jadimex
06.02.07,13:17
Caute, chcem sa opýtať : murár-podnikateľ, pracujúci v ČR celý rok, domov chodí len sem- tam, učtuje si všetky výdavky na ktoré má nárok podľa zákona o cest. náhradach to že sú tie výdavky väčšie ako faktúry ktoré vystavil nemusim ani hovoriť. Je to košér? Môže si tie náhrady vystavovať naďalej?
ekopo
06.02.07,12:38
Z celého je zrejmé, že "niečo" nie je v poriadku. "Zabudol" by som na niektoré cestovné výdavky, aby som bol aspoň trochu v pluse. Prečo nevystavuje riadne všetky faktúry?
Zita5
06.02.07,12:41
Z celého je zrejmé, že "niečo" nie je v poriadku. "Zabudol" by som na niektoré cestovné výdavky, aby som bol aspoň trochu v pluse. Prečo nevystavuje riadne všetky faktúry?

On možno aj vystavuje riadne všetky fa , ale tie cesty tak ako ich chce uplatniť sú nákladné , čo by si mal dobre zvážiť .Taktiež aj nárok na stravné náhrady v zahraničí .
To je zrejme zasa "podnikanie na jednom mieste" a "stále tá istá trasa ".A pri tom chodí domov len " sem-tam".
STRELEC
06.02.07,12:45
Caute, chcem sa opýtať : murár-podnikateľ, pracujúci v ČR celý rok, domov chodí len sem- tam, učtuje si všetky výdavky na ktoré má nárok podľa zákona o cest. náhradach to že sú tie výdavky väčšie ako faktúry ktoré vystavil nemusim ani hovoriť. Je to košér? Môže si tie náhrady vystavovať naďalej?

Je to naprosto "košér". Len si uplatňuje svoje právo. To je všetko. Náhrady si môže vystavovať, aj keby nič nefakturoval, len si hľadal odberateľa, aby v budúcnosti mal čo fakturovať.
Je to čistý VOZD!
ekopo
06.02.07,12:47
Ešte som nevidel murára, stolára, inštalatéra, podlahára.. a pod. ktorý by si riadne vystavoval faktúry. Tým "riadne" myslím na každú prácu! :rolleyes: A ten istý murár....atď. samozrejme chce odo mňa faktúru za účtovníctvo. To je moja skúsenosť.

P.s. V zadaní bola zmienka o pracujúcom murárovi.
Zita5
06.02.07,12:51
Je to naprosto "košér". Len si uplatňuje svoje právo. To je všetko. Náhrady si môže vystavovať, aj keby nič nefakturoval, len si hľadal odberateľa, aby v budúcnosti mal čo fakturovať.
Je to čistý VOZD!

Strelec , viem že to myslíš v dobrom , áno , má na to zákonné právo . Ale z praxe dobre vieme , že práve takýto murár môže na to doplatiť .Ale v konečnom dôsledku on bude preukazovať a argumentovať .