steve2006
06.02.07,12:32
Prosím o radu :
Som zamestnanec v normálnom PP, popri zamestnaní ponikám na ŽL ako FO, moje príjmy z podnikania za rok 2006 presiahli 150.000,- Sk, Od 1.7.2007 by som mal platiť dvojité odvody do SP (z pracovného pomeru aj z podnikania). Ako sa tomu dá najednoduchšie vyhnúť ? (Pozastaviť príp.zrušiť živnosť a založiť jednoosobovú s.r.o.). Ďakujem.
STRELEC
06.02.07,11:35
Prosím o radu :
Som zamestnanec v normálnom PP, popri zamestnaní ponikám na ŽL ako FO, moje príjmy z podnikania za rok 2006 presiahli 150.000,- Sk, Od 1.7.2007 by som mal platiť dvojité odvody do SP (z pracovného pomeru aj z podnikania). Ako sa tomu dá najednoduchšie vyhnúť ? (Pozastaviť príp.zrušiť živnosť a založiť jednoosobovú s.r.o.). Ďakujem.Pokiaľ je cieľom len vyhnutie sa plateniu odvodov do SP, tak "zaberú" všetky 3 alternatívy. Príjem zo živnosti bolo potrebné zregulovať. Napríklad tak, že časť príjmu by bola napr. v podobe DVP a nie živnosti. A podobne. Je pravda, že to nie vždy je možné.
Johanka
06.02.07,11:35
Vyriešené v "drakovi" ;) .
STRELEC
06.02.07,11:36
Tá Tvoja rada je dobrá, ale aj tak mu nepomôže - nie je (možno zatiaľ:)) predplatiteľom.
DanielaSL
06.02.07,11:42
Prosím o radu :
Som zamestnanec v normálnom PP, popri zamestnaní ponikám na ŽL ako FO, moje príjmy z podnikania za rok 2006 presiahli 150.000,- Sk, Od 1.7.2007 by som mal platiť dvojité odvody do SP (z pracovného pomeru aj z podnikania). Ako sa tomu dá najednoduchšie vyhnúť ? (Pozastaviť príp.zrušiť živnosť a založiť jednoosobovú s.r.o.). Ďakujem.

Ak nechceš platiť veľké odvody na SPa ZP , tak ja by som na tvojom mieste živnosť pozastavila....lebo pokiaľ by si chcel zrušiť, tak by si musel zdaniť aj nezaplatené pohľadávky. A ak chceš podnikať ďalej, založ si s.r.o. kde budeš len konateľ bez pracovnej zmluvy.