sybila3
06.02.07,17:14
Ahojte, potrebovala by som poradiť s vyplnením DP zo závislej činnosti A-čko.
Takže mám r. 32 úhrn všetkých príjmov, r. 33 úhrn povinného poistného - na potvrdení o prájmoch je Poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona) celkom suma a pod tým je z toho poistné na verejné zdravotné poistenie, neviem, či tam mám zarátať celú sumu poistného? Potom na potvrdení má vyčíslený čiastkový ZD, kde je odrátané celé to poistné? Prosím o radu - súrne, ďakujem.
mysimis
06.02.07,16:17
Dávaš tam celé poistné, t.j. úhrnná suma.
evina
06.02.07,16:20
Ahojte, potrebovala by som poradiť s vyplnením DP zo závislej činnosti A-čko.
Takže mám r. 32 úhrn všetkých príjmov, r. 33 úhrn povinného poistného - na potvrdení o prájmoch je Poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona) celkom suma a pod tým je z toho poistné na verejné zdravotné poistenie, neviem, či tam mám zarátať celú sumu poistného? Potom na potvrdení má vyčíslený čiastkový ZD, kde je odrátané celé to poistné? Prosím o radu - súrne, ďakujem.

Máš zarátať celé poistenie, teda:
riadok 32 úhrn príjmov
riadok 33 úhrn poistného
riadok 34 základ dane = ČZD na POtvrdení....
sybila3
06.02.07,16:31
r 54 - r 62 mi vyšiel rozdiel - strhnuté preddavky boli o 5,- Sk menej uvádza sa aj taká malá suma na r. 64? dík
sklenkova
06.02.07,18:16
mne to u zamestnanca vyrátalo -6 Sk,ja som si myslela, že do 100 sa daň nedopláca,ale Olymp mu to stiahol z výplaty-ako to vlastne teda je?
Milan Benka
06.02.07,18:28
mne to u zamestnanca vyrátalo -6 Sk,ja som si myslela, že do 100 sa daň nedopláca,ale Olymp mu to stiahol z výplaty-ako to vlastne teda je?

Nie je to povinnosť, ale nie je to ani zakázané. A ak chce zamestnanec poukázať 2%, tak musí doplatiť daň, aj keby to bolo len 1,- Sk.
sybila3
20.02.07,09:14
Prosím Vás, ešte ma napadlo, v decembri mal PN, zohľadňuje sa to niekde, alebo čo s tým? dík
katkaj
20.02.07,09:16
Prosím Vás, ešte ma napadlo, v decembri mal PN, zohľadňuje sa to niekde, alebo čo s tým? dík


V Daňovom priznaní sa to nezohľadňuje. Nie je to zdaniteľný príjem ;)
sybila3
20.02.07,09:36
Ja som sa len zľakla, aby som mu tam niečo nezabudla dať, takže má tam hrubý príjem, od toho som odrátala poistné, nezdaniteľnú časť na neho, vyšiel mi základ dane, z toho som vyrátala daň a odpočítala preddavky, vyšiel mi nedoplatok 5,- Sk. Je to dobre, ďakujem
katkaj
20.02.07,09:38
Ja som sa len zľakla, aby som mu tam niečo nezabudla dať, takže má tam hrubý príjem, od toho som odrátala poistné, nezdaniteľnú časť na neho, vyšiel mi základ dane, z toho som vyrátala daň a odpočítala preddavky, vyšiel mi nedoplatok 5,- Sk. Je to dobre, ďakujem

Pokiaľ si sa držala riadkov v DP tak by to malo byť v poriadku ;)
sybila3
21.02.07,12:55
Držala som s riadkov a poučenia, mám na riadok 64 napísať daň na úhradu 5 Sk alebo sa tam píše 0?
K DP sa prikladá aj potvrdenie od zamestnávateľa a počet príloh potom dám 1? dík
Prosím píše sa tam taká malá suma? dík
sybila3
22.02.07,09:26
Môžete mi prosím napísať, či sa tam píše tých 5 sk alebo sa tam píše 0, díky.
katkaj
22.02.07,09:35
Držala som s riadkov a poučenia, mám na riadok 64 napísať daň na úhradu 5 Sk alebo sa tam píše 0?
K DP sa prikladá aj potvrdenie od zamestnávateľa a počet príloh potom dám 1? dík
Prosím píše sa tam taká malá suma? dík

napíšeš tam 5,- Sk.

K DP sa prikladá potvrdenie od zamestnávateľa ;)
sybila3
22.02.07,09:48
Díky, lebo už to dnes chcem odovzdať, platiť by to nemal, tuším do 500,- sa daň neplatí? Alebo áno?
A tú prílohu tam mám pricvaknúť, alebo len vložiť, aby sa nestratila? dík