stanuss
06.02.07,08:10
Zamestnanec porušil prac.disciplínu, bol pod vyplyvom alkoholu,odmietol vykonať dych.skúšku a podpísať zápis sú len 4 svedkovia, ktorí ho podpísali.Za uvedený deň A a následne okamžité skončenie PP.Menovaný si ho mal prevziať osobne na firme, neprišiel tak sme ho na druhý deň odoslali doručenkou do vlastných rúk. Následne jeho syn doniesol PN.Lenže ukončenie PP už bolo zaslané.ZC ho prevzal 05.02.07 a dnes 06.02.07 prišiel s tým čo má podpísať. Lenže mi ešte nemáme podpísanú doručenku.
Platí okamžité skončenie PP alebo nie, keď menovaný je ešte stále na PN.Alebo je tam ochranná lehota a ukončiť v PN nemôžeme okamžite PP.Čo potom s tou PN.:mee: :mee: :mee:
STRELEC
06.02.07,07:16
Dnes by som mu prevzatie výpovede nedával podpisovať. Aspoň nie s dnešným dátumom. Mám pocit, že ZC "zachytráčil" a ako keby sa snažil prevziať výpoveď, aj keď je na PN. Tým by sa stala neplatnou.
Trval by som na výpovedi odoslanej poštou.
PN sa bude normále likvidovať ako PN po ukončení pracovného pomeru.
STRELEC
06.02.07,07:18
Kedy zamestnanec porušil prac. disc. a kedy bola odoslaná výpoveď?
stanuss
06.02.07,07:22
ZC porušil pracovnú discipínu 31.01.07 a okamžité skončenie PP bolo zaslané 02.02.07 PN doniesol 02.02.07 po odoslaní výpovede jeho syn od 01.02.07
STRELEC
06.02.07,07:27
Okamžité zrušenie pracovného pomeru je problémová záležitosť a aj súdy majú ešte stále tendenciu "chrániť" zamestnanca.
Vidno, že zamestnanec si svoj priestupok uvedomuje (a možno ten priestupok nebol ani prvý?).
Trval by som na výpovedi odoslanej poštou. Alternatívne by som zamestnancovi ponúkol aj preňho možno prijateľnejšiu alternatívu - ponúkol by som mu podpis dohody o ukončení PP bez uvádzania dôvodu k 31.01.
stanuss
06.02.07,07:43
Ale to ho už nestihnem odhlásiť zo Sociálnej poisťovňe a čo potom s tou PN.
STRELEC
06.02.07,07:48
Zo Soc. poisť. ho treba odhlásiť k 31.01.2007 tak , či tak. Na forme UPP nezáleží (z pohľadu SP).
STRELEC
06.02.07,07:50
K PN: už som uviedol v príspevku 2 - likvidovala by sa ako PN po UPP
jales
06.02.07,09:39
Ja si myslím, že okamžité skončenie pre porušenie prac. disciplíny platí aj keď ho prevezme počas PN. Jednoducho by som mu zaplatila náhradu príjmu do doby prevzatia listu. Dňom prevzatia by som ho odhlásila zo SP a nasledujúcim dňom by prevzala SP aj výplatu PN, keďže už by nebol našim zamestnancom.
Otázkou pre mňa je len, či ozaj ten list prevzal, ak ešte nemám vrátenú doručenku.
Nutricia
06.02.07,09:51
Zamestnanec porušil prac.disciplínu, bol pod vyplyvom alkoholu,odmietol vykonať dych.skúšku a podpísať zápis sú len 4 svedkovia, ktorí ho podpísali.Za uvedený deň A a následne okamžité skončenie PP.Menovaný si ho mal prevziať osobne na firme, neprišiel tak sme ho na druhý deň odoslali doručenkou do vlastných rúk. Následne jeho syn doniesol PN.Lenže ukončenie PP už bolo zaslané.ZC ho prevzal 05.02.07 a dnes 06.02.07 prišiel s tým čo má podpísať. Lenže mi ešte nemáme podpísanú doručenku.
Platí okamžité skončenie PP alebo nie, keď menovaný je ešte stále na PN.Alebo je tam ochranná lehota a ukončiť v PN nemôžeme okamžite PP.Čo potom s tou PN.:mee: :mee: :mee:
Tak tu je postup asi takýto:
Pozri si §68 ods3 v ktorom máš uvedené kedy zamestnávatel nemože skončit PP okamžite.Práceneschopnost nie je dovodom pre neplatnost okamžitého skončenia PP.Ak ti doniesol PN ešte počas trvania PP tak mu preplatíš náhradu ,klasicky ako pri PN až do dátumu ukončenia PN a po tomto dátume ju odnesieš na soc.poistovnu,pričom na to potvrdenie o príjme dopíšeš koniec PP.
STRELEC
06.02.07,11:21
Tak tu je postup asi takýto:
Pozri si §68 ods3 v ktorom máš uvedené kedy zamestnávatel nemože skončit PP okamžite.Práceneschopnost nie je dovodom pre neplatnost okamžitého skončenia PP.Ak ti doniesol PN ešte počas trvania PP tak mu preplatíš náhradu ,klasicky ako pri PN až do dátumu ukončenia PN a po tomto dátume ju odnesieš na soc.poistovnu,pričom na to potvrdenie o príjme dopíšeš koniec PP.
PN začala (01.02.07) po ukončení pracovného pomeru )31.01.07). Inak - súhlas.
Nutricia
06.02.07,11:24
PN začala (01.02.07) po ukončení pracovného pomeru )31.01.07). Inak - súhlas.
Tak mu treba vystavit potvrdenie o príjme s poznámkou ukončenie PP k 31.1.2007 a nech si odnesie túto PN na SP, ktorá mu bude z titulu ochrannej doby vyplácat nemocenské, pokial neukončí PN.A nech si to dorieši so ZP cez oznámenie poistenca o zmene platitela z titulu, že poberá nemocenské.
STRELEC
06.02.07,11:32
Z pohľadu býv. zamestnávateľa je dôležité, že nepotvrdzuje "kladenku" a taktiež samotný bývalý ZC musí navštíviť lekára, ktorý mu PN vypísal (poskytol?), aby zmenil uvádzaného zamestnávateľa.