zuzla3
06.02.07,10:11
Viete mi niekto prosím poradiť ako urobiť v programe POHODA Ročné zúčtovanie? ešte som to tu nerobila.....

a tiež či sa menili odvody do poisťovní (myslím percentá), viem že sa menili min. a max. vymeriavacie základy.

Ď.
Daska
06.02.07,09:46
V prvom rade- otazku si mala zaradit do temy uct. softvery- POHODA

Ale odpoviem ti aj tu...

Najprv musis ma v agende Personalistika zaciarknute policko "Rocne zuctovanie zaloh"- je to v zalozke "Zamestnanec" v strede dolu. Potom si do zalozky "Dane a poistne" doplnis pripadne dalsie zarobky a odvody, podla potvrdeni , ktore ti zamestnanec dolozil pri ziadosti o RZ.

Ked mas toto vsetko pripravene, das si Zaznam/RZ zaloh DzP a ono ti to vyrata. Uz len vytlacis a je to, pri vystavovani ta bude pytat v ktorom mesiaci chces preplatok alebo nedoplatok vyrovnat.
zuzla3
06.02.07,12:12
dakujem velmi pekne. este jednu otazku musím to asi urobiť u všetkých naraz, čiže počkať na všetky doklady a naraz to nahádzať a dať vyrátať, že?

a ešte predsa len jedna otázka. Nezdaniteľná časť zákl. dane by sa nemala krátiť v niektorých prípadoch, ak napr. zamestnanec bol časť roka nezamestnaný a časť robil u nás. Tento program mi ju ale bude krátiť? je to tak správne?

Ďakujem za pomoc, mám z toho veľkú hlavu.
Dada
07.02.07,04:55
dakujem velmi pekne. este jednu otazku musím to asi urobiť u všetkých naraz, čiže počkať na všetky doklady a naraz to nahádzať a dať vyrátať, že?

a ešte predsa len jedna otázka. Nezdaniteľná časť zákl. dane by sa nemala krátiť v niektorých prípadoch, ak napr. zamestnanec bol časť roka nezamestnaný a časť robil u nás. Tento program mi ju ale bude krátiť? je to tak správne?

Ďakujem za pomoc, mám z toho veľkú hlavu.

Je dobré, ak počkáš na všetkých a všetkým naraz urobíš zúčtovanie, ale dá sa napríklad aj len jednému urobiť zúčtovanie. Vyselektuješ si len danú osobu a vytvoríš zúčtovanie.
Nezdaniteľná časť sa nekráti. Zamestnanec má nárok na celú čiastku.
zuzla3
07.02.07,12:11
ďakujem za info......ste super.:O)
korduľa
12.02.07,09:58
mozem sa spytat? ked mi vyslo preplatok z RZ v prospech zamestnanca cez 2000 sk, ten mu vratim v januarovej vyplate a o ten rozdiel mozem poslat nizsi preplatok na dan za januar 2007? treba nejake vyjadrenie poslat na DU, posielaju sa vlastne nejake veci na DU ak vzniknu preplatky alebo nedoplatky? dakujem
Dada
12.02.07,17:38
mozem sa spytat? ked mi vyslo preplatok z RZ v prospech zamestnanca cez 2000 sk, ten mu vratim v januarovej vyplate a o ten rozdiel mozem poslat nizsi preplatok na dan za januar 2007? treba nejake vyjadrenie poslat na DU, posielaju sa vlastne nejake veci na DU ak vzniknu preplatky alebo nedoplatky? dakujem
´
Preplatok si započítaš s daň. povinnosťou. Uvádza sa to tiež v Prehľade za 1.Q