wierka
06.02.07,10:52
ahojte!
vašu stránku som objavila v úplne zúfalej situácii.:( veľmi by som vás prosila o pomoc. môj známy-drobný živnost. vedie JÚ. nedávno mu zomrela účtovníčka a teraz je na nás, aby sme dali dokopy DP. navyše v tom mala riadny neporiadok, takže dať to dokopy bude asi riadna fuška. navyše mám iba nejaké slabé základy zo školy. potrebovala by som pomôcť s pár vecami, prosím pekne:
1. ak mám faktúru vystavenú v 12/2006 a splatnú až v 1/2007, DPH som priznala v IV.Q 2006 a tú samotnú fakturovanú sumu, teda ten konkétny príjem dávam do priznania za rok 06, či nie
2. ak mám prijaté faktúry za telek. služby (telef.+inter.) môžem si ich uplatniť ako výdavok. Podnikateľ ich síce využíva na podnik. účely, lenže problém je v tom, že faktúra je písaná naňho ako na súkromnú osobu a nie na firmu, resp. môžem si uplatniť aspoň časť z nich? a čo s DPH?
prosím, budem vďačná za akúkoľvek radu.
vikinka
06.02.07,10:04
ahojte!
vašu stránku som objavila v úplne zúfalej situácii.:( veľmi by som vás prosila o pomoc. môj známy-drobný živnost. vedie JÚ. nedávno mu zomrela účtovníčka a teraz je na nás, aby sme dali dokopy DP. navyše v tom mala riadny neporiadok, takže dať to dokopy bude asi riadna fuška. navyše mám iba nejaké slabé základy zo školy. potrebovala by som pomôcť s pár vecami, prosím pekne:
1. ak mám faktúru vystavenú v 12/2006 a splatnú až v 1/2007, DPH som priznala v IV.Q 2006 a tú samotnú fakturovanú sumu, teda ten konkétny príjem dávam do priznania za rok 06, či nie príjem v JÚ ide do príjmu v roku úhrady,takže v roku 2007 príjem ovpl.daň.základ
2. ak mám prijaté faktúry za telek. služby (telef.+inter.) môžem si ich uplatniť ako výdavok. Podnikateľ ich síce využíva na podnik. účely, lenže problém je v tom, že faktúra je písaná naňho ako na súkromnú osobu a nie na firmu, resp. môžem si uplatniť aspoň časť z nich? a čo s DPH?ak dokáže preukázať,že ich skutočne využíva na dosiahnutie príjmu tak preukázateľnú sumu,inak sa dávajú %,DPH nie je nárok na odpočet nakoľko nemá daň.doklad,takže bez DPH ,uplatniť len výd.ovpl.daň.základ-prevádzková réžia
prosím, budem vďačná za akúkoľvek radu.
Zase vypisuje málo znakov????
wierka
06.02.07,11:17
ďakujem pekne za radu. boli by ste takí zlatí, potrebovala by som vedieť dačo viac o možnosti uplatnenia výd. ako v prípade tých telekom. služieb, resp. výšky %, v akom ich môžem uplatniť, a odkázali ma na dáke predpisy, či to všetko nájdem v zákone o DzP, resp. o Dph?
díkes.
vikinka
06.02.07,11:45
§ 19 ZDP daňové výdavky,alebo § 6 ZDP ods.10 ZDP paušálne výdavky.