apo
06.02.07,18:32
Čo je nové so zúčtovaním ZP za rok 2006.

Na Porade je ticho, tak sa pýtam, nie je to ticho pred búrkou?

Bude niečo zo sľubov našej vládnej strany niečo realizované už za rok 2006?

Prosím tých čo vedia viac nech sa zdôveria.

apo
endrju
06.02.07,17:40
Čo je nové so zúčtovaním ZP za rok 2006.

Na Porade je ticho, tak sa pýtam, nie je to ticho pred búrkou?

Bude niečo zo sľubov našej vládnej strany niečo realizované už za rok 2006?

Prosím tých čo vedia viac nech sa zdôveria.

apo

Rovnaké otázky by som asi položil pánovi ministrovi zdravotníctva, ak by som mal takú možnosť.

Podľa správ z médií sa domnievam, že pán minister rieši teraz naliehavejšie problémy. Napríklad, dnes TASR vydala túto správu:

http://www.sme.sk/c/3133345/MZ-SR-predlozi-v-stredu-navrh-novely-o-zdravotnom-poisteni.html

P.S.
Stránku porada.sk asi v tomto čase nenavštevujú ľudia, ktorí sa zaoberajú prípravou vykonávacích predpisov k RZZP za rok 2006.
Bol by som rád, keby som sa v tomto mýlil :cool:
apo
06.02.07,19:20
Rovnaké otázky by som asi položil pánovi ministrovi zdravotníctva, ak by som mal takú možnosť.

Podľa správ z médií sa domnievam, že pán minister rieši teraz naliehavejšie problémy. Napríklad, dnes TASR vydala túto správu:

http://www.sme.sk/c/3133345/MZ-SR-predlozi-v-stredu-navrh-novely-o-zdravotnom-poisteni.html

P.S.
Stránku porada.sk asi v tomto čase nenavštevujú ľudia, ktorí sa zaoberajú prípravou vykonávacích predpisov k RZZP za rok 2006.
Bol by som rád, keby som sa v tomto mýlil :cool:


mimotemy Poďme trochu od témy.
Ja osobne sa domnievam, že opatrenie, aby súkromné zdravotné poisťovne museli zisk vrátiť naspäť do systému považujem za správne. S argumentom, že sa vytvára bariera pre vytváranie zisku schopnými ľuďmi nesúhlasím. Ak by súkromné zdravotné poisťovne pracovali na princípe totožnom s ostatnými komerčnými poisťovňami bolo by bránenie naloženia so ziskom podľa vlastného uváženia KOMUNISTICKÝM opatrením. Ale keďže zdravotné poisťovne pracujú s peniazmi, ktoré platia poistenci zo zákona nie je správne dovoliť voľne nakladať so ziskom. Pozerám na tento problém, očami podnikateľa, ktorému nik zo zákona nedá ani korunu, každú si musím zaslúžiť poskytnutím služby.

Neviem aký máš názor ZP, osobne si myslím, že je v ZP príliš veľa solidarity, ale po prechodnú dobu to tak asi musí byť.

apo
riordan
06.02.07,19:25
Ako SZČO súhlasím, nakoľko sú to aj moje peniaze, a prečo by si ich mal niekto pchať do vrecka!!
Viete ako vyzerajú niektoré oddelenia pre deti v nemocniciach?? Katastrofa. Mali by tie zisky vraziť do nemocníc.:confused:
endrju
06.02.07,20:26
Odkaz na správu TASR som vo svojom príspevku rozhodne neuvádzal s cieľom rozprúdiť diskusiu o veľmi citlivej téme.
Chcel som upozorniť najmä na to, že prioritou Ministerstva zdravotníctva ako "legislatívneho garanta" RZZP je v súčasnosti asi iná problematika.

Svoj názor na zisky zdravotných poisťovní preto v tejto téme nebudem vyjadrovať. :)
apo
06.02.07,20:47
Odkaz na správu TASR som vo svojom príspevku rozhodne neuvádzal s cieľom rozprúdiť diskusiu o veľmi citlivej téme.
Chcel som upozorniť najmä na to, že prioritou Ministerstva zdravotníctva ako "legislatívneho garanta" RZZP je v súčasnosti asi iná problematika.

Svoj názor na zisky zdravotných poisťovní preto v tejto téme nebudem vyjadrovať. :)

Prepáč nechcel som diskusiu ale nedalo mi neuviesť svoj odborný nie politický názor na ZP, ak treba tak tému uzavri.

apo
liduska
07.02.07,04:55
Tiež sa chcem spýtať ako to bude so zúčtovaním ZP za rok 2006.
Jana Motyčková
07.02.07,09:30
P.S.
Stránku porada.sk asi v tomto čase nenavštevujú ľudia, ktorí sa zaoberajú prípravou vykonávacích predpisov k RZZP za rok 2006.
Bol by som rád, keby som sa v tomto mýlil :cool:
Optimista:) .