ajty
06.02.07,18:03
... ma zaplatenu Dan z motorovych vozidiel, vedie si knihu jazd... Ako to v praxi zauctuje v JU (nie je platca DPH)?
Johanka
06.02.07,17:10
Náhrady za spotrebované PHL a základná sadzba náhrady ( ak na ňu vzniká nárok ) sa účtujú do prevádzkovej réžie.
ajty
06.02.07,17:56
zakladna sadzba nahrady (ak na nu vznika narok) - kedy na nu vznika narok? :-)
... a dam to do prevadzkovej rezie ako Interny doklad?
Mozem to zauctovat ako jeden uctovny zapis na konci roka?
Johanka
06.02.07,17:59
§ 19 ods.2 písm.e/Zákona o dani z príjmov
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
ajty
06.02.07,18:13
... ako je to s tym internym dokladom a zauctovanim na konci roka???
Antea
06.02.07,18:18
... ako je to s tym internym dokladom a zauctovanim na konci roka???Musí si urobiť "cesťák" ako zamestnanci a potom riadne VPD v členení prevádzková réžia
ajty
06.02.07,18:21
Vydavkovy pokladnicny doklad? Akoze si vydam hotovost z pokladne???
vikinka
06.02.07,18:46
Áno, urobíš výber z pokladne na základe VPD -cestovné náhrady.
Zita5
06.02.07,18:50
Stačí CP raz za mesiac na základe evidencie jázd , spočítať a vypísať na konečnú sumu výdavkový pokladničný doklad , ktorý zaučtuješ v peňažnom denníku ako výdaj pokladna ...oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD-prevádzková réžia .
ajty
06.02.07,18:56
dakujem.... ste uzasne baby :-)
Džudi
06.02.07,19:11
Ahojte ešte napíšem jeden spôsob, možno sa tiež hodí, mala som aj taký prípad, že si podnikateľ na konci roka interným dokladom zaúčtoval cestovné náhrady bez pohybu fin. prostriedkov a akurát sme mali aj danovú kontrolu a nebol s tým žiadny problém.
ajty
06.02.07,19:14
tak, tak... presne na toto som myslel.... musim urobit pohyb v pokladni? Neda sa to urobit internym dokladom???
Pepa
06.02.07,19:15
tak, tak... presne na toto som myslel.... musim urobit pohyb v pokladni? Neda sa to urobit internym dokladom???
Dá - aj ja to robím bez pohybu finančných prostriedkov.
Pepa
06.02.07,19:24
Účtovanie náhrady + priem. spotreby nie je nákup - nevydávaš peniaze z pokladne - kľudne ID nepeňažné operácie.
Zita5
06.02.07,19:35
Účtovanie náhrady + priem. spotreby nie je nákup - nevydávaš peniaze z pokladne - kľudne ID nepeňažné operácie.


Súhlasím , že sa to môže aj ID ako nepeňažná operácia v rámci účtovných uzávierkových operácii v prípade zaúčtovania jednou položkou za celý rok .Ale ak by sa niekto rozhodol cez pokladňu , tak je to tiež správne i keď to nie je nákup .
Danielam
13.02.07,06:32
... ma zaplatenu Dan z motorovych vozidiel, vedie si knihu jazd... Ako to v praxi zauctuje v JU (nie je platca DPH)?
Auto nezaradené do majetku firmy - účtujeme len cestovné náhrady. Môžem do VOZD zaučtovať aj daň z motorových vozidiel?? ďakujem za odpoveď.
vikinka
13.02.07,06:36
Áno možeš,výdaj ovpl.daň.zákl.