somon
10.01.05,05:07
Dobry den som tu novy a k tomu co sa chcem opytat tu asi bolo povedane vsetko, ale mne sa nepodarilo najst odpoved(je to moj nedostatok).
Som zamestnancom, platim preddavky na dan z prijmu-zamestnavatel ich odvadza. V novembri 2004 som na zaklade Zmluvy obchodnom zastupeni popri zamestnani zacal vykonavat cinnost sprostredkovatela v poistovni. Mam pridelene DIC(ziadala to poistovna).
Otazky: Staci ak prijem z poistovne nahlasim zamestnavatelovy pri rocnom vyuctovani dane?
Alebo ak mam pridelene DIC musim podat danove priznanie sam-len za prijem z poistovne, alebo musim vyziadat podklady od zamestnavatela a podam si danove priznanie sam?
Je nejaky limit,ak prijem zo sprostredkovania nedosiahne urcitu vysku netreba ho priznat a zdanit?
A nakoniec musim zaplatit aj odvody do socialnej poistovne este raz aj z prijmu, ktory dostanem za sprostredkovanie ?
dakujem za pochopenie
somon
vladan
10.01.05,09:36
mňa zaujíma jedna vec, somon, do ktorého paragrafu zákona o dani z príjmov patrí tvoj príjem dosiahnutý na základe Zmluvy o obchodnom zastúpení?
vladan
13.01.05,14:46
somon, podľa mňa tvoj príjem zo sprostredkovania spadá do § 6 ods. c) zákona o dani z príjmu a potom pre teba platí nasledovné:
... už musím bežať, zajtra dopíšem :D