elPi
06.02.07,10:51
Ministerstvo vnútra uverejnilo dokument:
"Obsahová náplň remeselných živností"
Myslím, že sa nám zíde ...
veronikasad
06.02.07,17:58
Vďaka, to sa nám teraz naozaj zíde.

----------
Veronika
Zita5
06.02.07,18:05
Neviem prečo , ale mne sa to nedar stiahnúť , nemôžem to ani otvoriť .....:rolleyes:
riordan
06.02.07,18:51
Mám so sťahovaním podobné skusenosti. Cez MOZILU ani za svet, ale klasika explorer IDE!! Skús zmeniť prehliadač.
emily
06.02.07,19:14
Mám so sťahovaním podobné skusenosti. Cez MOZILU ani za svet, ale klasika explorer IDE!! Skús zmeniť prehliadač.
Ja som to v pohode otvorila cez Operu
kalkulka
07.02.07,06:25
Dík za upozrnenie, to sa mi zíde.
Zita5
07.02.07,06:37
Neviem prečo , ale mne sa to nedar stiahnúť , nemôžem to ani otvoriť .....:rolleyes:

Vďaka , dnes vo firme som už otvorila prílohu .
Farks
28.03.07,09:20
Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?
Farks
28.03.07,09:35
posúvam ...
Zita5
28.03.07,09:40
Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?

PREČÍTAJ SI MURÁRA .......však hore je priložená príloha , vychádzaj z toho ..................


21. Murárstvo
zahŕňa:
Vykonávanie murárskych, obkladačských, šamotárskych prác, kladenie keramických podláh pri výstavbe, rekonštrukciách /mimo reštaurátorských prác/ súčasných i historických objektov. Odborné hlavne murárske práce zamerané na realizáciu múrov, klenieb z rôznych materiálov, murovanie kanalizačných stôk a nadväzujúcich kanalizačných a vodárenských objektov. Zhotovovanie vnútorných a vonkajších omietok, žiaruvzdorných výmuroviek, striekanie (torkretovanie). Osadzovanie prefabrikovaných prekladov, schodov, zárubní, okien, zábradlí, rímsových dosák, komínových zostáv a podobne. Vykonávanie konštrukcií zo sklobetónu, kyselinovzdorných podláh a obkladov, vykonávanie špeciálnych izolácií historických objektov, zhotovovanie mozaík (výtvarných podľa umeleckého návrhu) i mozaikových obkladov. Zhotovovanie zateplovacieho systému fasád budov vrátane povrchovej úpravy. Vykonávanie špeciálnych dlažieb (kamenné dosky, benátska dlažba). Obkladačské práce so všetkými druhmi obkladových materiálov vo vzťahu ku živnosti. Vykonávanie opráv žiaruvzdorných výmuroviek, vložkovanie komínov keramickými materiálmi.



Stavebníctvo – kód 36

3661 2 - murár
3656 4 01 - operátor stavebnej výroby–murované konštrukcie
3668 2 - montér suchých stavieb
3682 2 11 - murár – výroba v stavebníctve

charakteristika odboru:
Vzdelávanie a príprava je zameraná na získanie odborných teoretických vedomostí a praktických zručností súvisiacich s vykonávaním odborných činností spojených s murovaním nosného a výplňového muriva, priečok, komínov, zhotovovaním vnútorných a vonkajších omietok, vykonávaním betonárskych prác, zhotovovaním obkladov a dlažieb, osadzovaním prekladov a výrobkov pridruženej stavebnej výroby, zhotovovaním izolácií proti zemnej vlhkosti, tepelných a zvukových izolácií, vykonaním údržby, opráv, adaptačných a rekonštrukčných prác a montáží stavebných projektov, úpravy interiérov a montáži ľahkých stavebných konštrukcií v bytových, občianskych, priemyselných objektoch, pri ich údržbe , opravách a rekonštrukcii, pri kreslení a čítaní technickej dokumentácii. Štúdium je zamerané na prípravu povolania murár a vykonávanie niektorých činností obkladača, betonára, omietkára, maliara, izolatéra a montéra suchých stavieb
Farks
28.03.07,09:46
Takže je to remeselná živnosť, to znamená, že si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 %? Ďakujem pekne za odpoveď
Zita5
28.03.07,11:15
Takže je to remeselná živnosť, to znamená, že si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 %? Ďakujem pekne za odpoveď
Ja netvrdím , že je to v Tvojom prípade remeselná živnosť =60% , treba pozrieť čo má uvedené v predmete živnosti a či vydanie ŽL bolo podmienené aj dokladovaním ukončenia školy buď výučným listom alebo maturitným osvedčením a praxou .........na to treba dať pozor .
Zita5
28.03.07,11:27
Pokládka zámkovej dlažby je remeselná živnosť? Prečítala som si remeselné živnosti ale fakt som si nie istá. Vie niekto?

Ešte doplním ........to že pokladá zámkovú dlažbu , ešte ho neoprávňuje si uplatniť 60% ako z remeselnej živnosti , tomu predchádza aj kontrola ŽL z Tvojej strany a súvis so Živnbostenským zákonom .;)
balunka
09.01.08,07:40
ďakujem pekne,pomohla si mi
balunka
martina2006
17.01.08,10:13
Prosím Vás ak na ŽL je uvedené vykonávanie ohlasovacej živnosti
tesárstvo, klampiarske práce a pokrývačske práce je to remeselná
živnosť? V prílohe živnostenského zákona som našla tesárstvo ale
klampiarske a pokrývačske práce tam nie sú je tam kalampiarstvo
a pokrývačstvo neviem či je to to isté? ďakujem.
heluška
23.01.08,06:15
a by som si chcela overiť ak je v ŽL okrem remeselnej živnosti / konkrétne stolárstvo, výroba nábytku/ aj napr. veľkoobchod a sprostredkovanie, ale táto druhá činnosť nie je vykonávaná, môžu sa na remeselnú činnosť uplatniť výdavky percentom 60 %?
višnovská
05.03.08,14:06
Ešte doplním ........to že pokladá zámkovú dlažbu , ešte ho neoprávňuje si uplatniť 60% ako z remeselnej živnosti , tomu predchádza aj kontrola ŽL z Tvojej strany a súvis so Živnbostenským zákonom .;)
Podľa mňa pokládka zámkovej dlažby nie je remeselná živnosť pretože v tom dokumente z Ministerstva bola ešte jedna kolonka ČIASTKOVÉ SÚVISIACE ČINNOSTI ( voľné živnosti) a tam je písané kladenie zámkovej dlažby.
Johanka
13.10.08,09:37
V prílohe je aktualizované znenie dokumentu "Obsahová náplň remeselných živností" k 1.1.2008.
zdroj www.civil.gov.sk (http://www.civil.gov.sk)