virka
06.02.07,17:17
Auto kúpené v Nemecku, v bazári oficiálne cez KPZ.KPZ preložená do SK.Zaplatené v EUR. Stačí mi to prerátať kurzom v daný deň a zaradiť do majetku a odpisovať? Ja myslím že to môže takto byť. Ak máte na to iný názor odpíšte mi.
Evanka
06.02.07,16:19
Áno, je to ok a nezabudni na zaplatenie Dane z motorových vozidiel
mysimis
06.02.07,16:19
Auto kúpené v Nemecku, v bazári oficiálne cez KPZ.KPZ preložená do SK.Zaplatené v EUR. Stačí mi to prerátať kurzom v daný deň a zaradiť do majetku a odpisovať? Ja myslím že to môže takto byť. Ak máte na to iný názor odpíšte mi.

Do vstupnej ceny by som dopočítala náklady na dopravu na Slovensko + prihlásenie vozidla na slovenské ŠPZ, čo je tiež položka na vstupnú cenu vozidla.
virka
06.02.07,16:23
Ďakujem pekne za radu.
betka
06.02.07,17:27
Auto kúpené v Nemecku, v bazári oficiálne cez KPZ.KPZ preložená do SK.Zaplatené v EUR. Stačí mi to prerátať kurzom v daný deň a zaradiť do majetku a odpisovať? Ja myslím že to môže takto byť. Ak máte na to iný názor odpíšte mi.

este by som poznamenala. Aj ked je auto kupene v bazari, nie je klasifikovane ako novy dopravny prostriedok? T.j do 6000 km alebo 6-mesacne? Ak ano, mal by vam dodavatel (bazar) vystavit FA bez DPH, a vy odvediete DPH v SR.