.07,07:39
Brat je priamy rodinný príslušník - môže jazdiť aj zadarmo, bez zmluvy. Neviem, či som správne pochopil otázku. Smerovala k zákonu o boji s nelegálnou prácou?
STRELEC
06.02.07,07:41
[quote=scorpions]........ kedže auto tá spoločnosť prepožičiava mne ale jazdiť na tom bude môj brat? .... To už je vec znenia zmluvy so spoločnosťou. Ak zmluva určuje, že na prepožičanom aute budeš jazdiť len Ty, tak "za pomoci brata" porušíš zmluvu. Možno existujú v zmluve zakotvené nejaké sankcie.
scorpions
06.02.07,07:41
nie ja ho chcem riadne zamestnať na zmluvu ale najprv chcem ho vyskúšať na dohodu.
marcik
06.02.07,07:49
Dohoda o vykonaní práce a prihlásiť do sociálky a tam sa platí len úrazové a garančné ako zamestnávateľ.
STRELEC
06.02.07,08:03
Dohoda o vykonaní práce a prihlásiť do sociálky a tam sa platí len úrazové a garančné ako zamestnávateľ.DVP do tej miery, kým sa to dá považovať za riešenie "kampaňovitej, nárazovej, jednorázovej" či ako to nazveme - činnosti. Inak by bola primeraná a správna pracovná zmluva s komplet odvodami, ale povedzme na kratší pracovný čas.
STRELEC
06.02.07,08:05
nie ja ho chcem riadne zamestnať na zmluvu ale najprv chcem ho vyskúšať na dohodu.Ak sa jedná o vyskúšanie - možno by som zvážil použitie zmluvy mimo rámec ZP a to príkaznej zmluvy. Odvodom nepodlieha. Teda v závislosti od výšky príjmu, ale ten sa zrejme bude pohybovať v bežných medziach normálu.