akciovka
06.02.07,17:53
Babulky, poradte, prosim..zacala som s JU (bohuzial,zatial bez skoleni, su to len prijate a vystav.faktúry),ale mam asi problem - vedomostny, co sa tyka dani. Zivnostnik je 1/4 rocnym platcom DPH,danove sme podavali naposledy za 12/2006, je povinny urobit aj rocne danove priznanie k 31.3.2007, alebo ake DP je treba este urobit? Dakujem moc, aj ked si asi myslite,ze som blazon..len chcem mat jasno..
ekopo
06.02.07,16:57
Nie som babulka tak neporadím, škoda.
ekopo
06.02.07,16:59
Ale aby si nepovedala že som pes tak: DPH sa podáva spravidla Q, . K 31.3.2007 sa podáva DP FO.
akciovka
06.02.07,17:00
...:-) no, ale za pokus nic nedas..vies mi poradit, babuliak?
akciovka
06.02.07,17:01
Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"?
Tweety
06.02.07,17:02
Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"? Za vodou s DP k dph za IV.Q áno, ale nie s DP k dani z príjmov za rok 2006.:)
ekopo
06.02.07,17:03
Dúfam, že rozlišuješ DP DPH a DP FO. Za vodou nie si nikdy babulka.
Zita5
06.02.07,17:04
Takze ak sme za min.rok odovzdali kvartalne DP, sme "za vodou"?

To nie ste za vodou , asi by bolo dobré , aby ste účtovníctvo zverili osobe , ktorá je znalá účtovníctva , tým sa Vás nechcem nijako dotknúť .
Johanka
06.02.07,17:06
Máš zmätok v daňovom systéme.
Ak je daňovník kvartálny platiteľ DPH, podáva DP k DPH po skončení kalendárneho štvrťroka do 25. nasl. mesiaca.
Ďalej je daňovníkom dane z príjmov - DP k dani z príjmov podáva po skončení zadňovacieho obdobia ( kalendárny rok), do 31.3. Tento rok je posledný deň na podanie DP k dani z príjmov 2.4., pretože 31.3. nie je pracovný deň ;) .
Johanka
06.02.07,17:08
Na dlhé zimné večery doporučujem
http://www.porada.sk/f89-zakony.html ;) .
akciovka
06.02.07,17:18
uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
ekopo
06.02.07,17:24
uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
Nie si v keli, len sa pozri (tak ako bolo odporúčané) na zákon o dani z príjmu, zákon o DPH, zákon o účtovníctve, postupy účtovania v JU, zákonník práce - minimálne toto potrebuje každý kto sa chce pokúsiť o účtovanie v JU (v PU sú to postupy pre PU)
Johanka
06.02.07,17:29
A aby si neznalosťou nenarobila viac škody ako osohu - určite Zákon o správe daní a poplatkov . Je tam taký milý § , volá sa správne delikty :) .
Osobne ho mám z teórie najradšej. Jeho znalosť používam na plašenie neporiadnych klientov :D .
STRELEC
06.02.07,17:29
uf...tak uz som v keli...nie som hlupa - a nehovorim,ze to tu niekto povedal,len som zaciatocnik-a myslim,ze aj vdaka vasim radam zvladnem aj dan z prijmov..len potrebujem ponavigovat...
Ahoj srandista - prečo máš v profile účtovník-živnostník? Buď Tvoj profil, alebo Tvoje otázky sú blud.
akciovka
06.02.07,17:48
Boze, lebo ani netusim,preco je to v tom profile tak..asi len vyber,nic viac.Uplne vazne nie som zivnostnik, ucto som videla naposledy pred par rokmi aj to len jednotlive oblasti-nikdy nie komplexne,takze dane isli dost bokom..ja vam vazne dakujem za vase rady,co by som bez vas robila?
akciovka
06.02.07,17:54
A aby som sa s vami len tak nerozlucila - ako budem teda "tvorit" tu dan z prijmu? Vyrata mi ju soft automaticky,ci musim nieco nastavovat? Uctujeme v Money S3
Monika Kováčová
06.02.07,18:01
Mňa porazí!
evina
06.02.07,18:03
A aby som sa s vami len tak nerozlucila - ako budem teda "tvorit" tu dan z prijmu? Vyrata mi ju soft automaticky,ci musim nieco nastavovat? Uctujeme v Money S3
Akciovka doporučujem vrele , aby si to účtovníctvo ešte tento rok nerobila. Prepáč, ale otázky, ktoré kladieš-neviem posúdiť, či si robíš žarty na spríjemnenie nálady, alebo ako....

Výška dane z príjmu Ti vyjde ako rozdiel medzi príjmami a výdavkami, ktoré správne zaúčtuješ do peňažného denníka v zmysle všetkých daňových , účtovných a nadväzujúcich predpisov..

Príklad, ak by si zvládla znalosť týhto predpisov vypočítaš daň napr. 100 000...ak nezvládneš možno vypočítaš aj stratu, a potom nastupujú tie správne delikty, o ktorých hovorí Johanka.

P.s. Ak nájdeš soft, ktorý vypočíta správnu daň z príjmu daj nám prosím vedieť :):)
akciovka
07.02.07,19:13
Dakujem..mam len zmatok vo vyrazoch, to je vsetko...padam studovat..a vdaka za vas cas aj za rady.
Melnick
08.02.07,08:53
Dúfam, že rozlišuješ DP DPH a DP FO. Za vodou nie si nikdy babulka.

ekopo,ekopo ty si ale pekný kamoš. Nám starým 17 -tkam si nikdy tak pekne: že babulky. Tak to čo najskôr naprav,lebo prisahám,že neodovzdám DP-na protest.:)
Marína
08.02.07,12:54
Teraz už je to v poriadku.:D
Dodatok: Vetička patrí k citátu v príspevku o dva kroky vpred.
ekopo
08.02.07,12:56
Stačilo to zavesiť na chvílu.

P.S. Máte rýchly postreh.
MIŠO T
08.02.07,12:56
Začalo to babulkou, odpovedal som ako babuliak, a výsledok je, že cocky neodovzdajú DP. Ale pozdravujem Vás cukríčky moje zlaté.

myslím, že týmto je "diskriminácia" vyriešená úplne. Reputácia napravená. Odporúčam : PODAJTE DP - máte pokoj !.;) :D :D
ekopo
08.02.07,13:16
Teraz už je to v poriadku.:D
Dodatok: Vetička patrí k citátu v príspevku o dva kroky vpred.
To znamená príspevok č. 23.
akciovka
08.02.07,18:09
No, super...takze ste sa kvoli mne skoro rozhadali..:-)) vy ste tu uz nejaky ten piatok, co?
Melnick
08.02.07,18:18
No, super...takze ste sa kvoli mne skoro rozhadali..:-)) vy ste tu uz nejaky ten piatok, co?
aj sobotu :) babulka:) :D :D :D :D vitaj.
ekopo
08.02.07,19:01
A ja si účtujem stravné lístky aj v nedeľu.
akciovka
10.02.07,16:00
Dakujem..vediet tak, ako to tu chodi..:-))