vgabka
06.02.07,18:35
Prosím o radu. Podnikateľka bola prvý polrok živnostníčkou. Z toho vyplýva, že je povinná podať daňové priznanie typu B. V II. polroku prešla z FO na PO (s.r.o.), kde bola zamestnaná a mala taktiež príjem zo závislej činnosti. Ako má postupovať s.r.o.? Asi musí vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ktorú podnikateľka zahnie do daňového priznania FO. Vysvetľujem si to správne?
Johanka
06.02.07,17:36
...ÁNO :) .
vgabka
06.02.07,17:38
...ÁNO :) .

Pýtam sa hlavne preto, lebo v s.r.o. mala minimálnu mzdu. Z toho vyplýva, že preddavky na DzP neplatila. Ale keď jej tento príjem pripočítam k príjmom zo živnosti, tak jej výjde, že z tohto príjmu musí zaplatiť daň. Tak?
Milan Benka
06.02.07,17:48
Pýtam sa hlavne preto, lebo v s.r.o. mala minimálnu mzdu. Z toho vyplýva, že preddavky na DzP neplatila. Ale keď jej tento príjem pripočítam k príjmom zo živnosti, tak jej výjde, že z tohto príjmu musí zaplatiť daň. Tak?

Daň zaplatí z celkových príjmov, nemôžeš to vzťahovať iba na závislú činnosť.
vgabka
06.02.07,17:53
Daň zaplatí z celkových príjmov, nemôžeš to vzťahovať iba na závislú činnosť.

Tak som to aj myslela - rozdelím tieto príjmy podľa paragrafov (lebo okrem toho má príjem z prenájmu). Ale v konečnom dôsledku mi to vychádza tak, že keď daň predtým neplatila, tak teraz tento príjem sa zdaní - príjmy zo živnosti má totiž dosť vysoké.
Milan Benka
06.02.07,17:56
Tak som to aj myslela - rozdelím tieto príjmy podľa paragrafov (lebo okrem toho má príjem z prenájmu). Ale v konečnom dôsledku mi to vychádza tak, že keď daň predtým neplatila, tak teraz tento príjem sa zdaní - príjmy zo živnosti má totiž dosť vysoké.

Skôr by som to formuloval, že zdaní príjmy zo živnosti a z prenájmu, ale v konečnom dôsledku to je jedno. V ďalšom roku by bolo dobré sa troška pohrať s klasifikáciou príjmov a s možnosťami optimalizácie daňovej a odvodovej povinnosti.