Mamoo
06.02.07,12:30
Caute!
co myslite, ked mame datum vyplaty uvedeny 30teho ale mzdy spravim uz 15teho, do kedy musim zaplatit odvody po poistovni? staci do 30 teho v mesiaci?
diky vopred
Tweety
06.02.07,11:31
Caute!
co myslite, ked mame datum vyplaty uvedeny 30teho ale mzdy spravim uz 15teho, do kedy musim zaplatit odvody po poistovni? staci do 30 teho v mesiaci?
diky vopredAk ich skutočne vyplatíte 15., tak v tento dátum..
Mamoo
06.02.07,11:35
myslis ze sa nedaju odsunut? bo som pocula aj taky nazor?
Janka6685
06.02.07,11:37
myslis ze sa nedaju odsunut? bo som pocula aj taky nazor?

Odvody musíš zaplatiť v deň vyplatenia miezd.
zuzana
06.02.07,12:00
Ja vyplácam 15-teho a odovdy platím až 30 alebo 31-v mesiaci.Dátum v zmluvách máme neurčený do konca mesiaca.
Tweety
06.02.07,12:01
Ja vyplácam 15-teho a odovdy platím až 30 alebo 31-v mesiaci.Dátum v zmluvách máme neurčený do konca mesiaca.Nie je vôbec podstatný dátum na zmluve, ale dátum skutočne vyplatenej mzdy.
vikinka
06.02.07,12:04
Na túto skutočnosť v prísp.č.6 sa zameriava hlavne kontrola na odvody na sociál.poist.Potom sú z toho penále z neskorej úhrady.
zuzana
06.02.07,12:09
Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

--------------------------------------------------------------------------------

My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem
Nutricia
06.02.07,12:14
Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

--------------------------------------------------------------------------------

My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem
myslím, že som to písala ja:)
Tweety
06.02.07,12:15
Pozri príspevok Odvody poistného-posledná strana:Re: Odvody poistného

--------------------------------------------------------------------------------

My vyplácame prvý pracovný den v mesiaci a na poistovniach máme nahlásený aj vo výkazoch uvádzam dátum výplaty posledný den v mesiaci,písala som si s p.Motajovou z ministerstva zdravotníctva,že takto vyplácame zamestnancom výplaty a odvody pošleme okolo 25-teho,a odpísala mi že splatnost poistného je posledný den v mesiaci.Tak neviem
Toto je na odvody do SP:
Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň
A toto je pre ZP:
Preddavok zamestnancov a zamestnávateľa je splatný v deň, ktorý je určený na výplatu príjmov zamestnancov za príslušný kalendárny mesiac. Ak je výplata príjmov zamestnancov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozčlenená na rôzne dni, preddavok je splatný v deň poslednej výplaty príjmov zamestnancov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je takýto deň určený, preddavok za príslušný kalendárny mesiac je splatný posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné.
jales
06.02.07,12:49
Ja vždy nechápem tomu neurčenému dňu výplaty. Veď v ZP v § 43 ods. 2) je uvedené, že v zmluve má byť uvedený aj výplatný termín.
Tweety
06.02.07,12:51
Ja vždy nechápem tomu neurčenému dňu výplaty. Veď v ZP v § 43 ods. 2) je uvedené, že v zmluve má byť uvedený aj výplatný termín.
Áno, v zmluve musí byť určený.
zuzana
06.02.07,12:51
A z toho vyplýva, že splatnosť je najneskôr v posledný deň v mesiaci.Keď je splatnosť na faktúre aj tam to treba zaplatiť do splatnosti aj pri odvodoch ak termín nie je určený tak najneskôr v posledný v deň v mesiaci.